Menu

LAIBACH powraca z nową EP-ką i ogłasza daty koncertów!!!

LAIBACH powraca z nową EP-ką i ogłasza daty koncertów!!!
fot. press
LAIBACH udostępnił pierwszy zwiastun 8-utworowej EP-ki „Love Is Still Alive”, która ukaże się na CD i w formie cyfrowej 20 stycznia 2023 r. Winyl będzie miał swoją premierę w marcu.

Oto świt trzeciego tysiąclecia ludzkości. Planeta Ziemia, którą kiedyś znaliśmy jako nasz dom, jest teraz niczym innym jak martwą skałą unoszącą się w przestrzeni, zniszczoną przez wojny, pandemię i całe zło, które czynią ludzie. Podobnie jest z Księżycem, który niegdyś był kamieniem milowym do rozległego wszechświata, ale później zmienił się w schronienie dla ostatnich z nas. Teraz resztki ludzkości mkną przez Wszechświat na jednym statku kosmicznym, wiozącym nielicznych szczęśliwców, którzy zostali uratowani przed zagładą. Zmierzają w kierunku Marsa, gdzie kiedyś powstało wszelkie życie. Być może stracili swoją historię i swoją planetę, ale tak długo jak czują promyk nadziei i czerwone światło świecące w ciemności, będą odważnie podążać tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł - tak długo jak miłość jest wciąż żywa.

„Love Is Still Alive” śledzi podróż ocalałych przez nasz układ słoneczny, przez niektóre z bardziej "kosmicznych" gatunków muzycznych ostatnich dekad. EP-ka jest rozwinięciem muzyki stworzonej do filmu „Iron Sky - The Coming Race” (reż. Timo Vuorensola, 2019). Ścieżka dźwiękowa ma zostać wydana wraz ze specjalnie stworzoną grą wideo.

Laibach powstał w ówczesnym jugosłowiańskim mieście przemysłowym Trbovlje. Założony w roku, w którym zmarł ojciec założyciel kraju Tito, zespół stał się jednym z najbardziej uznanych międzynarodowych grup, które wyszły z byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej i Środkowej, ostatnio stając się jedną z pierwszych, które wystąpiły w Korei Północnej. W 2019 r. wydali laibachowską interpretację „The Sound of Music”, wymyśloną podczas podróży do Korei Północnej, a w 2020 r. świętowali cztery dekady z „Laibach Revisited”. Album z muzyką z uznanej produkcji teatralnej "Wir sind das Volk (ein Musical aus Deutschland)” opartej na pismach Heinera Müllera (1929-1995) ukazał się w 2022 r., a zespół ogłosił niedawno, że trwają dyplomatyczne negocjacje w sprawie wykonania w Teheranie Alamut, oryginalnego dzieła symfonicznego skomponowanego we współpracy z irańskimi kompozytorami i wykonawcami.


Laibach wyrusza w trasę „ The Coming Race „. Zagra również w Polsce, daty koncertów poniżej:

02.11 - Gdansk, B90
03.11 - Krakow, Klub Kwadrat

LOVE IS STILL ALIVE EP tracklista:


Love Is Still Alive I (Moon, Euphoria)

Love Is Still Alive II (Venus, Libidine)

Love Is Still Alive III (Mercury, Dopamine)

Love Is Still Alive IV (Neptune, Oxytocin)

Love Is Still Alive V (Uranus, Prolactin)

Love Is Still Alive VI (Saturn, Insomnia)

Love Is Still Alive VII (Jupiter, Tristitia)

Love Is Still Alive VIII (Mars, Dysphoria)

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.