Menu

Wirtuozi garażowego rocka i punku - OSEES - na 2 koncertach w Polsce!

Wirtuozi garażowego rocka i punku - OSEES - na 2 koncertach w Polsce!
fot. press
Rockowa grupa Osees powraca do Polski z dwoma koncertami. Zespół wystąpi w Warszawie i Poznaniu już w lipcu 2022.

Początki grupy Osees sięgają lat 90. Skład zespołu oraz jego nazwy zmieniały się kilkukrotnie od OCS, The Ohsees, Thee Oh Sees, po Oh Sees. Jedno nie uległo zmianie - zespół hiperaktywnego Johna Dwyera jest jedną z najbardziej płodnych grup rockowych swojego pokolenia.

Na koncie mają ponad 20 albumów studyjnych, dopracowaną niechlujną estetykę wizualną oraz niepodważalną reputację sceniczną. Polska publiczność miała możliwość usłyszeć grupę na żywo ostatni raz podczas OFF Festivalu w 2017. Szaleństwo, które króluje na scenie podczas ich występów udziela się również publiczności, która daje się porwać bezgranicznie muzyce.


Ich styl w skrócie można określić jako garażowy rock, chociaż nie brak w nim wpływów punkowych, progresywnych, metalowych, czy elektronicznych i free jazzu. Osees powrócili w 2020 z trzema nowymi wydawnictwami. Na rynku pojawiła się płyta live "Levitation Sessions" oraz "Protean Threat", która jest bardziej agresywnym albumem o punkowym brzmieniu. Ich ostatni krążek "Metamorphosed", składający się z pięciu utworów ukazał się niecały miesiąc po wydaniu poprzedniego albumu „Protean Threat”. W sierpniu 2022 roku ukaże się 25. album Osees „A Foul Form” zapowiedziany do tej pory przez single „Funeral Solution” i „Perm Act”.


Po kilku zmianach terminów grupa Osees zagra swój materiał latem 2022, a dokładnie 12 lipca w Warszawie w Pradze Centrum i w Poznaniu 13 lipca w klubie Tama.

źródło: Follow The Step

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.