Menu

Kasabian zapowiada album „The Alchemist’s Euphoria”

Kasabian zapowiada album „The Alchemist’s Euphoria”
fot. Neil Bedford
Uzbrojeni w nowy, wysokooktanowy album napędzany ich znakiem rozpoznawczym, Kasabian powracają tego lata z serią koncertów. Teraz, niedługo po „Alygatyr”, zespół prezentuje nowy singiel „Scriptvre” i zapowiada nowy wspaniały świat z magicznego królestwa Serge’a.

Wyprodukowany przez Serge’a Pizzorno i Fraser T Smith, zmiksowany przez Spike’a Stenta i napisany przez Serge’a, „Scriptvre” jest jednym z wielu wyróżniających się utworów na ich niecierpliwie wyczekiwanym nowym albumie „The Alchemist’s Euphoria”, który ukaże się 5 sierpnia.

Serge mówi: „«Scriptrve» jest o napisaniu na nowo historii, którą sam sobie opowiadasz; o edycji własnego skryptu”. Jak zdradza, „Jedną rzeczą w tej płycie, którą czuję w przeciwieństwie do poprzednich, jest to, że zdecydowanie wydaje się być spójna. Usłyszenie jej jako całości było piękną chwilą podczas masteringu. Myślę, że na trzyma się na tle poprzednich albumów… Siedmiu Wspaniałych. To zdecydowanie muzyka, która sprawi, że poczujesz, że wszystko jest możliwe”, mówi Serge o „The Alchemist’s Euphoria”. „To naprawdę ekscytujące, ponieważ, jak zawsze, ten zespół może zajść absolutnie wszędzie”.

W skład Kasabian wchodzą Serge Pizzorno, basista Chris Edwards, perkusista Ian Matthews i gitarzysta Tim Carter. Zespół podarł księgę wszelkich zasad koncertując w Wielkiej Brytanii na wyprzedanej, 17-dniowej trasie zeszłej jesieni, i ma zamiar zrobić to samo latem z serią przełomowych występów na żywo. Zespół będzie gościem specjalnym na koncercie Liama Gallaghera w Knebworth Park 3 i 4 czerwca oraz wystąpią jako headliner na festiwalu Isle of Wight 18 czerwca.

źródło: Sony Music Poland

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.