Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Kruk & Wojtek Cugowski z koncertowym klipem!

W kwietniu zeszłego roku ukazał się nowy studyjny album formacji Kruk. Płyta zatytułowana "Be There" wydana została pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski. Teraz zespół powraca z kolejnym, tym razem koncertowym klipem. Video do utworu "Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)" zarejestrowane zostało 30 kwietnia podczas koncertu grupy w chorzowskiej Leśniczówce.

Gitarzysta Kruka, Piotr Brzychcy komentuje: "Dokładnie rok temu w ramach wspólnej kolaboracji Kruka z Wojtkiem Cugowskim wydaliśmy płytę "Be There". Pomimo tego, że płyta była wspaniale przyjęta, co całkowicie przerosło nasze oczekiwania, to czasy pandemii nie były jednak sprzyjające i z tego względu postanowiliśmy poczekać z koncertami. Na szczęście wiosną tego roku wskoczyliśmy na scenę w krakowskim klubie Zaścianek i w kultowej śląskiej Leśniczówce. Emocje niewiarygodne, bo nie spodziewaliśmy się, że na tych koncertach odwiedzi nas tylu sympatyków naszej muzyki i byliśmy też w szoku, jak materiał z płyty "Be There" w wersji scenicznej pozwala nam rozwinąć skrzydła, a przecież od zawsze o to chodzi w muzyce. Pełen tych pozytywnych emocji po krakowskim koncercie postanowiłem zwrócić się do wytwórni i Darka Świtały z pomysłem nagrania kilku utworów w Leśniczówce. Wszystko działo się niezwykle szybko, bo mieliśmy w zasadzie tylko fragment dnia, żeby się zorganizować, ale na szczęście Darek zebrał swoją sprawdzoną ekipę filmującą, a nasz realizator Aleksander Boroń nagrał całą ścieżkę dźwiękową. Wszystko później trafiło do MAQ Records w ręce naszego producenta Michała Kuczery i dlatego dziś możemy podzielić się z wami utworem "Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)" w wersji live. Grające te pierwsze koncerty czuliśmy się tak, jakbyśmy robili to pierwszy raz. Maksymalny głód związany z brakiem koncertowania sprawił, że występy trwały prawie trzy godziny. Nie możemy doczekać się kolejnych koncertów, a już 27 kwietnia wystąpimy w Łodzi (klub Iron Horse) i 28 maja w Warszawie (klub Voodoo)."

Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, a czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno; album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka.
Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Sam tytuł krążka "Be There" nawiązuje do poprzednich albumów Kruka („Be 3", „Be4ore", „Beyond"), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie „Be4ore". Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki, jest Ewa Toczkowska.

Lista utworów:

1. Rat Race
2. Hungry For Revenge
3. Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)
4. Made Of Stone
5. The Invisible Enemy
6. Dark Broken Souls
7. To Those In Power
8. Be There (If You Want To)



https://www.facebook.com/metalmindproductions

https://www.facebook.com/KrukPL

źródło: www.metalmind.com.pl

Rock Noc 14.05.2022 r g.22.00

Zapraszam do słuchania sobotniej audycji Rock Noc w której dominować będzie klasyka hard rocka. Ostatnia godzina to płyta "Platinum" ponieważ jej autor obchodzić będzie urodziny. 

Lista utworów:

Airbourne: No Way But The Hard Way, Blonde Bad And Beautiful, Backseat Boogie
Audioslave: I Am The Highway, By Yourself, Revelations
Helloween: Nabataea, Battle's Won
Guns N'Roses: November Rain, Locomotive
Led Zeppelin: Dazed And Confused, Whole Lotta Love
Queens Of The Stone Age: In My Head, The Evil Has Landed
Metallica: Enter Sandman, Atlas Rise
Turbo: Na skrzydłach nut, Noc już woła


Mike Oldfield "Platinum"

1. Platinum Part One: Airborne (Remastered)
2. Platinum Part Two: Platinum (Remastered)
3. Platinum Part Three: Charleston (Remastered)
4. Platinum Part Four: North Star / Platinum Finale (Remastered)
5. Woodhenge (Remastered)
6. Into Wonderland (Remastered)
7. Punkadiddle (Remastered)
8. I Got Rhythm (Remastered)
9. Platinum (Live Studio Session) (Previously Unreleased) (Recorded At Electric Lady Studios, New York) (Bonus Track)
10. North Star (2012 Mike Oldfield remix) (Previously Unreleased) (Bonus Track)
11. Blue Peter (Ashworth Hope) (A-side Of Single - Released In November 1979) (Bonus Track)

The Black Keys "Dropout Boogie"

The Black Keys, mistrzowie gitarowej retro alternatywy, wracają z nową płytą "Dropout Boogie". Z pomocą zaprzyjaźnionych twórców oraz legendarnego Billy'ego F. Gibbonsa z ZZ Top duet przygotował nieco ponad pół godziny charakterystycznych dla siebie blues-rockowych brzmień. Najnowszym singlem z wydawnictwa jest pełen południowej energii "For The Love Of Money", który jest następcą "It Ain't Over" oraz "Wild Child".

"Dropout Boogie" ukazuje się dzień przed 20. rocznicą wydania pierwszego The Black Keys, "The Big Come Up". Podobnie jak przez całą karierę, Dan Auerbach i Patrick Carney napisali cały materiał w studiu, tym razem w należącym do Auerbacha Easy Eye Sound w Nashville. Wyjątkowo jednak duet zaprosił do prac nad materiałem osoby spoza zespołu. W nagraniach udział wzięli więc legendarny Billy F. Gibbons (ZZ Top), Greg Cartwright (Reigning Sound) i Angelo Petraglia (Kings of Leon).

- Mieszkanie i pracowanie nad płytą w Nashville otworzyło nasze umysły na nowe doświadczenia. Wiedziałem, że Pat uwielbia pracować z tymi ludźmi, więc postanowiliśmy razem też dać im szansę. Pierwszy raz to zrobiliśmy i naprawdę świetnie się bawiliśmy. Siedzieliśmy przy stole z gitarami akustycznymi i sukcesywnie pracowaliśmy nad kolejnymi piosenkami - mówi Auerbach.

Nowy materiał nierzadko nawiązuje do swobodnego blues rocka z początków wspólnego muzykowania The Black Keys w piwnicach Akron w Ohio, gdzie Dan i Pat się poznali, dorastali i stawiali pierwsze kroki w swojej karierze.

- "Dropout Boogie" to trafny tytuł dla tej płyty i dobry wyznacznik tego, gdzie The Black Keys znajdują się w 2022 roku - napisał w swojej recenzji dziennikarz "NME". - Podczas gdy poprzednie albumy skrojone były pod wielkie hale i areny, nowa muzyka nadaje się raczej do rozhulania barów w Nashville. Królowie bluesa nie schodzą z utartej ścieżki, ale nadal potrafią wyczarować sporo magii podczas swojej podróży.

Auerbach w ostatnim czasie skupiał się na pracy w swoim studiu Easy Eye Sound, na produkowaniu muzyki dla innych artystów takich, jak Yola, Marcus King, Robert Finley, Ceramic Animal czy The Velveteers.

Carney robił to samo, ale w swoim studiu Audio Eagle oraz z takimi wykonawcami, jak Michelle Branch, Tennis, Jessy Wilson, Calvin Johnson oraz The Sheepdogs.

Zespół The Black Keys powstał w 2001 roku w Akron, w Ohio. Od tego czasu nazywani byli "rockową arystokracją" czy "jedną z najlepszych rockandrollowych kapel na Ziemi". Duet, który tworzą gitarzysta i wokalista Dan Auerbach oraz perkusista, Patrick Carney, ma już w dorobku 14 nominacji do Grammy, w tym przyznaną w ubiegłym roku po raz pierwszy kategorii Best Contemporary Blues Album za "Delta Kream" (2021).

Niedawno ukazała się jubileuszowa reedycja jednego z najważniejszych dzieł duetu - "El Camino" (2011). Siódma płyta, którą muzycy wyprodukowali z Danger Mouse'em, przyniosła The Black Keys trzy nagrody Grammy.

Zaczynali w małych klubach, by po pewnym czasie wyprzedawać stadiony i hale. W dorobku mają 10 studyjnych płyt: "The Big Come Up" (2002), "Thickfreakness" (2003) i "Rubber Factory" (2004) oraz wydane nakładem Nonesuch Records "Magic Potion" (2006), "Attack & Release" (2008), "Brothers" (2010), "El Camino" (2011), "Turn Blue" (2014), Let's Rock" (2019) oraz "Delta Kream" (2021). The Black Keys zdobyli 6 nagród Grammy i statuetkę BRIT. Byli ponadto gwiazdami festiwali w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Australii czy Europie.

źródło: Warner Music Poland

Post-rockowa grupa LONG DISTANCE CALLING zapowiada nowy album

Czołowa grupa niemieckiego post-rocka zaprezentowała kilka dni temu singiel „Kamilah” zapowiadający nowy album. Płyta zatytułowana „Eraser” ukaże się 26 sierpnia.

Mając reputację grupy świetnie wypadającej na żywo LONG DISTANCE CALLING wciąż dąży do perfekcji. W 2020 roku zespół wydał siódmy i najbardziej interesujący do tej pory album „How Do We Want To Live?”, który znalazł się na 7 pozycji niemieckiej listy sprzedaży płyt. Skomplikowany, koncepcyjny album pokazywał nieustanną ewolucję brzmienia LONG DISTANCE CALLING i zyskał spore uznanie. Z powodu pandemii zespół nie mógł zagrać swojej nowej muzyki na żywo, więc ponownie entuzjastycznie rzucił się w proces twórczy. Ósmy album LONG DISTANCE CALLING nosi tytuł „Eraser” i jest poświęcony zagrożonym gatunkom. To płynący z głębi serca hołd dla natury. Każda piosenka reprezentuje jeden konkretny organizm zagrożony wyginięciem. Utwór „Kamilah”, który jest pierwszym singlem zapowiadającym album, zespół poświęcił gorylowi. Teledysk stworzony przez Costina Chioreanu to prawie 7-minutowe arcydzieło animacji.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Subskrybuj to źródło RSS