Menu

Muse wypuścił kolejny singiel z płyty "Will Of The People"

Muse wypuścił kolejny singiel z płyty "Will Of The People"
fot. press
Grupa Muse wraca z nowym utworem "Will of The People", który zapowiada tak samo zatytułowany nadchodzący album. Nowa płyta zespołu ukaże się 26 sierpnia 2022. Wcześniej fani mieli okazję poznać single "Compliance" i "Won't Stand Down", które spotkały się z przychylnymi ocenami mediów. Drugi z numerów "NME" nazwał prawdziwym klasykiem.

"Will of The People" to elektryczny hymn, ukazujący talent zespołu do opowiadania historii i tworzenia niezwykłych dźwiękowych scenerii. Piosenkę wyprodukowali muzycy Muse, z kolei miksami zajął się Serban Ghenea. Towarzyszący singlowi klip wyreżyserował uznany twórca animacji i producent, Tom Teller.

"Will of The People" to fikcyjna historia rozgrywająca się w fikcyjnym metawersum na fikcyjnej planecie rządzonej przez fikcyjne autorytarne państwo zarządzane przez fikcyjny algorytm pochodzący z fikcyjnego centrum danych prowadzącego fikcyjny bank drukujący fikcyjną walutę i kontrolujący fikcyjną populację zamieszkującą fikcyjne miasto, gdzie znajduje się fikcyjne mieszkanie, w którym fikcyjny człowiek obudził się pewnego dnia i pomyślał "pieprzyć to" - podsumowuje utwór wokalista Matt Bellamy.

Muse tworzą Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, "Simulation Theory", zadebiutował na pierwszym miejscu w wielu krajach i był szóstym z kolei, który zadebiutował na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta, "Drones", zapewniła formacji nagrodę Grammy. Od powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, które sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzach na całym świecie.

Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, statuetkę American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Awards.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.