Menu

Alestorm na trzech koncertach w Polsce!

Piraci z Alestorm powrócą tego lata na 3 koncerty do Polski i wystąpią: 9 sierpnia w poznańskiej Tamie, dzień później w Kosmosie w Szczecinie i 11 sierpnia w FK Zgrzyt w Lublinie. Fińska grupa Metal De Facto otworzy wszystkie wieczory.

By poznać początki Alestrom musimy cofnąć się o 20 lat do wschodniej Szkocji, gdzie w małym miasteczku Perth grupa przyjaciół postanowiła założyć epicki zespół metalowy, którego utwory miały się skupiać na pirackiej tematyce. Działając jako Battleheart grupa wydała kilka demówek i zwróciła na siebie uwagę - początkowo lokalnej publiczności, jednak chwilę później również renomowanej w gatunku wytwórni Napalm Records. To wtedy formacja zmieniła nazwę na Alestorm i podpisała z austriackim potentatem kontrakt na kilka płyt.

W ciągu blisko dwudziestu lat Alestorm stali się gigantem w świecie pirackiego metalu. Ich kariera obfituje w świetnie przyjęte płyty, trasy z takimi zespołami jak Turisas, Sabaton, Dragonforce i Eluveitie oraz występy na największych metalowych festiwalach, w tym m.in. na Wacken, Bloodstock, Graspop, czy Sweden Rock. W zeszłym roku Szkoci wydali ósmy w swoim dorobku album "The Thunderfist Chronicles", po którym zagrali w naszym kraju 2 szalone koncerty. W sierpniu wrócą do naszego kraju na 3 sztuki, na których możecie spodziewać się ogromu dobrej zabawy!

Po zmianach w składzie i wymuszonej przez pandemię przerwie, Metal De Facto powraca z odnowioną energią i poczuciem jedności. Po debiucie „Imperium Romanum" (2019) i pierwszym rozdziale sagi „Rising Sun", zespół jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek, w pełni definiując swoje brzmienie: potężne, dynamiczne i żarliwie wierne duchowi klasycznego power metalu.

ALESTORM
support: Metal De Facto
09.08.2026 / Poznań, Tama
10.08.2026 / Szczecin, Kosmos
11.08.2026 / Lublin, FK Zgrzyt

źródło: Winiary Bookings

Czytaj dalej...

Black Veil Brides na dwóch koncertach w Polsce!

Black Veil Brides powracają do Polski! Amerykanie zagrają 30 stycznia w warszawskiej Stodole oraz 4 lutego we wrocławskim A2, gdzie przyjadą z nową płytą "Vindicate".

Black Veil Brides to zespół, za którym stoi armia fanów rozproszona po całym świecie. Koncept na niego kształtował się w głowie Andrew Biersacka od najmłodszych lat - już wtedy jego wyobraźnię kreowali Kiss, Batman czy Misfits. Dziś BVB należą do grona największych współczesnych zespołów gitarowych. Co za tym stoi? Ponadprzeciętny dryg do przebojowych melodii oraz hymnicznych refrenów, a to wszystko osadzone w mieszance hard rocka, melodyjnego metalcore'a i glamu. Amerykanie niedawno powrócili z pierwszym od pięciu lat albumem „Vindicate", wydanym nakładem wytwórni Spinefarm. Kompozycje z niego oraz największe hity, takie jak "In The End" i "Knives and Pens", usłyszymy na początku roku w Warszawie oraz we Wrocławiu!

BLACK VEIL BRIDES
30.01.2027 / Warszawa, Stodoła
04.02.2027 / Wrocław, A2

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

The Ocean na koncercie w Polsce!

The Ocean ruszają w kosmiczną eskapadę z nowym albumem i w odświeżonym składzie. Grupa wystąpi z materiałem z nadchodzącego "Solaris" 8 grudnia w krakowskim Hype Parku oraz dzień później w warszawskim klubie Proxima. W obu miastach zobaczycie też Hypno5e oraz Pothamus.

