Menu

Faraon, król-wampir i kpina z Putina, czyli nowy klip Scream Maker!

Faraon, król-wampir i kpina z Putina, czyli nowy klip Scream Maker!
fot. press
Warszawski zespół heavymetalowy Scream Maker opublikował 9 maja klip do utworu "BloodKing" ze swojej najnowszej płyty o tym samym tytule. - Zrobiliśmy to celowo tego właśnie dnia. Utwór opowiada o wo krwawych tyranach takich, jak Putin, a Putin obchodzi 9 maja swój "Dzień Zwycięstwa". To nasz "prezent" dla niego - tłumaczy Sebastian, wokalista zespołu.

Główną rolę w klipie zagrał Jerzy Zelnik, znany polski aktor, który wsławił się główną w klasycznym filmie Jerzego Kawalerowicza "Faron". Zelnik grwa wampirycznego władcę, który żywi się krwią swoich poddanych, w których rolę z kolei wcielili się członkowie zespołu. Akcja klipu toczy się w mrocznych podziemiach Twierdzy Modlin, gdzie dawniej znajdował się areszt. - Zależało nam na długich, filmowych ujęciach, budujących odpowiednią atmosferę i napięcie - tłumaczy gitarzysta Michał Wrona. To także pierwszy teledysk zespołu, w którym zagrał nowy członek kapeli Bartosz Ziółkowski.

Premiera płyty "BloodKing" miała miejsce w styczniu tego roku. Jak tłumaczy zespół, “BloodKing”, czyli Krwawy Król to uniwersalna figura uosabiająca mroczną naturę władzy, przede wszystkim tej politycznej, sprawowanej nad nami przez samozwańczych tyranów, królów, oligarchów i dyktatorów, ale także przez zepsute rządy demokratyczne. Jednostka w starciu z Krwawym Królem znajduje się zawsze na słabszej pozycji, a ten ma aż nadto pretekstów, by pozbawić ją praw i zniewolić. Korumpująca natura władzy oraz bunt przeciw niej to motywy przewodnie większości z 14 utworów, które zespół Scream Maker zamieścił na swoim czwartym już albumie. Choć utwory utrzymane są w stylistyce heavy metalowej, charakteryzują się dużym zróżnicowaniem. Thrashowe wątki tytułowego “BloodKinga” kontrastują z power metalowymi kompozycjami pokroju “Join the Mob”, czy ocierającym się o progresywność “Candle in the Wind.” Autorem kompozycji są Michał Wrona oraz - odpowiedzialny także za teksty - Sebastian Stodolak. Nad brzmieniem utworów pracował Tomasz “Zed” Zalewski. Partie perkusyjne wykonał Jakub Mikulski oraz - w przypadku dwóch utworów (nr 3 i 6) - Przemek Nalazek.

Płyta dostępna jest w dystrybucji bezpośrednio od zespołu - wystarczy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wiadomość z tytułem albumu
Całego albumu można posłuchać także na serwisach streamingowych.

Scream Maker to warszawska kapela heavy metalowa, funkcjonująca na rynku już od ponad dekady. Ma na swoim koncie cztery wydawnictwa muzyczne, ponad 300 koncertów, w tym na festiwalach Metalfest, czy Przystanek Woodstock oraz 6 tras w Chinach. Scream Maker otwierał koncerty takich zespołów, jak Judas Priest, Megadeth, Motorhead, Slayer Primal Fear, czy Tarja Turunen. Zespół znany jest także m.in. ze współpracy z Jordanem Rudessem (Dream Theater), Alessandro Del Vecchio (Jorn) oraz z organizacji memoriału poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio. Zespół gości bądź gości na falach Antyradia, “Trójki”, Radia Wnet, czy Radia Rzeszów.

źródło: Dariusz Makarski

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.