Menu

Disturbed wydali singiel "Unstoppable"

Disturbed wydali singiel "Unstoppable"
fot. press
Szykując się do otwarcia kolejnego rozdziału w swojej historii, multiplatynowa rockowa grupa Disturbed ogłasza premierę ósmego długogrającego albumu. Płyta zatytułowana "Divisive" ukaże się 18 listopada 2022.

Drogę do nowego dzieła toruje nieprzewidywalny, bezkompromisowy singiel "Unstoppable", który ukazał się z towarzyszącym lyric video.

Partyzancka wojna plemienna stała się w dzisiejszych czasach częścią naszej regularnej egzystencji. To jedna wielka bitwa klik. W zamyśle ten album ma wszystkich przebudzić. Nasze społeczeństwo uzależniło się od oburzenia. Muzyka jest jednak najlepszym lekarstwem na to, co nam dolega. Pod warunkiem, że każdy po nią sięgnie i jej użyje. Nie ma lepszego miejsca, by zapomnieć o całym tym gównie niż koncert z muzyką graną na żywo. Możemy być razem i zdać sobie sprawę, że więcej nas łączy niż dzieli. Zauważmy, co się dzieje i zmieńmy na lepsze - opowiada o płycie wokalista, David Draiman.

Za wszelką cenę musimy temu podołać. Zawsze staraliśmy się poruszać tematy o negatywnym wydźwięku i obracać je w stronę pozytywnego światła. Podczas tras koncertowych na całym świecie zrozumieliśmy, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który łączy ludzi z różnych środowisk. Wciąż możemy grać piosenki, które jednoczą, a to całkiem potężne uczucie - dodaje gitarzysta Dan Donegan.

"Unstoppable" atakuje gitarowym riffem, łojącą perkusją oraz charakterystycznym dla Disturbed śpiewem w staccato w takt pulsującego rytmu. Całość dopełnia stadionowy refren: "Nie ma ucieczki. Jestem nie do zatrzymania" ("There's no escape. I am unstoppable"). Lyric video płynnie przekłada ten gorączkowy hymn na ognistą akcję, idealnie dopasowaną do niepohamowanego tempa piosenki.

"Unstoppable" to zdecydowanie jeden z cięższych utworów na płycie. Groove rozwija się w bombastyczną bestię. To prawdziwa pieśń bojowa - wyjaśnia Draiman.

Zawsze mamy na płycie wielki, rockowy hymn. Uwielbiamy pisać dodające siły, motywujące piosenki. Jesteśmy zapalonymi kibicami sportowymi i pewnie stąd takie zapędy. To na pewno bezpośredni, atakujący utwór - kontynuuje Donegan.

"Divisive" to mocne, potężne hardrockowe dzieło. W ciągu ostatniego roku kwartet stworzył w Nashville 10 utworów. Nad brzmieniem czuwał producent Drew Fulk (Motionless In White, Lil Peep, Highly Suspect). Kiedy Donegan podzielił się z kolegami wczesnymi pomysłami, wszyscy zamknęli się w studiu i pozwolili, by rządził nimi groove. Perkusista Mike Wengren wyśrubował jedne z najmocniejszych i najśmielszych rytmów w swojej karierze, które zostały uzupełnione przez ostry bas Johna Moyera. Wspólnie wydobyli z siebie skupienie i ogień, które towarzyszyły im przy wczesnych nagraniach. Całość wzbogaciło artystyczne rzemiosło i muzyczna chemia, które zespół wypracował przez lata wspólnego pisania i koncertowania.

W efekcie "Divisive" to Disturbed w najbardziej dynamicznym, bezczelnym i niebezpiecznym wydaniu.

Na nowym albumie po raz pierwszy zespół zdecydował się na gościa. W pełnym emocji, epickim "Don't Tell Me" zaśpiewała Anne Wilson. Natomiast takie utwory, jak "Bad Man" i "Divisive" należą do najcięższych w dorobku kapeli. Jednocześnie w "Won't Back Down" dominuje podnosząca na duchu melodia.

Pierwszą zapowiedzią "Divisive" był singiel "Hey You", który niczym ogień rozprzestrzenił się po falach radiowych, stając się 15. utworem Disturbed na szczycie notowania Rock Radio. Ponadto piosenka zgromadziła 10 milionów streamów, co tylko rozbudziło apetyt przed premierą "Divisive".

Pochodząca z Chicago grupa Disturbed pojawiła się na scenie na przełomie wieków, proponując podstępną, zaraźliwą i niepowtarzalną muzyczną wizję, by z czasem, na własnych warunkach, rozpocząć dominację na hardrockowej scenie. Tworzą muzykę, która zmusza cię, byś trzymał się mocniej, walczył zacieklej i wytrwał na zawsze. To dlatego po cichu zajęli miejsce w czołówce rocka XXI wieku ze sprzedażą ponad 17 milionów sztuk, prawie 8 miliardami streamów i wyprzedanymi koncertami na całym świecie.

Dwukrotnie nominowany do Grammy kwartet z pięcioma płytami z rzędu debiutował na szczycie Billboard Top 200, co wśród hardrockowych zespołów udało się jeszcze tylko Metallice. Od czasu pięciokrotnie platynowego pierwszego albumu "The Sickness" (2000), zespół stworzył kuloodporny katalog, na który złożyły się chociażby takie hity, jak platynowe "Stupify", "Inside The Fire" i "Land of Confusion", dwukrotnie platynowy "Stricken", sześciokrotnie platynowy "Down With The Sickness" i siedmiokrotnie platynowy "The Sound of Silence". Ostatni z singli zdobył nominację do Grammy w kategorii Best Rock Performance i zapewnił Disturbed nagrodę iHeartRadioMusic dla Najlepszego rockowego artysty.

Mimo licznych sukcesów, Disturbed nie spoczywają na laurach, wkraczając w kolejny etap kariery z albumem "Divisive".

Tracklista:
1. Hey You
2. Bad Man
3. Divisive
4. Unstoppable
5. Love To Hate
6. Feeding The Fire
7. Don’t Tell Me [feat. Ann Wilson]
8. Take Back Your Life
9. Part Of Me

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.