Menu

Warszawska rockowea grupa ORBITA WIRU wydała właśnie nową EPkę pod tytułem "Rodeo"

Warszawska rockowea grupa ORBITA WIRU wydała właśnie nową EPkę pod tytułem "Rodeo"
ORBITA WIRU to warszawski zespół rockowy, wykonujący mocną odmianę tego gatunku z pogranicza alternatywy i metalu. Muzyka zespołu to rockowa eksplozja generowana przez trzyosobowy mechanizm czerpiący z różnych regionów muzyki. Bezkompromisowość prostego rytmu, siła gitar, przenikliwość głosu - całość stanowi konsekwentnie pulsującą dźwiękową maszynę.


EP "Rodeo" to pierwsza dawka nowej muzyki ORBITY WIRU, która ostatecznie znajdzie się na piątej płycie zespołu. Płyta nagrana została w zespołowym studio, a za produkcję odpowiada Tomasz Serwatko. Jest ona efektem ostatnich dwóch lat, podczas których zespół koncertował sporadycznie, skupiając się na nowej treści.

Kapela właśnie wydała nowe wydawnictwo pod tytułem Rodeo. Materiał na płytę zarejestrowano w 2021 i 2022 roku w Empty Studio. Za produkcję odpowiada Tomasz Serwatko.Na nowe EP składają się trzy kompozycje, o których nieco więcej opowiada lider, Tomasz Serwatko:

Rodeo:

Bardzo często nasz los i to jak żyjemy jest efektem tylko i wyłącznie naszych decyzji. Bojąc się zrobić krok by coś zmienić, będziemy cały czas trwali w decyzyjnym niebycie i w przyszłości pluli sobie w brodę, że można było się odważyć. Zróbmy to, będzie co będzie, ale warto spróbować zmienić szczególnie te rzeczy, które uważamy za stratę czasu, by poświęcić go na spełnienie naszych pragnień. Kto nie ryzykuje, nie pije bourbona.

Z innej beczki:

Coraz mniej jest w nas empatii, a coraz więcej egoizmu i agresji. Najczęściej udajemy, że pewne słowa nie padły, zmieniamy sens rozmowy, zakrzykujemy współrozmówcę. Takie sytuacje obserwujemy w życiu codziennym i w debacie publicznej. Ta zła energia gdzieś się kumuluje i w pewnym momencie nastąpi eksplozja... Cofnijmy się w dialogu, powróćmy do sedna problemu i starajmy się go rozwiązać po partnersku.

Grzecznie proszę:

Atak globalnych sugestii, wszechobecna mentalna tępota w sferach nadrzędnych i niedostrzeganie istoty naszego gatunku – to serwuje dzisiejszy świat. Grzeczna, acz stanowcza prośba o zostawienie niegodzącej się na to indywidualnej świadomości jednostki chcącej egzystować w czystości moralnej. Bez sezonowych ideologii, bez gównianego populizmu, bez konieczności uprawiania konformistycznych zalotów, by być zaledwie tolerowanym.


Tracklista:

1. Rodeo
2. Z innej beczki
3. Grzecznie proszę

Skład zespołu:

Tomasz Serwatko - wokale, gitara

Maciej Walencik - perkusja

Sebastian Górski – gitara basowa

źródło: Solid Rock

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.