Menu

Metalowy bóg w Rejsie

Metalowy bóg w Rejsie
Już 2 września w warszawskim klubie Rejs odbędzie się pożegnalny koncert Memoriału Ronniego Jamesa Dio. Największe hity oraz kilka perełek z repertuaru Rainbow, Black Sabbath i DIO zagrają muzycy stołecznych kapel.

To IX i ostatnia edycja Memoriału, którego historia sięga 2014 r. To wtedy muzycy Scream Maker zainicjowali przedsięwzięcie, które przerodziło się w stały punkt koncertowego krajobrazu Polski. Co roku z muzykami zaznajomionych zespołów wyruszali w trasę po Polsce, by oddać hołd jednemu z największych wokalistów w historii metalu, który inspirował takie zespoły, jak Iron Maiden, Metallica, czy rzesze młodych wykonawców.

Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock'n'rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark".

Memoriał DIO zagra w składzie: Jasiek Popławski (The Kroach), Norman Power (Another Pink Floyd) Sebastian Michał Stodolak (Scream Maker), Bartosz Ziółkowski, Michał Wrona, Jan Radosz, Tomek Sobieszek (wszyscy Scream Maker) oraz Mirek Skorupski (Pinn Dropp). Pojawią się także wykonawcy gościnni, związani z memoriałem w latach poprzednich.

(Nagranie z memoriału z 2019 r. z Dino Jelusickiem z Whitesnake na wokalu: https://www.youtube.com/watch?v=6SbKRxtr-eY&t=506s)

W ramach trasy memoriałowej odbędzie się 5 koncertów w Polsce i jeden w Czechach. Bilety na wszystkie dostępne są wyłącznie online w limitowanej ilości. Zachęcamy do śledzenia poszczególnych wydarzeń i skorzystania z tańszej przedsprzedaży!

Warszawa - 2.09 ScreamFest, REJS

https://fb.me/e/52rMwT7DE

Kraków - 3.09 Garage Pub

https://fb.me/e/2yFytj5mc

Poznań - 9.09 Klub pod Minogą

https://fb.me/e/2yFytj5mc

Gdynia - 10.09 Blues Club Gdynia

https://fb.me/e/4WQxdqvwQ

Czeski Cieszyn - 30.09 KaSS "Strěrelnice"

https://fb.me/e/5uBoRQ3tW

Chorzów - 1.10 Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe

https://fb.me/e/6JudrsQl4

Bilety dostępne online: https://goout.net/pl/scream-maker/pzjnlwf/

źródło: Scream Maker

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.