Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Nowość: Lotyń – Nie żyjesz

Po niedawnej premierze płyty “Zachody nad St. Anthony”, zespół postanowił wziąć na warsztat swoje starsze płyty. Pierwsza z nich to „Sukienka Edgara”. Płyta została ponownie zmiksowana, i częściowo nagrana. Po kolejnych odsłonach singlowych otrzymacie całą płytę z zupełnie nowym miksem śladów, w nowej produkcji – 2023 - młodego a zarazem już doświadczonego i utalentowanego producenta Pawła Gogolińskiego. Single wraz z odrestaurowanymi klipami do 3-ch piosenek oraz do wszystkich pozostałych piosenek w formie lyric video, będą ukazywały się w odstępach miesięcznych.

„Nie żyjesz” to utwór o przemijaniu, o śmierci, której każdy z nas doświadczy. Najpierw będziemy świadkami odejścia znajomych, bliskich, najbliższych… Aż sami staniemy przed doświadczeniem zupełnie dla nas nowym, niezrozumiałym, a jednak kończącym wszystko czym dotąd byliśmy… To utwór trochę oswajający nas z nią i trochę napawający przerażeniem i lękiem przed nieznanym... Pod względem muzycznym utwór niezmiennie zachowuje, charakterystyczny dla zespołu klimat brytyjskiego melodyjnego a zarazem industrialnego grania rodem chociażby z Joy Division.



Obserwujcie nas na: 

FB: https://www.facebook.com/Lotyn 

YT: https://www.youtube.com/user/TheLotyn 

Instagram: https://www.instagram.com/lotyn_zespol/ 

OFICJALNA STRONA WWW: http://www.lotyn.pl

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie w Bydgoszczy - to już w przyszłym tygodniu!

Jesienią 2023 po raz kolejny do Polski zawita wyjątkowy projekt. Pod szyldem "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" wystąpi jeden z najlepszych cover bandów Metallica na świecie. Projekt tworzą: czteroosobowy zespół oraz znakomita orkiestra symfoniczna 'Orion'. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak, jak na słynnej płycie "Metallica S&M". To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu! Jeden z koncertów odbędzie sie w SISU Arena w Bydgoszczy. To już 2 grudnia!

ART MUZA

zaprasza

Muzyka zespołu Metallica Symfonicznie

02.12.2023 SISU Arena, Bydgoszcz

Godzina: 19.30

źródło: Art Muza / Kuźnia Bydgoszcz

Nowy singiel The Freuders, zapowiedź nowego albumu

"The Freuders powracają z nową płytą" - tak pewnie napisałby New York Times. Guardian dodałby, że "w końcu", a Twój Styl zaznaczył, że "nareszcie po polsku".

Wszystko się zgadza - nadchodzący album The Freuders to muzyka dla wkurzonych pesymistów i gardzących optymistów. Gitarowe granie od podszewki, pełne mleka matki i szatańskiej siarki, tym razem całkowicie w ojczystym języku. Całość zapowiada singiel „Galeon”, który wprowadza słuchacza w świat albumu „Blurgot”.

Album będzie miał swoją premierę 15 grudnia.

BLURGOT to wypadkowa dwóch terminów, światów i jednostek - literackiego blurb oraz polskiego bełkot. Osiem różnorodnych i kompozycji promowanych przez singiel "Galeon" podtrzymujących ducha połączenia progrocka i psychodeli z przełomu ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej charakternych odmianach. A Jacy są panowie z The Freuders prywatnie? Niewiele jest grup na polskiej scenie o których można z całą pewnością powiedzieć, że nikt nie jest najważniejszy w tym zespole. Łysemu nie grozi syndrom Mick’a Jaggera, okładka Vogue’a jest marzeniem Olka, do Pitera nie odzywaj się przed 11:00, a Maciek bardzo przeprasza, ale dzisiaj nie dojedzie. Razem są jak nieślubne dzieci Ozzy'ego Osbourne’a i Pameli Anderson - ułomni, ale zawsze razem. Z sukcesem zdążyli już przetrzeć kurz na scenach większych krajowych festiwali muzycznych jak choćby Męskie Granie, Soundrive Festival, Fląder Festiwal, Cieszanów Rock Festiwal czy Olsztyn Green Festival.

Tracklista albumu „Blurgot”:

1. Stan A
2. Galeon
3. Anomalie
4 Twang
5. Riffus Chrystus
6. Barwy Wojny
7. Syndrom Sztokholmski
8. Anamnesis IV

źródło: Mystic Production

Dziwna Wiosna "Duchy.Disco"

Najkosmiczniejsze rockowe trio w Polsce, nominowana do Fryderyka, nagród Antyradia i Sanek, nadzieja polskiego rocka! Dziwna Wiosna i „Duchy.Disco"!

