Menu

Gojira przedstawia "Our Time Is Now"

Gojira przedstawia "Our Time Is Now"
Trzykrotnie nominowana do Grammy metalowa grupa Gojira przedstawia nowy singiel zatytułowany "Our Time Is Now". Utwór, który został ogłoszony jako część ścieżki muzycznej EA Sports' NHL 23, to nawoływanie do działania w naszej najgorszej godzinie.

- Ta piosenka jest skierowana do wszystkich bojowników, którzy zapalają światło w ciemnym świecie, pokazując, że to Ty jesteś częścią zmiany - wyjaśnia Joe Duplantier. - Jeśli coś jest ważne dla Ciebie czy dla Twojej społeczności. Jeśli bronisz jakiejś sprawy, jeśli okazujesz współczucie i solidarność z tymi, których prawa są odbierane. Jeśli prowadzisz wojnę, broniąc należnych Ci praw lub walczysz przeciwko wylesianiu, jeśli stajesz w obronie praw zwierząt, praw człowieka, jesteś błyskawicą, iskrą, ukształtuje nasz świat. Twój czas jest teraz! Nasz czas jest teraz!

Wyrażając solidarność z protestami irańskich kobiet, Duplantier dodał: - Niech Masha Amini spoczywa w spokoju. Została zabita w Teheranie przez "policję obyczajową"za "niewłaściwe" noszenie hidżabu. Niech spoczywają w pokoju wszystkie ofiary brutalnych działań podczas protestów, które nastąpiły po jej śmierci. Wspieramy kobiety w Iranie w ich walce z opresją!

"Our Time Is Now" to pierwsze nagranie zespołu Gojira od czasu wydania świetnie przyjętego albumu "Fortitude" z 2021 roku. Z płyty pochodzi nominowany do Grammy singiel "Amazonia" ("Best Metal Performance"). Pierwotnie nagrany podczas tej samej sesji co "Fortitude", "Our Time Is Now" ewoluował w niezwykle poruszający i ważny dla zespołu utwór, który zasługuje na osobne wydawnictwo.

"Fortitude" trafił na 1. miejsce zestawień Top Albums, Top Current Albums, Current Rock Albums i Current Hard Music Albums notowania Billboardu. Gojira zajęła ponadto najwyższą w karierze, dwunastą pozycję listy Billboard 200, a płyta dotarła do Top 10 list sprzedaży we Francji (2. miejsce), Wielkiej Brytanii (#6), Australii (#3), Niemczech (#8), Belgii (#2), Holandii (#4), Danii (#3), Portugalii (#4), Finlandii (#2) i Norwegii (#10).

Z "Fortitude" pochodzą single "Another World", "Born For One Thing", "Into The Storm", "The Chant" i "Amazonia", który został wydany wraz uruchomieniem filantropijnego przedsięwzięcia "Operation Amazonia" mającego na celu zakończenie ludobójstwa i ekobójstwa w Amazonii. Współpracując z platformą cyfrową Propeller, skupiającą się na dobru społecznym, Gojira uruchomiła kampanię charytatywną, która zebrała ponad 300 tys. dolarów poprzez aukcję i loterię jedynych w swoim rodzaju przedmiotów od zespołu i ich przyjaciół jak Slasha czy muzycy zespołów Metallica, Tool, Slipknot i Slayer. Cały zysk ma wesprzeć pozarządową organizację The Articulation of Indigenous Peoples of Brazil (APIB), która walczy o prawa zagrożonych plemion Amazonii. Niedawno Joe Duplantier z Gojira udał się do Amazonii, aby zaprotestować przeciwko szkodliwym przepisom i odwiedzić niedawno wybudowany "uzdrawiający dom", sfinansowanego przez organizację. Miejsce ma zapewnić prawo do narodzin i opiekę zdrowotną rdzennej społeczności Guarani-Kaiowa.

W przyszłym miesiącu Gojira da koncerty w Japonii, by na początku grudnia wystąpić na festiwalach w Australii. W 2023 roku zespół wróci do Europy i 3 marca zagra w Arenie Gliwice.

Płyta nagrana i wyprodukowana została przez Joe Duplantiera w Silver Cord Studio, czyli w siedzibie Gojiry w nowojorskim Queens. Nad miksem czuwał Andy Wallace (Nirvana, Rage Against The Machine). "Fortitude" był pierwszym albumem Gojiry od 5 lat, od premiery nominowanej do Grammy płyty "Magma" (2016). To kolekcja utworów, które mają nakłonić ludzkość do wyobrażenia sobie nowego świata, a potem zrealizowania tej wizji. Dzieło spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem mediów, w tym takich tytułów, jak "The Guardian", "Revolver", "Metal Hammer", "Kerrang!" czy "Rolling Stone", który uznał, że to najlepszy album w dotychczasowej karierze Gojiry.

NPR nazwał singiel "Another World" apokaliptycznym bangerem, PASTE napisał, że "Into The Storm" to tak bardzo potrzebny rewolucyjny hymn, natomiast "Revolver" uznał, że "Fortitude" mogłoby rozniecić rewolucję.

Dla Gojiry ciężka muzyka to żyjący, oddychający twór, który nieustannie zmienia się, przemienia i przepoczwarza. Po tym, jak "Magma" przebiła się do top 25 głównego notowania Billboardu, Gojira odniosła historyczny sukces, otrzymując dwie nominacje do Grammy. Wcześniejszy longplay bandu, "L'’Enfant Sauvage" z 2012 roku, znalazł się na 2. miejscu zestawienia "25 najlepszych albumów lat 10. XXI wieku" przygotowanego przez magazyn "Revolver", podczas gdy ich przełomowe dzieło "From Mars To Sirius" z 2005 roku znalazło się na liście "100 największych metalowych albumów wszech czasów". Ponadto, James Hetfield osobiście wybrał zespół, by supportował Metallicę. Gdyby tego było mało, Gojira odbyła też trasy ze Slayerem czy Slipknot i oczywiście odbyła serię samodzielnych koncertów na całym świecie. Na "Fortitude" Francuzi przekraczają kolejne granice i raz jeszcze zmienią oblicze ciężkiego grania.

źródło: Warner Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.