Menu

ROCK NA ZAMKU – koncert zespołów TSA Michalski Niekrasz Kapłon i BlackLight (foto)

ROCK NA ZAMKU – koncert zespołów TSA Michalski Niekrasz Kapłon i BlackLight (foto)
fot. Tomasz Beliński
Impreza pn. ROCK NA ZAMKU odbywa się od trzech lat, zawsze jesienią, w tym samym miejscu, czyli w szacownych murach przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego i zmienia go w arenę rocka. Edycja pierwsza odbyła się 5 listopada 2021 roku, druga 1 października 2022 roku. Trzecia, ostatnia jak do tej pory odsłona tej imprezy – podobnie jak poprzednie – udowodniła, że Zamek, choć zabytkowy, to świetnie przyswaja mocne, muzyczne brzmienie, o czym mogli się przekonać wszyscy ci, którzy wzięli udział w tych bądź co bądź niecodziennych jak na to miejsce wydarzeniach. Na scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, podczas trzeciej edycji tego rockowego projektu wystąpiły dwa zespoły: TSA Michalski Niekrasz Kapłon i BlackLight.

TSA Michalski Niekrasz Kapłon (TSA MNK) to zespół rockowy, oficjalnie założony 13 czerwca 2019 roku przez Janusza Niekrasza, Marka Kapłona i Damiana Michalskiego. Grupa stanowi osobne, równoległe przedsięwzięcie artystyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji legendarnego zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru.

Zespół BlackLight został utworzony w 2019 roku z inicjatywy Macieja Majewskiego. Progresywno-metalowy kierunek jest oparty na brzmieniach, które są dla członków zespołu ważnym i wspólnym wyznacznikiem. Od momentu wydania pierwszej płyty, BlackLight zagrał wiele koncertów w całej Polsce.

7 października 2023 r. – ROCK NA ZAMKU – koncert zespołów TSA Michalski Niekrasz Kapłon i BlackLight

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.