Menu

David Bowie: soundtrack do "Moonage Daydream" ukaże się na CD i LP

David Bowie: soundtrack do "Moonage Daydream" ukaże się na CD i LP
fot. press
Już 18 listopada 2022 roku na dwóch płytach CD oraz w 2023 roku na trzech płytach winylowych ukaże się album towarzyszący wychwalanemu przez krytyków filmowi dokumentalnemu o Davidzie Bowiem pt. "Moonage Daydream" w reżyserii Bretta Morgena. Dzieło zawiera niepublikowane wersje utworów, nagrania koncertowe, a także miksy przygotowane specjalnie na potrzeby dokumentu. Ścieżka dźwiękowa do filmu już teraz dostępna jest w serwisach cyfrowych.

"Moonage Daydream" przybliża życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów. Ta pełnometrażowa odyseja opowiedziana została przez Bretta Morgena ("The Kid Stays in the Picture", "Kurt Cobain: Życie bez cenzury") poprzez wysublimowane, kalejdoskopowe, nigdy wcześniej nie widziane materiały filmowe, występy i muzykę, które pozwalają lepiej zgłębić twórczą, muzyczną i duchową podróż prawdziwego artysty.

Album towarzyszący "Moonage Daydream" zawiera utwory z całej kariery Bowiego, w tym wcześniej niesłyszany materiał, unikatowe miksy stworzone na potrzeby filmu oraz płyty, a także dialogi samego Bowiego. Jeden z najważniejszych momentów to niepublikowany wcześniej koncertowy medley "The Jean Genie / Love Me Do / The Jean Genie" zarejestrowany podczas finałowego koncertu z cyklu Ziggy Stardust w Hammersmith Odeon w 1973 roku, z udziałem Jeffa Becka na gitarze. Inne rarytasy w zestawie to wczesna wersja "Quicksand" z "Hunky Dory" oraz niepublikowana wcześniej wersja "Rock 'n' Roll With Me" z legendarnej trasy "Soul Tour" z 1974 roku.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.