Menu

kwiecień 2023

Moyra wydała nowy album "Omen"

Melodic Death Metalowa grupa Moyra założona została w 2017 roku przez Margo Moyrę. Zespół tworzy muzykę z gatunku melodyjnego death metalu, ale można w nim znaleźć również inspiracje folkiem czy nowoczesnym metalem. Muzycy wymykają się sztywnym ramom gatunkowym, bawiąc się muzyką, ale zachowując fundamenty ciężkiego brzmienia, które daje im coraz więcej fanów w Polsce i na świecie. Od początku swojego istnienia zespół zagrał wiele koncertów zarówno w klubach jak i na festiwalach plenerowych jak najbardziej znane: Pol'and'Rock Festival, Festiwal Uwolnić Muzykę, Siekiera Fest, Bangarang Festival czy Gardłoryki Festival. Oprócz tego, że grali z wieloma znanymi zespołami metalowymi jak Vader, Infected Rain, Rotting Christ, Percival i Schuttenbach czy Kat&Roman Kostrzewski. W swojej karierze mają na swoim koncie trzy trasy koncertowe w Polsce, z których każda kolejna cieszyła się coraz większym zainteresowaniem fanów. W 2022 roku Moyra podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią „darkTunes” na wydanie najnowszego albumu „Omen”. Muzycy wyruszają w trasę promującą album „BLOOD PACT”. Premiera płyty odbyła się 3 marca 2023.

źródło: Marcin Zarudzki
Czytaj dalej...

THE GASLIGHT ANTHEM powracają z nowym utworem „Positive Charge”!

The Gaslight Anthem podzielili się dziś swoim nowym, pierwszym od dziewięciu lat utworem, zatytułowanym "Positive Charge". Kompozycji można posłuchać w serwisach streamingowych:

https://orcd.co/positivecharge

Wyprodukowany i zmiksowany przez Petera Katisa (The National, Interpol, Kurt Vile) „Positive Charge” ukazuje powrót zespołu do muzyki i rock’n’rollowej energii. Utwór jest naturalną ewolucją charakterystycznego punkowego brzmienia zespołu. Wokalista Brian Fallon mówi o utworze: Stworzyliśmy „Positive Charge” jako radosne przesłanie dla nas samych i dla naszej publiczności. Głównym tematem utworu jest spojrzenie na to, przez co przeszedłeś i chęć ruszenia z otwartym sercem w kierunku przyszłości, wierząc, że wszystko co najlepsze, jest jeszcze przed nami.

W 2015 roku The Gaslight Anthem ogłosili przerwę w działalności. W 2018 roku ponownie się zjednoczyli, by zagrać serię koncertów (w tym największy jak dotąd koncert zespołu w Wielkiej Brytanii w londyńskiej OVO Arena Wembley), które promowały „The '59 Sound Sessions”. Wydawnictwo to składało się z dziewięciu utworów, które zostały nagrane miesiąc przez płytą „'59 Sound” z 2008 i nigdy wcześniej nie były publikowane. W 2022 roku, zespół zapowiedział swój powrót, planując trasę koncertową i nagranie szóstego albumu.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

The National "First Two Pages Of Frankenstein"

„First Two Pages of Frankenstein” to dziewiąty albumy studyjny zespołu The National, który ukazał się 28 kwietnia 2023 roku za pośrednictwem 4AD.

Oparty na sugestywnych melodiach i fascynującej lirycznej narracji sygnalizuje nowy rozdział w dyskografii zespołu. Album zawierający 11 utworów został wyprodukowany przez The National w Long Pond Studios w północnej części stanu Nowy Jork zawiera gościnne występy Taylor Swift, Phoebe Bridgers i Sufjana Stevensa.

„First Two Pages of Frankenstein" to odświeżona chemia grupy, która pięknie równoważy elegancką muzykalność z bardziej charakterystycznymi impulsami The National. Utwory takie jak "Grease in Your Hair" i "Ice Machines" były testowane w 2022 roku przed ich nagraniem, co pozwoliło zespołowi na dopracowanie materiału w czasie rzeczywistym (inna piosenka, "Weird Goodbyes" z udziałem Justina Vernona z Bon Iver, została wydana jako samodzielny utwór w sierpniu zeszłego roku). „Dla mnie siła tej płyty polega na intencjonalności i strukturze muzyki spotykającej się z dużą ilością przypadkowej magii” – mówi Aaron Dessner.

