Menu

GITARZYSTA BLUR - GRAHAM COXON I ROSE ELINOR DOUGALL PREZENTUJĄ KOLEJNY SINGIEL ZWIASTUJĄCY ICH WSPÓŁNY PROJEKT

GITARZYSTA BLUR - GRAHAM COXON I ROSE ELINOR DOUGALL PREZENTUJĄ KOLEJNY SINGIEL ZWIASTUJĄCY ICH WSPÓŁNY PROJEKT
fot. Steve Gullick


fot. Steve Gullick
„Kill Me Again” to kolejny singiel wydany z pierwszego studyjnego albumu zespołu The WAEVE, po „Can I Call You” i „Drowning”. Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez Davida J. Easta.

Graham Coxon i Rose Elinor Dougall powiedzieli, że „Kill Me Again” "eksploruje uczucie niebytu lub odczucie zmiany kształtu podczas intensywnej przyjemności, walkę światła o istnienie we wszechświecie, gdy staje się ono coraz bardziej pod wpływem ciemnych sił. To celebracja seksualności i siły generowanej przez fizyczne połączenie bytów, siły, która powołuje do życia, jak pokona zło....".


Wyprodukowany przez The WAEVE i Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Florence & The Machine, Foals, HAIM) i zarejestrowany w Londynie na początku tego roku, „The WAEVE” to kolekcja 10 autorskich utworów Grahama Coxona i Rose Elinor Dougall. Połączenie sił twórczych w The WAEVE dało duetowi możliwość wyjścia poza swoje instrumentalne strefy komfortu. W wielu utworach Graham gra na saksofonie, jednym z pierwszych instrumentów, na których grał jako młody muzyk w latach 80-tych. Rose towarzyszy mu na fortepianie i syntezatorze modularnym ARP 2000. Ciężka aura panująca na „The WAEVE” przywodzi na myśl burzliwy folk-rock Sandy'ego Denny'ego czy Johna & Beverly Martyn, podczas gdy utwory takie jak „Kill Me Again” i „Over and Over” przypominają rocka lat 70-tych Kevina Ayersa czy Van der Graaf Generator, miejscami wręcz industrialnego.


The WAEVE (wymawiane jako "wave") to nowy projekt duetu Graham Coxon i Rose Elinor Dougall. Płynne spotkanie muzycznych umysłów i talentów. Potężny eliksir kinowego brytyjskiego folk-rocka, post-punka, organicznego pisania piosenek i swobodnego jammowania. The WAEVE to magiczna angielska folk-rockowa alchemia ziemi i eteru, ciężkości i nieważkości, ciemności i światła.


Graham Coxon jest jednym z uznanych bohaterów gitary swojego pokolenia. Jego wkład w Blur, jak również dziewięć solowych albumów od 1998 roku, nie wspominając o uznanych ścieżkach dźwiękowych, jest oczywisty. Jesienią tego roku ukaże się jego autobiografia „Verse, Chorus, Monster!” w wydawnictwie Faber and Faber. Rose Elinor Dougall to wokalistka i songwriterka z Londynu, która wydała trzy solowe albumy - ostatni to „A New Illusion” (2019). Współpracowała również między innymi z Markiem Ronsonem i Baxterem Dury.

Tracklista "The WAEVE" :

1 Can I Call You

2 Kill Me Again

3 Over And Over

4 Sleepwalking

5 Drowning

6 Someone Up There

7 All Along

8 Undine

9 Alone And Free

10 You're All I Want To Know

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.