Menu

Premiera płyt Running Wild

Premiera płyt Running Wild
Premiera dwóch reedycji spod bandery Running Wild, płyt z okresu Noise Records: kompilacji ich największych przebojów z trzech pierwszych płyt 'First Years Of Piracy' oraz koncertowego albumu 'Ready For Boarding'.

Running Wild to klasycy niemieckiego heavy metalu, którzy wymyślili własny podgatunek tej muzyki: piracki heavy metal. Dzięki tematyce historycznej, dotyczącej głównie piratów, poruszanej w tekstach i grafice, Running Wild po dziś dzień jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Grupa, której liderem jest charyzmatyczny Rolfa Kasparek, odniosła międzynarodowy sukces dzięki swoim najbardziej klasycznym albumom: ‘Under Jolly Roger' (1987r.) ‘Port Royal’ (1988 r.) i ‘Death Or Glory’ 1989 r.

'Ready For Boarding', czyli album koncertowy, wydany w 1988 roku, to występ grupy zarejestrowany w listopadzie 1987 roku w Monachium. W nowym wydaniu rozszerzony zostanie o DVD z koncertem z Düsseldorfu z 1989 roku, który do tej pory krążył na kasecie wideo VHS. Będzie to więc płyta podwójna CD + DVD. Wszystkie te nagrania będą też dostępne w wersji winylowej, na podwójnej, kolorowej płycie.

Drugi z albumów, czyli 'The First Years Of Piracy' to kompilacja największych przebojów grupy z trzech pierwszych albumów. Nagrane zostały one w 1991 roku ponownie, w nowym składzie grupy, tuż po trasie ‘Death Or Glory'. Ta płyta dostępna będzie na CD i kolorowym winylu.

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.