Przez ponad dwie dekady The National oferowali piosenki, które wydobywały ogromne piękno ze zniszczeń i bólu, co było bezpośrednim odzwierciedleniem ich wspólnej wiary w zdolność muzyki do katalizowania transcendencji. "Jako zespół zawsze mówiliśmy o tym, że chcemy nagrywać płyty tylko wtedy, gdy czujemy, że wciąż uczymy się czegoś o sobie i o sobie nawzajem, a sama muzyka rzuca jakieś światło w ciemność" - zauważa Matt Berninger.

To to nastawienie doprowadziło do niezwykłego sukcesu - w tym zdobycia nagrody GRAMMY Awards® za najlepszy album muzyki alternatywnej (za „Sleep Well Beast” z 2017 roku), bycia headlinerem festiwali na całym świecie i współpracy z niezliczonymi artystami definiującymi kulturę we wszystkich mediach - załozony w Ohio zespół znalazł się w obliczu kryzysu twórczego podczas pisania swojego dziewiątego albumu studyjnego. Po dwóch ostatnich albumach i kilku intensywnych latach koncertowania praca nad „First Two Pages of Frankenstein” utknęła w martwym punkcie, podczas gdy wokalista Matt Berninger dotarł do miejsca „w którym w ogóle nie mogłem wymyślić tekstu ani melodii. Mimo że zawsze byliśmy zaniepokojeni, kiedy pracowaliśmy nad płytą, to był pierwszy raz, kiedy poczułem, że może wszystko naprawdę dobiegło końca”. Zamiast tego, The National udało się zebrać razem i podejść do wszystkiego z innej perspektywy, dzięki czemu dotarli do czegoś, co wydaje się być nową erą dla zespołu - według gitarzysty/pianisty Bryce'a Dessnera, którego członkami jest także jego brat Aaron (gitara/fortepian/bas) oraz bracia Scott Devendorf (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja).

Zespół postanowił nie przejmować się tak bardzo płytą i zamiast tego skupił swoją uwagę na przyjaźni i przekształceniu długotrwałych napięć w ich muzycznym partnerstwie, świadomie traktując siebie nawzajem z nowym poziomem zrozumienia. Zmiana, która trwale wpłynęła na powstanie ich nowego albumu. "W pewnym momencie pojawiło się uczucie, że wszyscy pochylamy się nad sobą w nowy sposób, który ostatecznie pozwolił każdemu robić to, co robi najlepiej" – mówi Aaron Dessner. "Zamiast walczyć, dbaliśmy o siebie nawzajem i o piosenki, prawie tak, jak dbałbyś o swoją rodzinę" - dodaje Bryce. "Udało nam się wrócić do siebie i podejść do wszystkiego z innej perspektywy, a dzięki temu dotarliśmy do tego, co czuje się jak nowe miejsce".

Na "First Two Pages of Frankenstein" każdy z członków zespołu odnajduje się w eklektycznej wrażliwości, którą odkrył w projektach poza zespołem. "Częściowo z powodu różnych doświadczeń, które wszyscy mieliśmy i przynieśliśmy z powrotem do zespołu, oraz pewności siebie, która z tego wynika, czuliśmy się bardzo zdolni do realizacji naszych pomysłów najlepiej jak potrafimy" mówi Bryce. "I nawet kiedy zbaczaliśmy z początkowego pomysłu, dalej zastanawialiśmy się i posuwaliśmy sprawy do przodu w bardzo celowy sposób".

Kontynuacja „I Am Easy to Find” z 2019 roku swój tytuł wzięła z głębokiej walki Berningera z blokadą pisarską. „Kiedy czuję, że utknąłem, często chwytam książkę z półki, żeby wbić sobie do głowy kilka słów, a pierwsze dwie strony Frankensteina uruchomiły piosenkę „Your Mind Is Not Your Friend” — mówi, odnosząc się do do jednego z najbardziej introspektywnych utworów na albumie. „Książka zaczyna się od podróży narratora w pobliżu koła podbiegunowego, a ten obraz dryfowania pomógł mi napisać o poczuciu odłączenia, zagubienia i braku celu. Kiedy zacząłem konfrontować się z tą dziwną, niewyraźną paniką związaną z brakiem pomysłów, wszystko zaczęło się trochę otwierać”.

