Menu

Premiera: Wij EP "Przeklęte Wody"

Premiera: Wij EP "Przeklęte Wody"
fot. Adam Grygierzec
EP ‘Przeklęte Wody’ to trzy nowe, autorskie kompozycje i cover. Poza znanym już jako singiel utworem 'Narwal', będącym opowieścią o haniebnej XVIII-wiecznej tradycji pozyskiwania na handel rogów narwali, które harpunnicy sprzedawali jako rogi jednorożców uważane wówczas za panaceum na choroby, na EP 'Przeklęte Wody' są dwa nowe utwory Wij: ‘Jutra nie ma’ - hymn bachanaliów końca świata oraz ciężki i smolisty jak magiczny olej napędowy ‘Metabunkier’. Czwartym utworem jest ‘Wilczy Nów’, to cover ‘Wolf Moon’ zespołu Type O Negative w polskim tłumaczeniu wokalistki, w którym krew miesięczna uniesiona jest do rangi fetyszu.

Wij to nadal trio: Tuja Szmaragd na wokalu, stojąca także za tekstami, Palec na gitarze barytonowej, której sygnał rozpina na piec basowy i gitarowy i Miko na perkusji.
Oprawę graficzną EP przygotował Maurycy Gomulicki, zdjęcia: Piotr Franaszczuk.

Nagrania zrealizował i zmiksował Haldor Grunberg (Satanic Audio). Linie wokalne nagrał Marcin Klimczak (Moustache Ministry).

EP jest przystankiem między albumami. Obecnie zespół pracuje nad drugim albumem studyjnym, który powinien ukazać się w przyszłym roku.

Wij
‘Przeklęte Wody’ EP
wyd. Piranha Music
Lista utworów:
‘Narwal’
‘Wilczy Nów’
‘Jutra nie ma’
‘Metabunkier’

źródło: BMG

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.