Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

CHEMIA – jest nowy singiel „New Romance”!

Utwór promuje nadchodzące wydawnictwo „Something To Believe In”, które ukaże się w Polsce 29 kwietnia za pośrednictwem Metal Mind Productions.

- Muzyka ma moc przełamywania barier na całym świecie i polega na łamaniu zasad - mówi frontman i wokalista Łukasz Drapała.


Zespół Chemia, założony w Warszawie w 2007 roku przez gitarzystę Wojciecha Balczuna, od 10 lat konsekwentnie buduje karierę w Polsce i na arenie międzynarodowej. Działając w segmencie rocka i hard rocka wypracował unikalną formułę artystyczną i stylistyczną, zdobywając fanów w wielu krajach.
Obecny skład Chemii to Łukasz Drapała na wokalu, Wojciech Balczun i Maciek Papalski na gitarach oraz sekcja rytmiczna: Błażej Chochorowski (bas) i Adam Kram (perkusja).
W 2015 roku Chemia została uznana za zespół roku przez słuchaczy Antyradia, a piosenka „I Love You So Much" została wybrana najlepszym budzikiem przez słuchaczy radiowej Trójki. Zespół zagrał również na wielu festiwalach w Polsce — Orange Festival, Sonisphere Festival, Jarocin, Woodstock i innych, supportował takie gwiazdy jak Metallica, Deep Purple, RHCP, Guns 'N Roses, Bring Me The Horizon, The Pretty Reckless, Skindred i Michael Monroe.
Najnowsze wydawnictwo grupy – „Something To Believe In” – ukaże się 29 kwietnia 2022 roku. Na płytę składa się dziesięć rockowych kompozycji, najlepszych w karierze Chemii. Za brzmienie albumu odpowiada producent Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy z Duran Duran, The Almighty, Robertem Palmerem i Rodem Stewartem. Taylor jest również autorem wszystkich znajdujących się na krążku tekstów.
Single „Modern Times”, „Angina” i „The Widows Soul znalazły uznanie wśród fanów, a radiostacje dodały je do stałych playlist. Na początku 2022 roku zespół rozpoczął współpracę z Odyssey Music Network (Apocalyptica, Royal Republic, Asaf Avidan).


Nowy album „Something To Believe In”!
Premiera: 29 kwietnia 2022 r.
Dystrybutor: Metal Mind Productions

Tracklista:
1. Modern Times
2. Angina
3. New Romance
4. The Widows Soul
5. Something To Believe In
6. Beneath the Water Line
7. Blood Money
8. Tumbleweed
9. The Best Thing
10. Eagles In The City

źródło: Metal Mind Productions

Rock Noc 26.03.2022 r g.22.00

Polskie Radio Rzeszów - Rock Noc 26.03.2022 start godz. 22.00 Camel, Porcupine Tree, Blackfield, Exodus, Mr. Gil, Fish, Riverside a z winyla Retrospective. Zapraszam.

Lista utworów:

Camel: Erthrise, Lady Fantasy Encounter/Smiles
Foo Fighters: The Sky Is Neighborhood
Porcupine Tree: What Happens Now ?
Blackfield: From 44 To 48
Exodus: Widok z góry najwyższej
Mr. Gil: Alone
The Alan Parsons Project: Amonia Avenue
Fish: The Perception Of Johnny Punt
Riverside: River Down Below
Lunatic Soul: The Art Of Repairing
Greg Lake: 21ST Century Schizoid Man
Steve Hackett: Fountain Of Salamacis
Disperse: Spirit Of Age

Godz. 00:01

Placebo: The Prodigal

Retrospective " Latent Avidity" - winyl:

Still There
Loneliness
The Seed Has been Sown
Stop For A While

In The Middle Of The Forest
Programmed Fear
What Will Be Next

Placebo: Beautiful James

Luxtorpeda premierą "Hydry" zapowiada nadejście nowego albumu!

Luxtorpeda przygotowała nowy utwór! To Hydra, która jest pierwszym kawałkiem zapowiadającym nadejście nowego albumu, który zawita jeszcze tej wiosny!