Chociaż wczesne etapy procesu tworzenia albumu obejmowały głównie współpracę zdalną, pisanie piosenek Berningera nabrało zupełnie nowego tempa po powrocie The National w trasę latem 2022 roku. „Kiedy w końcu wróciliśmy razem w trasę, Matt zaczął pisać piosenki bardzo szybko, prawie z dnia na dzień – te pełne serca, w pełni uformowane teksty po prostu się wylewały” – mówi Bryce. Ich wspólna energia twórcza była tak potężna, że zespół wkrótce zaczął eksperymentować z nagrywaniem nowego materiału na żywo na scenie. "W piosenkach, które pojawiły się pod koniec, można naprawdę usłyszeć pełną siłę zespołu, wraz z uczuciem 'Och, dzięki Bogu', którego być może wszyscy wtedy doświadczaliśmy" - mówi Aaron. „Nadaje to piosenkom pewną nadzieję, mimo że na płycie wciąż jest dużo mroku i intensywności".

Tracklista:

1. Once Upon A Poolside (feat. Sufjan Stevens)

2. Eucalyptus

3. New Order T-Shirt

4. This Isn't Helping (feat. Phoebe Bridgers)

5. Tropic Morning News

6. Alien

7. The Alcott (feat. Taylor Swift)

8. Grease In Your Hair

9. Ice Machines

10. Your Mind Is Not Your Friend (feat. Phoebe Bridgers)

11. Send For Me

źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

IN HELL'S DUTY prezentuje polskojęzyczny singiel

In Hell's Duty to poznański zespół grający mrocznego rocka alternatywnego. Grupa skupia on swoją działalność artystyczną na konfrontacji i redefiniowaniu przeciwstawnych elementów natury człowieka. Jej twórczość to wypadkowa inspiracji związanych z muzyką rockową, alternatywną, i metalową. Jest to mętny świat rozważań, w którym boskie spotyka piekielne, mrok może być światłem, a koniec nowym początkiem.

Aktualnie In Hell's Duty pracuje nad następcą LP "Deep Grey Light". Tym razem materiał powstaje w całości w języku polskim. Z pierwszymi efektami można zapoznać się na kanale YouTube zespołu, gdzie opublikowano nagranie live nowego utworu pt. "W śmierć uwierzyć".


źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

The Damned „Darkadelic”!

Swoją premierę ma „Darkadelic”, dwunasty studyjny album The Damned. Wśród utworów na płycie można znaleźć nowe ulubione przez publiczność „The Invisible Man”, „Beware of the Clown”, and „You’re Gonna Realise”, które można było usłyszeć już podczas niedawnych koncertów w Europie. Najnowszym singlem promującym „Darkadelic" jest utwór „You’re Gonna Realise”, do którego powstał teledysk: https://youtu.be/CJ_KeKXfdvI

Nowa płyta doskonale reprezentuje zespół, który jest uważany za prekursora punk rocka i gothic rocka. „Darkadelic” to jedne z najostrzejszych piosenek nagranych do tej pory przez The Damned. Zespół przekracza granice gatunków, a nowe utwory są przesiąknięte odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu lat 60. Do zespołu w składzie: Dave Vanian, Captain Sensible, Paul Gray i Monty Oxymoron na nowym albumie dołączył perkusista William Granville-Taylor.

Od czasu powstania w 1976 roku, The Damned jest jednym z najbardziej cenionych zespołów wywodzących się z brytyjskiej sceny punkrockowej. Ich debiutancki album zatytułowany „Damned Damned Damned” ukazał się 46 lat temu. Ostatnią studyjną płytą brytyjskich pionierów punk-rocka była „Evil Spirits” (2018 r.), która znalazła się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku The Damned wydali koncertowy album „A Night of a Thousand Vampires”.

Nowa studyjna płyta zatytułowana „Darkadelic” ukazała się jako CD oraz w dwóch wersjach winylowych: tradycyjnej czarnej i limitowanej transparentnej.

Lista utworów „Darkadelic”:

1. The Invisible Man

2. Bad Weather Girl

3. You’re Gonna Realise

4. Beware Of The Clown

5. Western Promise

6. Wake The Dead

7. Follow Me

8. Motorcycle Man

9. Girl I’ll Stop At Nothing

10. Leader Of The Gang

11. From Your Lips

12. Roderick


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

ORBITA WIRU wydała EPkę "Kosmateus"

ORBITA WIRU to warszawski zespół rockowy, wykonujący mocną odmianę tego gatunku z pogranicza alternatywy i metalu. Muzyka zespołu to rockowa eksplozja generowana przez trzyosobowy mechanizm czerpiący z różnych regionów muzyki. Bezkompromisowość prostego rytmu, siła gitar, przenikliwość głosu - całość stanowi konsekwentnie pulsującą dźwiękową maszynę.


