Menu

White Lies z nowym singlem!

White Lies z nowym singlem!
“Am I Really Going to Die” pochodzi z najnowszego albumu White Lies “As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się już 18 lutego.

Tekstowo "Am I Really Going to Die" porusza temat, który nie jest obcy White Lies, ale muzycznie stanowi nowy rozdział. Jest to pierwsza część dwuutworowej opowieści o zarozumiałym gorliwcu, któremu postawiono diagnozę nieuleczalnej choroby oraz o różnych etapach godzenia się z nią. Tekst utworu jest luźno zainspirowany postacią wielkiego Danny'ego Hustona z filmu "Ivans XTC", zaś muzycznie Davidem Bowiem z okresu "Station to Station". - mówi basista zespołu, Charles Cave

Oprócz utworu zespół opublikował teledysk wyreżyserowany przez Balana Evansa.

Ta piosenka ma w sobie tak wiele historii, że dość łatwo było wpaść na koncepcję. Tak jakby sama wyłoniła się z tekstu. Rozmawiałem z przyjacielem, który opowiadał o tym, jak został potrącony przez samochód i obudził się na ziemi z ludźmi pochylającymi się nad nim. Poczułem, że jest to wyjątkowa perspektywa. Ten punkt widzenia wydawał mi się bogaty w potencjał fabularny, coś, co chciałem zbadać i poeksperymentować, a co najważniejsze, tak dobrze wpasowywał się w tematykę piosenki. - tłumaczy reżyser.

White Lies to prawdopodobnie jeden z największych zespołów gitarowych w Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek zespołu „Five” z 2019 r. zdobył bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych, a zwieńczeniem sukcesu była wyprzedana trasa po Wielkiej Brytanii.

W ramach promocji albumu “As I Try To Not Fall Apart” zespół wyrusza w trasę po Europie. 4 maja 2022 roku grupa wystąpi w warszawskiej Progresji.

Data: 4 maja 2022

Miejsce: Progresja

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska

Organizator: Follow The Step

źródło: Follow The Step

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.