Menu

Muse wydali nową płytę! Posłuchaj "Will Of The People"

Muse wydali nową płytę! Posłuchaj "Will Of The People"
fot. press
Zdobywcy Grammy i BRIT, Muse, wrócili z nowym studyjnym albumem "Will Of The People". Płyta spotkała się z szerokim uznaniem krytyki za śmiałe ambicje i znakomite odzwierciedlenie wciąż zmieniającego się świata.

Wyprodukowany w całości przez muzyków tria, składający się z 10 utworów zestaw poprzedzały single "Won't Stand Down", "Compliance", tytułowy "Will Of The People" oraz "Kill Or Be Killed". Ponadto fani otrzymują dorównujące tym utworom pod względem znakomitości i różnorodności "Liberation", gdzie słychać echa glam rocka w erze dezinformacji czy pełen niewinności i czystości utwór "Verona" z nostalgicznym tekstem. Na płycie znalazły się również niepokojąca ballada "Ghosts (How Can I Move On)" czy naładowana charakterystyczną dla Muse nerwową energią rozpędzona "Euphoria". Na finał dostajemy "We Are Fucking Fucked" z dynamiką w stylu głośno/cicho/głośno oraz końcowym wybuchem szaleństwa.

Z okazji premiery albumu Muse opublikowali teledysk do "You Make Me Feel Like It's Halloween". W piosence słyszymy pulsującą electro-rockową energię oraz złowieszcze syntezatory w klimacie Johna Carpentera. Całość dopełnia idealnie dopasowany, przerażający klip wyreżyserowanym przez Toma Tellera. W wideo pojawia się wiele odniesień do klasycznych horrorów, jak "Lśnienie", "Piątek, trzynastego", "Krzyk", "To", "Duch", "Christine", "Uciekinier", "Carrie" czy "Nightmares In The Sky".

Muse tworzą Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, "Simulation Theory", zadebiutował na pierwszym miejscu w wielu krajach i był szóstym z kolei, który zadebiutował na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta, "Drones", zapewniła formacji nagrodę Grammy. Od powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, które sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzach na całym świecie.

Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, statuetkę American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Awards.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.