Zespół ma na koncie cztery płyty “Wiru Sfera” (2006), “Relikwiat” (2009), “My Maszyny” (2013) oraz “Hipis2020” (2020). Na ukończeniu jest piąta płyta zespołu, a jej zwiastunami są dwie trzyutworowe EPki umieszczone w serwisach streamingowych: “Rodeo” (2022) i "Kosmateus" (2023).

EP “Kosmateus” jest kolejnym etapem odtajnienia nowego materiału ORBITY WIRU. Piąta płyta powstaje w zespołowym Empty Studio i emocjonalnie jest postpandemicznym efektem zamknięcia ciał i umysłów w małej przestrzeni sali prób. Trzy kolejne utwory, trzy nowe myśli, trzy aury dźwiękowe:

Kosmateus
Oczy dziecka najlepiej dostrzegą brud, który dorośli zwykli omijać, bo przecież świat nie jest doskonały. Dopiero dziecko w sposób najbardziej elementarny określi realny stan rzeczy, dając nam znać, jak bardzo jest źle.

Wiosna Schizofrenia
Wiosna to czas wybuchu. Eksploduje przyroda i życie, wybuchają zmysły, które w irracjonalny sposób reagują na nowe otwarcie wielu istnień. Czasami detonacja natury niesie za sobą uwolnienie nieposkromionych i wstydliwych sfer naszego umysłu.

Someday but not yet
Kiedy Orbita działała już od roku urodził się Jan. Dla Jana powstał utwór Pierwszy Krzyk, tytułowy utwór pierwszej demówki OW, który finalnie nie znalazł się na żadnym oficjalnym wydawnictwie zespołu. W utworze tym Jan otrzymał nadzieję, przestrogę i obietnicę modlitwy. Teraz Jan ma 22 lata, a utwór Someday but not yet jest symbolicznym przekazaniem berła pokoleń.


Tracklista:

1. Kosmateus
2. Wiosna Schizofrenia
3. Someday but not yet

Skład zespołu:

Tomasz Serwatko - wokale, gitara

Maciej Walencik - perkusja

Sebastian Górski – gitara basowa

źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

Nowy singiel Toguslav Brandt

W maju pojawi się kolejny singiel do nadchodzącej płyty grupy Toguslav Brandt.

Toguslav Brandt, rockandrollowe trio z Gołdapi, zapowiada premierę kolejnego singla do nadchodzącej płyty "Motoroll". Utwór zatytułowany "W Hołdzie Dla Rocka" pojawi się po 15 maja. Będzie to ostatni z dwóch promujących i zapowiadających nowy album singli. Nowa płyta powinna pojawić się już w czerwcu. Warto w tym miejscu dodać, że ostatni weekend Toguslav Brandt spędził ponownie w studio. Gotowych już jest 6 utworów na nową płytę, a kolejne będą realizowane w maju. Nowy, drugi w historii kapeli album, będzie też nowy otwarciem , bo jego brzmienie będzie zdecydowanie mocniejsze w charakterze od poprzedniej debiutanckiej płyty, bo w tym kierunku chce zmierzać Toguslav Brandt - zawsze "W Hołdzie Dla Rocka".


źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Czytaj dalej...

WŁOCHATY - "MIŁOŚĆ, POKÓJ, ZAMIESZKI"

Na ten album czekało wielu fanów polskiego punk-rocka. „Miłość, Pokój, Zamieszki" to siedemnasta pozycja w dyskografii zespołu WŁOCHATY, który mimo zmian personalnych bezustannie, od 1987 roku, komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Na płycie znajdziemy 11 premierowych utworów. Od melodyjnego „Wolność", przez osadzony w klimacie Bad Brains „Wyrwany", po charakterystyczne dla WŁOCHATEGO szybkie protest songi, jak np. „Broń masowej zagłady". Zespół na tej płycie objął nową taktykę - dużo melodii, dużo refrenów, czym może przekonać do siebie nowych odbiorców. Nagrania odbyły się w stargardzkim Monroe Studio na przełomie 2022/23 roku. Rolę producenta objął gitarzysta zespołu Piotr Skoda Skotnicki, zaś za mix i mastering odpowiedzialny jest Arkadiusz Aro Jabłoński. Album „Miłość, Pokój, Zamieszki" ukaże się już 12 maja, w 3 formatach: CD, LP oraz na kasecie.


