Menu

LAIBACH ZAGRA WYJĄTKOWY KONCERT W KIJOWIE WYSTĄPI RÓWNIEŻ W POLSCE

LAIBACH ZAGRA WYJĄTKOWY KONCERT W KIJOWIE WYSTĄPI RÓWNIEŻ W POLSCE
LAIBACH zagra 31 marca wyjątkowy koncert w Bel Etage Music Hall w Kijowie !!! Grupa będzie pierwszym zagranicznym zespołem, który wystąpi w stolicy od początku wojny w lutym 2022 r.

Podczas gdy reszta Europy przygotowuje się do świętowania swojej idei wolności i solidarności 9 maja w Liverpoolu, Laibach zabierze Eurowizję na Ukrainę - tam, gdzie należy być i gdzie właśnie teraz ma miejsce jedyna prawdziwa i realna wizja Europy.

„Eurovision” to nazwa specjalnego programu koncertowego znanego słoweńskiego zespołu, który zaprezentuje niektóre ze swoich najbardziej znanych piosenek wraz z „The Engine of Survival”, zupełnie nowym utworem, którego premiera odbędzie się w 2023 r.

Laibach od dawna porównuje się do wojskowych zespołów marszowych stworzonych do utrzymania wysokiego morale na polu walki, a koncertem w Kijowie, zespół wspiera Ukrainę i Ukraińców w ich walce przeciwko rosyjskiej i każdej innej agresji.

Cały dochód z koncertu w Kijowie zostanie przekazany na cele charytatywne i pomoc zwierzętom pracującym w Ukrainie.


31 marca - Kijów, Bel Etage Music Hall - https://concert.ua/en/event/laibach-kyiv-2023


W kwietniu formacja zagra parę koncertów w Europie, wystąpi również w Polsce. Szczegóły poniżej:

14.04 - Zagrzeb, Tvornica Kulture, HR

21.04 - Ljubljana, Kino Šiška SI

20.05 - Klagenfurt, Burghof, Klagenfurt Festival, AT

14.06 - Bolków, Castle Party Festival 2023, PL

Laibach powstał w ówczesnym jugosłowiańskim mieście przemysłowym Trbovlje. Założony w roku, w którym zmarł ojciec założyciel kraju Tito, zespół stał się jednym z najbardziej uznanych międzynarodowych grup, które wyszły z byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej i Środkowej, ostatnio stając się jedną z pierwszych, które wystąpiły w Korei Północnej. W 2019 r. wydali laibachowską interpretację „The Sound of Music”, wymyśloną podczas podróży do Korei Północnej, a w 2020 r. świętowali cztery dekady z „Laibach Revisited”. Album z muzyką z uznanej produkcji teatralnej "Wir sind das Volk (ein Musical aus Deutschland)” opartej na pismach Heinera Müllera (1929-1995) ukazał się w 2022 r., a zespół ogłosił niedawno, że trwają dyplomatyczne negocjacje w sprawie wykonania w Teheranie Alamut, oryginalnego dzieła symfonicznego skomponowanego we współpracy z irańskimi kompozytorami i wykonawcami.


W zeszłym roku ukazała się najnowsza EP-ka zespołu "LOVE IS STILL ALIVE".

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.