Menu

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE NOWY SINGIEL "WE SHALL OVERCOME"

DROPKICK MURPHYS PREZENTUJE NOWY SINGIEL "WE SHALL OVERCOME"
fot. Ken Susi
Dropkick Murphys dzielą się nowym singlem "We Shall Overcome”. Piosenka jest wpleciona w amerykańską historię - nie tylko jako słynny hymn amerykańskiego Ruchu Praw Obywatelskich z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, ale także jako protest song we wcześniejszym ruchu robotniczym. Zarówno historia, jak i przesłanie tej pieśni przemówiły do Dropkick Murphys, wieloletnich orędowników uciśnionych i klasy robotniczej.


Teledysk do utworu "We Shall Overcome" otwiera nagranie z ponurego, ale pełnego nadziei apelu Roberta F. Kennedy'ego o jedność i współczucie, wygłoszonego w Indianapolis w dniu zamachu na Martina Luthera Kinga Jr. Na początku utworu czarno-białe nagrania z Dropkick Murphys przeplatają się z montażem historycznych zdjęć i materiałów filmowych przedstawiających amerykańskie ruchy protestu - od praw obywatelskich i ruchu na rzecz równouprawnienia kobiet po strajkujących robotników na liniach pikiet.


"Zawsze uważałem, że jest to wielki protest song, o czym wszyscy wiemy z jej znaczenia zarówno w ruchu na rzecz praw obywatelskich, jak i w ruchu robotniczym, ale najbardziej podoba mi się jej pozytywny wydźwięk. Przesłanie nadziei jest potrzebne teraz bardziej niż kiedykolwiek" - mówi założyciel Dropkick Murphys i główny wokalista Ken Casey. "Poza tym nikt nie zrobił głośnej, odważnej rockowej wersji - więc to po prostu musiało się stać!".


18 marca Dropkick Murphys wyda cyfrowo rozszerzoną edycję albumu „Turn Up That Dial”, która będzie dostępna zarówno w wersji stereo, jak i w trójwymiarowym miksie Dolby Atmos. Rozszerzona edycja albumu zawiera trzy bonusowe utwory, w tym "We Shall Overcome" oraz wcześniej wydane strony B, covery utworów "James Connolly" (autorstwa Larry'ego Kirwana) i "The Bonny" (autorstwa Gerry'ego Cinnamona).

Dziesiąty studyjny album Dropkick Murphys „Turn Up That Dial” ukazał się pierwotnie 30 kwietnia 2021 r. nakładem własnej wytwórni DKM - Born & Bred Records. Zawierający utwory takie jak "Smash Sh*t Up", "Mick Jones Nicked My Pudding" i "Good As Gold", "Turn Up That Dial" był czwartym z rzędu albumem DKM, który trafił na listę Top 10 Billboardu, po „11 Short Stories Of Pain & Glory” (2017), „Signed and Sealed in Blood" (2013) i "Going Out In Style” (2011).


Jak już wcześniej ogłoszono, Dropkick Murphys udostępni fanom na całym świecie swój występ w Dniu Świętego Patryka (17 marca) za pośrednictwem darmowej transmisji na żywo z House Of Blues Boston, prezentowanej przez bostońską firmę technologiczną Pega (wiodącego dostawcę oprogramowania typu low-code). Koncert rozpocznie się w czwartek, 17 marca o godzinie 21:00 ET / 6:00 PT i będzie transmitowany na cały świat za pośrednictwem strony www.DKMstream.com.


Dropkick Murphys to: Al Barr (wokal prowadzący), Tim Brennan (gitary, akordeon, mellotron, gwizdki, wokal), Ken Casey (wokal prowadzący), Jeff DaRosa (banjo, bouzouki, mandolina, harmonijka ustna, gitary akustyczne, wokal), Matt Kelly (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal), James Lynch (gitara, wokal), Kevin Rheault (basista koncertowy) i Lee Forshner (dudista koncertowy).

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.