Tracklista płyty „Miłość, Pokój, Zamieszki":

1. Pomiędzy

2. Broń masowej zagłady

3. Problem - reakcja - rozwiązanie

4. Wyrwany

5. Walec

6. Nie rezygnuj

7. Tyrani upadną

8. Mamy dosyć!

9. Chciwość

10. Wolność

11. ...posłuchaj tego


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Dobre bo polskie: Euphorizone

Euphorizone to nic innego jak instrumentalno-wokalna odmiana rocka z domieszką progresu. Melancholia i fantazje artrockowe z udziałem elektroniki, w połączeniu z metalowym kopem tworzą horyzont dźwięków i słów, na którym odnalazła się grupa muzyków z zamiłowania, kreując wspólnie własną strefę brzmienia.

Zespół powstał we wrześniu 2016 r. w Gniewkowie. Na początku była to formacja instrumentalna w składzie: Tomasz - gitara, Adam - bas, Mariusz - klawisze, Robert - perkusja. Są to doświadczeni muzycy znani na rynku lokalnym, także z solowych projektów.

W styczniu 2017 do składu jako wokalista dołączył Michał. W tej formie zespół nagrał kilka singli, do których powstały teledyski, zagrał kilka koncertów. W międzyczasie nie obyło się bez kilku zmian na stanowisku perkusisty. Pod koniec 2018 r. skład opuścił Robert. Trwały poszukiwania jego następcy. Najpierw Roberta zastąpił Jakub, później Arkadiusz (w tym czasie zespół zagrał jeszcze na przeglądzie KATAR), a ostatecznie, w połowie 2019 r., do zespołu dołączył Maciej.

Skład wydawał się wyklarowany, powstawał nowy materiał oraz plany koncertowo-wydawnicze. W ramach pierwszego wspólnego występu zespół zagrał „Najmniejszy Koncert Świata" w Gniewkowskim Domu Kultury.
Niedługo potem, z powodów osobistych oraz chęci rozwijania kariery solowej, skład opuścił Tomasz. Po długich poszukiwaniach godnego następcy, w 2020 r. do zespołu dołączył Krzysztof (ex gitarzysta Daydream), znany ze wspólnych wcześniejszych projektów.

Niestety, nastała epoka covidowa, co bardzo utrudniło ponowne pokazanie się światu. Pozostało zamknąć się w sali prób i tworzyć materiał. Zespół zagrał kilka koncertów w roku 2022 i 2023, w tym czasie nagrywając w studio (u Zbyszka Florka z Quidam) swój debiutancki album.

Płyta pod tytułem INVICTUS ma się ukazać w maju 2023. Zawierać będzie 12 autorskich kompozycji (w tym 3 instrumentalne).

21 kwietnia ukazał się promujący album singiel wraz z teledyskiem o tym samym tytule - Invictus.

Link do teledysku:

https://youtu.be/t2yZSNk2PUo

Skład:

Michał Gawroński - wokale
Krzysztof Mistur - gitary
Mariusz Tomaszewski - instrumenty klawiszowe
Adam Majewski - bas
Maciej Gańczak - perkusja
Czytaj dalej...

PJ HARVEY powraca z bardzo osobistym albumem "I Inside the Old Year Dying"!!!

PJ Harvey ujawniła nowy singiel "A Child's Question, August" wraz z zapowiedzią swojego dziesiątego studyjnego albumu „I Inside the Old Year Dying”. Nowa płyta - pierwsza od czasu nominowanego do Grammy 2016 „The Hope Six Demolition Project” - ukaże się 7 lipca pod szyldem Partisan Records. Album został wyprodukowany przez długoletnich współpracowników Flood’a i Johna Parisha. Dzisiejszej premierze piosenki towarzyszy teledysk, którego reżyserem jest Steve Gullick.


W trakcie swojej kariery Harvey zawsze dbała o to, aby każdy etap jej rozwoju prowadził ją w nowe miejsce, ale jej najnowsza muzyka jest śmiała i oryginalna nawet jak na jej własne standardy. Pełna poczucia cyklicznego powrotu do nowych początków. Nowe piosenki, jak mówi artystka, oferują "przestrzeń do odpoczynku, ukojenie, pocieszenie, są balsamem dla duszy - co jest bardzo aktualne w czasach, w których się znajdujemy".


Historia „I Inside the Old Year Dying” sięga sześć lat wstecz, do końca trasy w 2017 r. promującej jej ostatni krążek i tego, jak Harvey czuła się zaraz po niej. To, co bardzo odczuwała, to fakt, że gdzieś w niekończącym się cyklu albumów i tras koncertowych, straciła połączenie z samą muzyką, świadomość, która była niepokojąca.