The Ocean powracają z nową płytą, "Solaris", która swoją premierę będzie miała 25 września. Krążek inspirowany między innymi filmem Andrieja Tarkowskiego o tym samym tytule, zarejestrowany został w kultowym Hansa Studio w Berlinie, gdzie powstały takie materiały jak "Heroes" Davida Bowiego, "Lust for Life" Iggy'ego Popa czy "Construction Time Again" Depeche Mode. Charakterystyczny dla The Ocean styl, oparty na atmosferycznym post-metalu, zyskuje na nim nowy wymiar za sprawą zmian w składzie - szeregi zespołu zasilili w ostatnim czasie perkusista Jordi Farré z Crippled Black Phoenix i Dolch, wokalistka Lane Shi z Elizabeth Colour Wheel, gitarzyści Emmanuel Jessua z Hypno5e i Marco Gennaro oraz wokalista Enrico Tiberi z Dark Side Bright Side. „Solaris" to miejsce, w którym fikcja zderza się z rzeczywistością, a zarazem zaproszenie do dalszej wędrówki z The Ocean - w kosmos, ale też w nieznane. Taką wycieczkę formacja z Robinem Stapsem na czele zaserwuje Wam dwukrotnie w grudniu!

Na koncertach w Krakowie i Warszawie w roli gościa specjalnego wystąpią francuski Hypno5e - jeden z najprężniej działających w ostatnich latach zespołów progmetalowych, w muzyce którego usłyszeć można dodatkowo echa post-hardcore'a i filmowych kompozycji. Jego dyskografię zamyka wydany w 2023 roku i bardzo dobrze przyjęty krążek "Sheol".

Oba koncerty otworzy belgijska formacja Pothamus, mieszająca sludge z post-metalem. W zeszłym roku, nakładem Pelagic Records, ukazał się ich drugi w dorobku album "ABUR".

THE OCEAN
Support: Hypno5e, Pothamus
08.12.2026 / Kraków, Hype Park
09.12.2026 / Warszawa, Proxima

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

RPWL na czterech koncertach w Polsce! RPWL „HUMAN" Tour 2027

RPWL powracają – i to w wielkim stylu! Od kwietnia 2027 roku jeden z czołowych niemieckich zespołów art-rockowych wyruszy w dużą europejską trasę koncertową, podczas której na żywo zaprezentuje swój długo wyczekiwany nowy album studyjny „Human".

Od ponad dwóch dekad pochodząca z Freising pod Monachium grupa, prowadzona przez wokalistę i klawiszowca Yogiego Langa oraz gitarzystę Kalle Wallnera, zachwyca fanów na całym świecie epickimi pejzażami dźwiękowymi, emocjonalną głębią i charakterystycznym brzmieniem łączącym rock progresywny z atmosferycznym art rockiem. Od momentu powstania RPWL wydał dziesięć albumów studyjnych oraz dwanaście wydawnictw koncertowych, na stałe zapisując się w czołówce międzynarodowej sceny progrockowej.

Za sprawą ostatniego albumu „Crime Scene" zespół odniósł spektakularny sukces, docierając do 18. miejsca niemieckiej listy sprzedaży albumów. To imponujący dowód na to, że RPWL pozostaje zespołem twórczym, aktualnym i odnoszącym sukcesy jak nigdy wcześniej.

Nowy album „Human" zapowiada się jako wyjątkowe muzyczne doświadczenie – pełne atmosfery dzieło koncepcyjne, nasycone filozoficzną refleksją, mocnymi melodiami i niepowtarzalną muzyczną magią,
z której RPWL słynie od lat.

Fani mogą spodziewać się intensywnego koncertowego widowiska, obejmującego premierowe utwory, legendarne klasyki oraz audiowizualną podróż pełną emocji. RPWL 2027 – tego koncertowego doświadczenia nie można przegapić!

Skład zespołu:

Yogi Lang – wokal, instrumenty klawiszowe
Kalle Wallner – gitary
Markus Grützner – gitara basowa
Marc Turiaux – perkusja
Butsch Keys – instrumenty klawiszowe
Caroline von Brünken – wokal
Carmen Tannich – wokal


Polska część trasy:

14.04.2027 – Poznań, 2Progi

15.04.2027 – Gdynia, Ucho / Podwórko.art

16.04.2027 – Warszawa, TK Gocław

17.04.2027 – Zabrze, CK Wiatrak

źródło: OSKAR Record
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS