Menu

Blur zagrają koncert na Wembley

Blur zagrają koncert na Wembley
Zespół Blur zapowiedział specjalny koncert, który odbędzie się 8 lipca 2023 roku na stadionie Wembley w Londynie. Na scenie pojawią się Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James i Dave Rowntree, którzy wykonają swoje kultowe i uwielbiane przez fanów piosenki. Gośćmi specjalnymi będą: podbijający list przebojów brytyjski raper slowthai, wysoko oceniana przez krytyków, nominowana do nagrody Mercury artystka Self Esteem oraz rezydujący w Londynie electro-popowy duet Jockstrap. Niewątpliwie zapowiada się niezapomniany wieczór.

Naprawdę uwielbiamy grać te piosenki i pomyśleliśmy, że najwyższy czas zrobić to ponownie - powiedział Damon Albarn.

Nie mogę się doczekać, aby ponownie zagrać z moimi braćmi z Blur i powrócić do tych wszystkich wspaniałych piosenek... występy Blur są dla mnie zawsze niesamowite. Wspaniała gitara, wzmacniacz i mnóstwo uśmiechniętych twarzy - dodał Graham Coxon.

Zawsze jest wyjątkowo, kiedy nasza czwórka znajduje się w jednym miejscu. Świetnie, że 8 lipca przyszłego roku tym miejscem będzie stadion Wembley - przyznał Alex James.

Po chaosie ostatnich kilku lat, wspaniale jest wrócić i zagrać razem kilka piosenek w letni dzień w Londynie. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy - podsumował Dave Rowntree.

Od debiutanckiego albumu "Leisure" z 1991 roku, Blur zrewolucjonizowali brzmienie angielskiej muzyki popularnej, wydając pięć kolejnych albumów, które trafiły na szczyt listy sprzedaży - "Parklife" (1994), "The Great Escape" (1995), "Blur" (1997), "13" (1999) i "Think Tank" (2003) oraz serię singli z Top 10 listy przebojów, w tym dwa numery 1 - "Country House" i "Beetlebum".

Blur to bez wątpienia jeden z największych brytyjskich zespołów ostatnich trzech dekad. Grupa wydała osiem albumów studyjnych i zdobyła dziesięć nagród NME, sześć Q Awards, pięć BRIT Awards i Ivor Novello Award, a także grała na żywo dla tysięcy oddanych fanów na całym świecie. Ostatni album Blur, "The Magic Whip" z 2015 roku, trafił na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży.

źródło: Warner Music poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.