Menu

Niespodzianka od Slipknot. Nowy singiel "Bone Church"

Niespodzianka od Slipknot. Nowy singiel "Bone Church"
fot. ANTHONY SCANGA
Nagrodzony Grammy zespół Slipknot przedstawia nowy, niepochodzący z ostatniej płyty singiel "Bone Church". Utworowi towarzyszy klip, który nakręcił muzyk kapeli Shawn "clown" Crahan. W teledysku zatytułowanym "Yen - Director's Cut (Bone Church)" wszechstronny artysta i założyciel zespołu odświeża materiał znany z wideo "Yen".

- W trasie, na każdym koncercie mamy za kulisami "jam room", gdzie gramy, ćwiczymy, rozgrzewamy się i czasem wypróbowujemy nowe pomysły - opowiada clown. - "Bone Church" powstał właśnie w jam roomie podczas trasy ".5: The Gray Chapter". Od tamtej pory pracowaliśmy nad nim i w końcu jest. To numer dla fanów - krok dalej w głąb historii Slipknota, która wciąż jest pisana. Miłego słuchania.

Wydany we wrześniu 2022 roku najnowszy album Slipknot, "THE END, SO FAR", znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Top Album Sales oraz na drugim miejscu listy Billboard 200, co oznacza, że jest to szósty album Slipknot, który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200. Płyta wywarła również ogromne wrażenie na całym świecie, debiutując na szczytach list sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Szwajcarii i Meksyku, a także w Top 3 w Kanadzie, Nowej Zelandii, Finlandii, Szwecji, Japonii i Belgii.

- Zbiorowe refreny "The Dying Song (Time To Sing)" i "The Chapeltown Rag" bez wątpienia zawładną dowolnym tłumem na Knotfestach - zawyrokował dziennikarz "Los Angeles Times". - Absolutnie dają czadu - dodał recenzent "Fader". - Slipknot brzmi, jakby zamykał jeden rozdział i przygotowywał się na kolejne dekady grania. - Nowa, karcąca elegia - można było przeczytać na łamach "Rolling Stone'a". - Jest tu wszystko, co trzeba jeśli chodzi o późniejsze brzmienie kapeli - dodał "Spin". - Kolejny zwrot w ich karierze może być najśmielszym - podsumował dziennikarz "NME".

Za produkcję materiału odpowiadają muzycy Slipknot i Joe Barresi. Na "The End, So Far" znalazły się single "The Dying Song (Time To Sing)" i "Yen" - do których teledyski nakręcił M. Shawn "clown" Crahan - oraz "The Chapeltown Rag".

Wydawnictwo przedstawia jeden z najbardziej popularnych, a zarazem enigmatycznych zespołów na świecie, który niestrudzenie wytycza nowe szlaki, wciąż na nowo definiując, odświeżając i przekształcając obszar muzyki rockowej.

"The End, So Far" stanowi następcę znakomicie ocenionego dzieła "We Are Not Your Kind". Album z 2019 roku był dla grupy trzecim z rzędu, który dotarł na szczyt zestawienia Billboardu. Płyta pojawiła się też wysoko na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Francji czy Szwecji.

Slipknot w marcu wznowi światową trasę koncertową, by w czerwcu wrócić do Europy.

Lista utworów "The End, So Far":

1. Adderall

2. The Dying Song (Time To Sing)

3. The Chapeltown Rag

4. Yen

5. Hivemind

6. Warranty

7. Medicine For The Dead

8. Acidic

9. Heirloom

10. H377

11. De Sade

12. Finale


Nigdy nie było takiego zespołu jak Slipknot i nigdy nie będzie. Ekipa z Iowy to najbardziej bezkompromisowa i unikatowa formacja na planecie. Jej wpływy przekraczają gatunki i pokolenia. Od powstania w 1999 roku, muzycy zdobyli Grammy (i 10 nominacji do nagrody), 12 platynowych i 41 złotych płyt. Ponadto zgromadzili 8,5 miliarda streamów i 3,5 miliarda wyświetleń klipów, co jest bezprecedensowe dla rockowego zespołu w tym pokoleniu lub jakimkolwiek innym. "Rolling Stone" umieścił wydany w 2001 roki album "Iowa" w zestawieniu "100 najlepszych metalowych albumów wszech czasów". - Są najważniejszym zespołem epoki - podsumował "The Ringer". Ich poprzednia płyta "We Are Not Your Kind" była trzecią z rzędu na szczycie notowania Billboard 200. Wydany w 2019 roku album znalazł się także na 1. miejscu list sprzedaży w 12 krajach. "The End, So Far" to siódme studyjne dzieło bandu, po którym nic nie będzie takie samo.


źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.