Menu

Stratovarius prezentuje nowy singiel!

Stratovarius prezentuje nowy singiel!
Siedem lat po wydaniu ostatniego albumu zatytułowanego „Eternal”, Stratovarius powraca w wielkim stylu. Album „Survive” ukaże się 23 września. Zespół zaprezentował właśnie drugą odsłonę nowej płyty, singiel zatytułowany „World On Fire:

Środowisko i przyszłość ludzkości zawsze były ważnym tematem w muzyce grupy, dlatego tytuł nowego albumu „Survive” oraz towarzysząca mu grafika nie dziwią – zwłaszcza w świetle obecnej sytuacji na świecie. „Survive” to płyta pełna dynamiki, dramatyzmu i emocji, na której Stratovarius opowiadają o walce, nadziei i zwycięstwie. Najlepszym przykładem jest głęboko porywający utwór tytułowy. To duch Stratovariusa w znakomitej muzycznej formie, razem z całą ciemnością i światłem. Opowiada Jens Johansson:

„Tytuł albumu pasuje świetnie do historii zespołu, bo udało nam się przeżyć tak długo - oryginalny skład uformował się w 1984 roku. Był środek lata, wszędzie wybuchały pożary lasów, na całym świecie trwała pandemia, więc niektóre teksty nie podnoszą tak bardzo na duchu, ale to odzwierciedla nasz nastrój z tamtego czasu. Jest tam również wiele pozytywnych rzeczy.”

Album „Survive” składa się z 11 nowych utworów i ukaże się w formacie CD oraz w kilku wersjach winylowych, w tym – z szacunku dla środowiska - na ekskluzywnym winylu z recyklingu.

Lista utworów:

1. Survive

2. Demand

3. Broken

4. Firefly

5. We Are Not Alone

6. Frozen In Time

7. World On Fire

8. Glory Days

9. Breakaway

10. Before The Fall

11. Voice Of Thunder


źródło: Mystic Production

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.