Nie był to bynajmniej czas twórczego wycofania: dzięki mentoringowi szkockiego poety Dona Patersona pracowała nad „Orlam”, znakomitym dziełem poetyckim - drugim, po wydanym w 2015 roku „The Hollow of the Hand” - które ukazało się w ubiegłym roku i stało się jedną z kluczowych inspiracji nowego albumu. Były też reedycje poprzednich krążków, a w nowych wydaniach także ich wersje demo, które ukazały się w latach 2020-2022. Ale ostatecznie dwie rzeczy zaczęły ją pchać w kierunku nowych piosenek, muzyki i dźwięków.


Jednym z nich było wspomnienie spotkania z artystą i filmowcem Stevem McQueenem, w Chicago, w okresie „Hope Six”. Jego radą było przypomnienie sobie, co kocha w słowach, obrazach i muzyce oraz odłożenie koncepcji napisania "albumu", by skupić się na tych trzech pasjach i bawić się nimi. Inny katalizator powrotu do muzyki był prosty - sam akt grania jej. Wzięcie do ręki gitary lub gra na pianinie ulubionych piosenek takich artystów jak Nina Simone czy Bob Dylan - potwierdziło jej pasję do tej formy sztuki.


Wkrótce coś zaczęło się układać w całość. Kiedy Harvey rozpoczęła pisanie nowych piosenek, pojawiło się wyzwalające dla niej samej poczucie tworzenia muzyki, a nie pierwsze kroki w cyklu album-trasa-album-trasa. Czerpała z poczucia twórczej wolności, które odczuwała w przeszłości podczas pracy nad ścieżkami dźwiękowymi i w teatrze. Jednocześnie zmieniała się jej perspektywa, z dala od wielkich tematów „Let England Shake” i „Hope Six” ("patrząc na wojnę, politykę, świat"), w kierunku czegoś bardziej intymnego i ludzkiego.


Nowe utwory, jak mówi Harvey, "wyszły ze mnie w ciągu około trzech tygodni". Ale to był dopiero początek. Kluczem do tego, co wydarzyło się później - w Battery Studios, w północno-zachodnim Londynie - była trójstronna twórcza więź, która trwa już prawie trzydzieści lat, pomiędzy Harvey, jej stałym współpracownikiem i twórczym partnerem Johnem Parishem oraz Floodem.


"Studio było ustawione na granie na żywo i to wszystko, co robiliśmy" - mówi. Trudno przecenić znaczenie tego faktu: jeśli "I Inside the Old Year Dying” jest bardzo namacalną, ludzką płytą, to po części dlatego, że właściwie wszystko na niej jest zakorzenione w improwizacji - spontaniczne występy i pomysły, nagrane w momencie ich powstawania.


Jest w tych piosenkach coś głęboko podnoszącego na duchu i odkupieńczego, czego przykładem jest premierowy singiel "A Child's Question, August". "Myślę, że nowa płyta jest o poszukiwaniu intensywności pierwszej miłości i głębszego znaczenia" - mówi Harvey. "Nie, żeby musiało być jakieś przesłanie, ale uczucie, które mi towarzyszyło przy tworzeniu tej płyty to uczucie miłości - jest zabarwione smutkiem i stratą, ale to nadal jest miłość”.

PJ Harvey przyciąga uwagę od początku swojej kariery i jest jedyną muzyczką, która otrzymała brytyjską nagrodę Mercury Music Prize więcej niż raz, wygrywając najpierw w 2001 r. za „Stories From The City, Stories From The Sea” i ponownie w 2011 r. za „Let England Shake”. Utalentowana poetka i artystka wizualna, a także muzyczka i autorka tekstów, jej twórczość uderza swoją oryginalnością: jest żywa, wciągająca i wyrazista. Od czasu wydania albumu „The Hope Six Demolition Project”, który stał się numerem jeden w jej rodzinnej Wielkiej Brytanii, artystka tworzyła kompozycje na potrzeby sceny i ekranu, ostatnio do cieszącego się uznaniem miniserialu Sharon Horgan „Bad Sisters”.

Tracklista „I Inside the Old Year Dying” :


Prayer at the Gate
Autumn Term
Lwonesome Tonight
Seem an I
The Nether-edge
I Inside the Old Year Dying
All Souls
A Child’s Question, August
I Inside the Old I Dying
August
A Child’s Question, July
A Noiseless

źródło: PIAS
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS