Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Zjawiskowa Kathia zagra w Rzeszowie! - Kino za rogiem

Po występach na Jarocin Festivalu, CieszFanowie, na Great September, na Tak Brzmi Miasto i innych festiwalach w Polsce oraz zagranicą pora na pierwszy koncert w Rzeszowie! :)


Kathia
Rzeszów – Kino za rogiem (ul. Świętego Mikołaja 6)
sobota, 26 listopada 2022, godz. 20:00

Bilety:
30 zł – później
40 zł – w dniu koncertu
Można je kupić wyłącznie tutaj:
https://www.biletomat.pl/bilety/kathia-rzeszow-11998

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/810806510125944

Kathia
To 20-letnia producentka i songwriterka z Poznania. Oniryczne kompozycje, głęboki głos i poetyckie teksty to jej znaki rozpoznawcze. Artystka jest przed pełnowymiarowym wydawniczym debiutem, płytę z utworami śpiewanymi po polsku zapowiada na 2023 rok.
W 2020 ukazała się jej EP Kathii „Town”. Tak media pisały o tym małym wydawnictwie:
- Proszę obserwować Kathię. Duży talent - portal Onet Pl.
- Jak na polski debiut EP „Town” jest pełna zaskoczeń. Długogrająca płyta Kathii planowana jest na 2022 rok. Jest na co czekać! - portal "Wybieram Kulturę".
- Dobre, autorskie kompozycje, przyciągający wokal, czego oczekiwać więcej? - pisze na swoim blogu Konrad Pruszyński.
- Debiutancki mini album Kathii przedstawia nam jej twórczość, ukazuje ogrom talentu i zapowiada wielką karierę - portal "Wyspa FM"
Sprawdź: www.facebook.com/kathiamusic oraz www.instagram.com/kathiamusic


źródło: Agencja Koncertowa – Borówka Music

„Playing The Angel” – winylowy box od Depeche Mode

Legendarna brytyjska formacja Depeche Mode przedstawia kolejny kolekcjonerski box z winylami. Dziesięciopłytowy album „Playing The Angel - The 12" Singles” jest już w sprzedaży.

Playing The Angel – The 12’’ Singles” to kolejna część wydawanych przez Sony Music Entertainment kolekcjonerskich boxów z dyskografią legendarnego zespołu. W jego skład wchodzą czarne krążki z czterema singlami: „Precious”, „A Pain That I’m Used To”, „Suffer Well” oraz „John The Revelator / Lilian”. A na nich niewydane utwory, remixy, wersje instrumentalne, akustyczne oraz inne piosenki pochodzące z sesji nagraniowej do 11-go albumu Depeche Mode – „Playing The Angel”, który ukazał się w październiku 2005 roku.
Kolekcjonerskie wydanie pełne jest elektryzujących remixów Depeche Mode na 10 płytach winylowych. Ostatni, dziesiąty krążek to niespodzianka - kompilacja, która powstała specjalnie na to wydawnictwo. „Playing The Angel” był pierwszym albumem wyprodukowanym przez Bena Hilliera we współpracy z oryginalnym składem Depeche Mode: Davem Gahanem, Martinem Gorem i Andrew Fletcherem. Tym samym otworzyli nowy rozdział w swojej karierze, prezentując nieco zmienione brzmienie, łączące odrobinę rocka z elektryzującą nutą dance i techno.

Winylowe wydania albumów i singli, to już tradycja dla Depeche Mode. Wykorzystują wyjątkową moc i innowacyjny potencjał tego formatu. 12-calowe single pozwoliły im odkryć nowe możliwości brzmieniowe, podczas gdy bogate wydania fizyczne w idealny sposób oddawały ich wyrafinowaną i imponującą estetykę graficzną. Wszystko to, aby zaoferować swoim fanom jak najlepszą jakość produktów.


Sony Music Entertainment regularnie od 2018 roku wydaje ekskluzywne zestawy 12-calowych singli Depeche Mode. Do tej pory ukazały się:
„Speak & Spell – The Singles”
„A Broken Frame – The Singles”
„Construction Time Again – The 12’’ Singles”
„Some Great Reward – The 12’’ Singles”
„Black Celebration – The 12’’ Singles”
„Music For The Masses – The 12’’ Singles”
„Violator – The 12’’ Singles”
„Songs of Faith and Devotion – The 12’’ Singles”
„Ultra – The 12’’ Singles”
„Exciter – The 12’’ Singles”
Seria ta będzie kontynuowana w nadchodzących latach w podobnych, luksusowych, audiofilskich edycjach kolekcjonerskich. Dźwięk został zremasterowany z oryginalnych taśm, a grafika każdego zestawu opiera się na ikonografii inspirowanej oryginalnymi wydaniami.

źródło: Sony Music

Rock Radio 16.11.2022 r g.18.05

Zapraszam na polski wieczór a gościem na żywo będzie zespół Iron Head - ich muzyka to szybkie cięte riffy, potężne uderzenie sekcji rytmicznej oraz gitarowe harmonie, a wszystko to w całość spaja wyjątkowe połączenie damskiego wokalu ze scream’em. Zespół aktualnie promuje swoje pierwsze długogrające wydawnictwo pod tytułem ‘Dzień za dniem’, które ujrzało światło dzienne 1 września br. Album zawiera 10 utworów lirycznie banalnych i szczerych utrzymanych w metalowej stylistyce. Duet wokalistów wyśpiewuje na nim bardzo życiowe teksty, dość bezpośrednio wyrażają emocje towarzyszące muzykom na co dzień. Polskie Radio Rzeszów godz.18.05

Lista utworów:

Riverside: I'm Done With You, Discard Your Fear
Collage: What About The Pain, Stare ścieżki
Organek: Samoloty
Tyrada: Urojenia
Tomasz Budzyński: Pod wulkanem
Blacklight: Cirkle Of Life
Jesus Chrysler Suicide: Beretta Vendetta
Iron Head: Ponad wszystko, Dzień za dniem, Jeśli chcesz
1984: Światłość
Steel Velvet: Motoru ryk
Tension Zero: Dąb
Grzegorz Kupczyk: Like An Eagle

Iggy Pop wraca do punkowych korzeni. Nowy album "Every Loser" w styczniu 2023

Iggy Pop wraca do punkowych korzeni. Nowy album "Every Loser" w styczniu 2023.

- Wrócił do bezpośredniego, buzującego, twardego rocka. Dumny, pyskaty i z przekonaniem poirytowany, Pop rzuca się we wszystkich kierunkach, w pełni świadomy swojej pozycji
THE NEW YORK TIMES.

- Iggy Pop doprowadza się do "szału" i rozpala na nowo swój proto-punkowy ogień... Oznacza to powrót do korzeni ojca chrzestnego punka
ROLLING STONE.

- ...ostre, bezczelne trzy minuty skrzeczącego rock and rolla... Zawsze dobrze usłyszeć Popa w szczytowej formie
FLOOD.


Pre-save / Pre-order albumu "Every Loser"
"Every Loser" to 19. solowy album Iggy'ego i jego pierwszy wydany w ramach niedawno ogłoszonej współpracy pomiędzy Atlantic Records i Gold Tooth Records - nowej wytwórni założonej przez nagrodzonego Grammy, multiplatynowego producenta wykonawczego płyty, Andrew Watta.

- Jestem facetem bez koszuli, który daje czadu. Andrew i Gold Tooth rozumieją to, więc raz nagraliśmy coś w starym stylu. To kolesie, których znam od dziecka, a ta muzyka da Wam popalić. Miłego dnia - przyznał Iggy Pop.

Jak zwiastuje "Frenzy", na płycie "Every Loser" Pop powraca do pierwotnych korzeni, zachowując jednocześnie nowoczesny styl tekstów i paletę dźwięków. "Every Loser" to wzorcowy rockandollowy album - mistrzostwo w sztuce atakowania z niezrównaną intensywnością i niesłabnącym dowcipem.

Na "Every Loser" nie zabrakło gości, począwszy od imponującego składu "Frenzy", w którym pojawili się producent Watt (gitara, chórki), Duff McKagan (bas) i Chad Smith (perkusja), po muzyków takich kapel, jak Blink 182, Foo Fighters, Guns N’ Roses, Jane’s Addiction czy Pearl Jam, którzy udzielają się na płycie. W efekcie powstało 11 utworów stanowiących przeciwwagę dla poprzedniego, ponurego, kontemplacyjnego albumu "Free" z 2019 roku. Na nowej płycie Iggy znów jest nieustraszony i ponownie szarżuje.


Posłuchaj "Frenzy"
Lista utworów "Every Loser":
1. Frenzy
2. Strung Out Johnny
3. New Atlantis
4. Modern Day Rip Off
5. Morning Show
6. The News For Andy
7. Neo Punk
8. All The Way Down
9. Comments
10. My Animus Interlude
11. The Regency

źródło: Warner Music Poland
Subskrybuj to źródło RSS