Menu

Pudelsi "Ciemna strona"

Pudelsi "Ciemna strona"
fot. press
Płyta „Ciemna strona” czekała na swoją odsłonę ponad 20 lat. Od samego początku głównym inicjatorem i pomysłodawcą był nasz architekt muzyczny Pudel, niestety, 20 stycznia 2021 roku po ciężkiej chorobie Andrzej Pudel Bieniasz, odszedł.
Ze względu na śmierć lidera realizacja tego projektu została zawieszona . W schedzie po liderze i z pełnym wsparciem rodziny Andrzeja w pierwszych miesiącach 2021 roku przystąpiliśmy do sesji nagraniowej albumu. Zostały wybrane najbardziej charakterystyczne utwory z trzech pierwszych płyt („Bella Pupa”. Viribus unitis” i „Narodziny Zbigniewa”) .

Klimatyczne, awangardowe i prześmiewcze teksty Piotra Marka oraz niepospolite muzyczne wizje okraszone specyficznym niejednolitym brzmieniem. To wizytówka tej płyty. Postanowiliśmy że płyta zabrzmi jednak inaczej niż w czasach w których powstawały oryginalne kompozycje  ale z pudelsowskim zacięciem i świeżym spojrzeniem…..

Zaproszenie do udziału przyjęli też znakomici krakowscy Artyści: Renata Przemyk oraz  Maciej Maleńczuk, co zaowocowało kapitalnymi interpretacjami trzech utworów.

Premierę płyty, zapowiadamy na 07.03.2023 (dzień urodzin Pudla)

Pierwszym singlem promocyjnym został utwór: „Ćmiła baba mak” który miał premierę 30.12.2022 podparty, teledyskiem nawiązującym do obecnej tendencji zniewolenia człowieka uwikłanego w „wyścig szczurów” oraz ich podskórnymi marzeniami o „wyzwoleniu”….

Drugi singiel (premiera 14.02.2023) który również będzie promował videoklip (tym razem teledysk będzie animowany na podstawie rysunku Piotra Marka)  „Spiżowy Ratler” w duecie z gościnnym udziałem Renaty Przemyk.

PUDELSI dalej pozostaną zespołem „wielowątkowym” i jeszcze raz dają do zrozumienia, że nie odpuszczą za pouczeniem lidera Andrzeja Pudla

„Grajcie dalej !!!” kontynuują jego dzieło …..


„…a wieść niesie Piotr Marek i Pudel żyją i królują w podziemiu…”

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.