Menu

Red Hot Chili Peppers i ich niepodrabialny groove. Nowy singiel "Tippa My Tongue"

Red Hot Chili Peppers i ich niepodrabialny groove. Nowy singiel "Tippa My Tongue"
fot. press
Szykując się do kolejnego rozdziału w imponującej, wieleoletniej karierze, Red Hot Chili Peppers przedstawiają nowy singiel "Tippa My Tongue" wraz z towarzyszącym teledyskiem. Utwór zapowiada nadchodzący, drugi w tym roku album rockowej kapeli. Płyta "Return of the Dream Canteen" ukaże się 14 października.

"Tippa My Tongue" to gładkie funkowe brzmienie, z rozedrganą linią basu, hałaśliwymi riffami i niepodrabialnym groove'em. Tymczasem błykotliwy tekst zmierza do stwierdzenia: "Cóż, wierzę w miłość. Doskonałe przyjęcie miłości". Radosną atmosferę singla dopełnia kolorowy, psychodeliczny obrazek kontynuujący tradycję największych klipów zespołu.

"Return of the Dream Canteen" ukaże się pół roku po podbijającym listy przebojów, platynowym albumie "Unlimited Love". Wydana w kwietniu 2022 roku płyta była drugą w dorobku Red Hot Chili Peppers, która dotarła na szczyt zestawienia Billboard Top 200 i już uznawana jest za jedno z najlepszych rockowych wydawnictw roku. Pracując nad "Return of the Dream Canteen", grupa raz jeszcze połączyła siły z Rickiem Rubinem.

28 sierpnia Red Hot Chili Peppers wystąpią na gali MTV Video Music Awards, gdzie odbiora również stautekę Global Icon Award. Wszystko wskauzję na to, że to jeden z lepszych i najbardziej płodmych sezonów w karierze kalifornijskiej grupy.

Obecnie Red Hot Chili Peppers są w trakcie stadionowej trasy po USA. Po Nowym roku odwiedzą Nową Zelandię i Australię.

- Wróciliśmy, poszukując siebie jako zespołu, którym w jakiś sposób zawsze byliśmy. Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się kilku starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Wystarczyła odrobina chemii, która pojawiała setki w trakcie naszej podróży. Kiedy trafiliśmy na brzmienie i wizję, kontynuowaliśmy naszą pracę. Nie mieliśmy powodu, by przestać pisać i dawać czadu. Czuliśmy się jak we śnie. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza miłość do siebie i magia muzyki obdarzyła nas kolejnymi piosenkami. Było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, co z nimi zrobić. Wymyślimy więc, dwa podwójne albumy wydane jeden po drugim. Drugi równie ważny, co pierwszy, bo równie dobrze mógłby być tym pierwszym. "Return of the Dream Canteen" to wszystko, kim chcieliśmy się stać. Zrodzone z krwi naszych serc - Wasi na zawsze, Red Hot Chili Peppers.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.