Zarówno nowy utwór, jak i cała nadchodząca płyta, która będzie nosić tytuł Omega, ostro komentują w tekstach otaczającą muzyków rzeczywistość i ze sporym dystansem opisują ich własne słabości. Nawiązują również do kondycji współczesnego świata i człowieka.

Do tak ważnych i istotnych tematów musiała powstać mocna i surowa muzyka, która swoim brzmieniem nawiązuje do lat 90.! Analogowe i bezkompromisowe oblicze Luxtorpedy będzie zdecydowanie najmocniejszym albumem w historii tego zespołu. Fani, już przy okazji premiery Hydry, niech przygotowują się na najlepsze!

Premiera płyty "Omega" zaplanowana jest na 6 maja!

źródło: My Music

Polskie Znaki prezentują utwór z legendarnym amerykańskim wokalistą Markiem Laneganem oraz album “Rzeczy ostatnie”

“Trudno wyobrazić sobie lepszy głos do opowiadania i śpiewania o przemijaniu.”

Ważne postacie polskiej popkultury pod przewodnictwem Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult) ratują polskie pieśni ludowe przed zapomnieniem, poruszając niezwykle ważny, ale trudny temat. Do tej pory ukazały się utwory nagrane wraz z Sanah, Matyldą Damięcką, Michałem Szpakiem czy Vito Bambino. Dziś można posłuchać całego albumu oraz utworu nagranego z Markiem Laneganem, znanym z Queens of the Stone Age, Screaming Trees czy solowej twórczości.


Wszystko zaczęło się od Radka Łukasiewicza, Jarka Ważnego i Janusza Zdunka, którzy postanowili zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Mimo, iż to elementy nieuchronne, będące częścią codzienności, stanowią w naszym kraju kulturowe tabu. Muzycy stworzyli niezwykłe kompozycje, które pomogą słuchaczowi spojrzeć na kwestie ostateczne z innej perspektywy i dzięki temu pomóc mu w oswajaniu trudnych doświadczeń.

Materiały do „Rzeczy ostatnich” to wynik wielu godzin rozmów i spotkań z pasjonatami tematu z całego kraju; twórcami ludowymi z Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Podkarpacia; wiejskimi kantorami, śpiewakami i śpiewaczkami. Podróży głównie po wsiach Lubelszczyzny i Mazowsza. Wkrótce okazało się, że na podróży się nie skończy.

Na podstawie zebranych przez Jarka Ważnego tekstów i zrębów melodii (nagrywanych na dyktafon np. w kołach gospodyń wiejskich) powstały kompozycje skierowane do współczesnego odbiorcy.

„Od początku rozumieliśmy trudność zadania, żeby współczesna „piosenkowa” produkcja nie pozbawiła pierwotnych pieśni ich właściwego ducha i sensu. Zdajemy też sobie sprawę, jaka ciąży na nas odpowiedzialność: niektóre z tych utworów nigdy nie zostały profesjonalnie nagrane, nie posiadały także aranżacji – wszystkie były tradycyjnie wykonywane „a capella” przez płaczków pogrzebowych, nierzadko z improwizowanymi melodiami. Postanowiliśmy nagrać je z wokalistami, uprawiającymi na co dzień różne style, których barwy głosu i emocjonalność pozwolą odnaleźć się w tej osobliwej materii”.

“Zaprosiliśmy Marka Lanegana do współpracy, gdyż trudno wyobrazić sobie lepszy głos do opowiadania i śpiewania o przemijaniu. Dla mnie jako fana, było to spełnienie marzeń. Od pierwszej rozmowy okazywał wiele entuzjazmu w stosunku do naszej płyty, słuchał innych utworów i bardzo mu się podobały. Zachwycił się ”Oh Angel”, utworem inspirowanym pieśnią “Aniele”. Stwierdził, że temat płyty i nasz sposób myślenia o śmierci są mu bliskie. Umawialiśmy się nawet na wspólne koncerty. Nagłe odejście Marka dodaje albumowi wieloznaczności” - mówi Radek Łukasiewicz.

Album dedykujemy Markowi Laneganowi oraz Bartowi Sosnowskiemu.

źródło: Agora
Subskrybuj to źródło RSS