Dużo rock and rolla w piosenkach takich jak singlowe „Ogień" i „Płonę, płonę", kosmiczne, trwające kilkanaście minut przestrzenie w „Odolanach", wzruszające, niemal filmowe ballady jak „Bez sensu" i „Śnieg", wściekła energia „Lata miłości", zaskakujący mrok „Chłopców".

Ta płyta to muzyczny borderline. Cała jest zbudowana na przeciwieństwach i skrajnościach. Od melancholii i nostalgii po wściekłość. Każdy numer na tej płycie może być soundtrackiem do jakiegoś momentu w twoim życiu, zabrać cię w twoje własne miejsca, tęsknoty i marzenia. Piękne, smutne, nostalgiczne. Do ludzi i do duchów.

Dawid Karpiuk, frontman grupy, ostatnio co roku nominowany do nagrody „Antyradia" dla najlepszego wokalisty, wszystko wam opowie: – „Ta płyta to podróż przez różne końce świata. Prywatne, miłosne, używkowe. I przez nowe początki.

To historie o duchach, o radzeniu sobie ze stratą, o szukaniu samego siebie. O marzeniach, o seksie, o potworach w głowie. O szaleństwie. Ale też o nadziei, o wku#$%eniu. Chcemy zabrać ludzi w podróż. Powiedzieć im: *&%^$ muzykę, która nie angażuje, nie porywa, nie łapie w pułapkę, nie wchodzi wam do głów i do serc. Rock and roll nie musi polegać na odgrzewaniu schematu typa z gitarką. Wciąż może być wyprawą w nieznane. My się w to nieznane wyprawiliśmy i chcemy zabrać was ze sobą."

Produkcją płyty zajęli się Dawid Karpiuk i basista Wojtek Traczyk. Wojtek dał „DUCHOM.DISCO" swoją dziwność, swoją kompletnie niepowtarzalną muzyczną wyobraźnię. Zderzyli się ze sobą, jeszcze bardziej niż przy pierwszej płycie, wychodząc, czasem bardzo daleko, poza strefę komfortu.

„Postanowiliśmy olać oczekiwania, presję drugiej płyty i wszystkie te rzeczy. Weszliśmy do jaskini na długi, długi czas i nie wyleźliśmy z niej, dopóki Marcin Bors nie zrobił mastera."

Bo „DUCHY.DISCO" to także początek współpracy Dziwnej Wiosny z Marcinem Borsem. – „Marcin jest czarownikiem – mówi Karpiuk. – To jest gość, który muzykę czuje całym ciałem, słyszy nawet częstotliwości, o których nikt inny nie wie. Dodaje do muzyki składnik X, którego się nie da opisać, nie da się nazwać. Ale on jest obecny w każdym momencie.

„Bez sensu" to szósty, po ostatnio wydanych: „Samolotach,", „Chłopcach" i „Twoim szaleństwie", singiel z płyty „DUCHY.DISCO". To piosenka o stracie i o nienasyceniu. O tym, że jaki to ma sens, jeśli na końcu i tak pomyślicie sobie: za mało. Za mało nim się skończyło.

Ale też o nadziei. Może to na tym właśnie polega – wciąż chcieć więcej, mimo że im więcej masz, tym więcej musisz stracić. I nie, to nie jest o hajsie.

Lista utworów:
1. Ogień
2. Samoloty
3. Twoje szaleństwo
4. Płonę, płonę
5. Bez sensu
6. Lato miłości
7. Jak zwierzęta
8. Chłopcy
9. Samotność / Odwrotność
10. Chwilowy brak słów
11. Śnieg
12. Odolany

Równocześnie startuje trasa koncertowa, promująca drugi album zespołu:

ŁÓDŹ, Wooltura 16.11.2023
TORUŃ, NRD Klub 17.11.2023
KRAKÓW, Klub Zaścianek 23.11.2023
TYCHY, Underground Pub 24.11.2023
GDAŃSK, Drizzly Grizzly 30.11.2023
OLSZTYN, Scena Zgrzyt 1.12.2023
ELBLĄG, Mjazzga 2.12.2023
POZNAŃ, Klub pod Minogą 7.12.2023
ZIELONA GÓRA, Kawon Piwnica Artystyczna 8.12.2023
WARSZAWA, klub Stodoła 14.12.2023

źródło: Agora Muzyka
Subskrybuj to źródło RSS