Menu

lipiec 2022

Rock Noc 30.07.2022 r g.22.00

Dziś w audycji Rock Noc klasyka rocka z winyli i koncert zespołu Piotr Nowak Band.

Lista utworów:

Budgie: Guts, The Author, Rape Of The Locks
Deep Purple (winyl): Throw The Bones, The Power Of The Moon, Man Alive

Gary Moore "After Hours" (winyl)
"Only Fool in Town"
"Key to Love"
"Jumpin' at Shadows"
"The Blues Is Alright"
"The Hurt Inside"
"Nothing's the Same"

Dżem: Sen o Victorii
Cree: Modlitwa Bluesmana w pociągu

AC/DC (winyl): Let There Be Rock, War Machine, Highway To Hell

Eric Claton (winyl):

Travelin' Alone
Rocking Chair
River Runs Deep
Judgement Day

Ten Years After: Up In Smoke

Piotr Nowak "Live":

Droga
Pozwól mi
Gdzie są przyjaciele moi
Przyjmij słońce z moich rąk
Bądź tu
Moja Magic Women
Pozostał nocny bar
Nocą puka ktoś
Pamięć
Moj wiek
Modlitwa
Puste słowa
To co mam
Oni zaraz przyjdą tu
Czytaj dalej...

DZIWNA WIOSNA przynosi „Ogień”!

Rok po premierze debiutanckiej, nominowanej do Fryderyka i po prostu wybitnie zajebistej płyty, Dziwna Wiosna wraca z „Ogniem” – pierwszym singlem zapowiadającym planowany na jesień drugi album najbardziej kosmicznego warszawskiego trio!

Napisalibyśmy, że w „Ogniu” spotykają się echa Queens Of The Stone Age z grungem, srandżem, popem i Bijons, bla, bla, bla, ale tak naprawdę „Ogień” to wszystko to, co unikalnie dziwnowiosenne – połączenie emocji, melodii, rockandrollowego wpi***u oraz składnika X, którego – sorry – nie ma nikt inny.

„Czekam na ogień na niebie
Jestem tu tylko dla ciebie
Spłoniemy prędzej
I kiedy świat upadnie, nas już nie będzie”

– śpiewa wokalista i gitarzysta Dawid Karpiuk w ten piękny letni dzień, a perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk (AKA Najlepsza Sekcja Rytmiczna w PL) grają, jakby świat na serio miał za chwilę stanąć w płomieniach.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” a potem to już debiutancki album i singiel „Maria, Maria” i „Ostatnia noc lata”.

Zespół zdążył już mocno namieszać na rynku muzycznym w Polsce, a w czerwcu zeszłego roku został wyróżniony przez Spotify w lokalnej edycji globalnego programu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów. Zespół znalazł się także wśród finalistów 3. edycji plebiscytu Sanki a debiutancki album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal.

źródło: Agora
Czytaj dalej...

"Cyrk" drugi singiel do nowego albumy W.Rona "Czemu nie "

Najnowszy album duetu W.R.ona ukaże się 12 sierpnia. Zespół tworzą doświadczeni muzycy: Sławomir Antoni Wroński "Wrona", grający na basie i śpiewający oraz Grzegorz Imielski "Mały" grający na bębnach. Obaj panowie mają już za sobą spore doświadczenie sceniczne z poprzednich projektów i zespołów z którymi współpracowali, jak m.in.Mercy House, Śfider Any, Novak czy Chico. Grali na słynnych festiwalach o których marzy wielu, jak Bloodstock, Hammerfest, Downloads Festival czy Przystanek Woodstock obecnie Poland'Rock. Najnowszy album zatytułowany "Czemu Nie" od dłuższego czasu zapowiada medialnie singiel pt."Puste Talerze" prezentowany m.in w Radio Nowy Świat, Czwórce , Radio Bemowo czy Radio Afera i w licznych portalach muzycznych. Przyszedł czas na kolejny singiel zapowiadający najnowszą płytę. Do utworu zatytułowanego "Cyrk" wkrótce powstanie klip, obecnie będący w realizacji, który oczywiście z przyjemnością zaprezentujemy. Tymczasem artyści ujawnili okładkę singla autorstwa niezależnego artysty o pseudonimie W.A.R.T . Klip jak zwykle w przypadku W.R.ony przygotuje Kosa Bueno Studio.


M-ART Artistic Agency & M-ART Mun
Czytaj dalej...

Heavy metal wraca do łask. W stolicy rusza festiwal

Muzyczne wątki stylu heavy metal pojawiają się w popularnym kinie (Stranger Things, Thor), na koncerty legend przychodzą tłumy (vide pełny Stadion Narodowy na Iron Maiden), a nawet organizowane są nowe metalowe imprezy. W Warszawie będzie to ScreamFest (1-2.09.22), którego gwiazdą pierwszego dnia będą legendy z Turbo, a drugi dzień zostanie poświęcony fundatorom metalu: Led Zeppelin, Black Sabbath, DIO i Deep Purple.

Na mapie Warszawy brakowało stałego plenerowego festiwalu metalowego, na którym mogłyby zaprezentować się polskie zespoły. Co jakiś czas organizowana była jakaś impreza, ale jej żywot był krótki. Tym razem ma być inaczej. - Chcemy, żeby Warszawa miała swoją cykliczną imprezę metalową. Nie chcemy zamykać się na klasyczny metal, ale w tym roku to właśnie on będzie dominował - mówi Sebastian Stodolak, inicjator festiwalu.

Na imprezie, która odbędzie się w dniach 1-2 września na klimatycznej scenie plenerowej Klubu Rejs wystąpią pierwszego dnia Turbo, Materia, Scream Maker, Leash Eye i The Kroach. Drugiego pojawią się tribute bandy: Pled Zepchlim zagra największe przeboje Led Zeppelin, Made in Warsaw zagra Deep Purple, a Memoriał DIO największe hity Black Sabbath, Rainbow i DIO - z Ronniem Jamesem Dio na wokalu oczywiście.
- Chcieliśmy oddać w ten sposób hołd fundatorom heavy metalu - zapewnia Sebastian.

źródło: Scream Maker
Czytaj dalej...

WARHAUS PREZENTUJE KOLEJNY NOWY SINGIEL "IT HAD TO BE YOU"

Warhaus, czyli Maarten Devoldere, zaprezentował nowy singiel "It Had To Be You".

„Dochodzenie do siebie po utraconej miłości jest bolesną sprawą. To długi i żmudny proces, aż pewnego ranka jesteś wreszcie wolny. Ta wolność wiąże się z nieodpartą chęcią wpisania się na listę raz jeszcze. Love, a beautiful mess forever more” - tak o utworze mówi Maarten.

Po "Open Window” to drugi muzyczny zwiastun nowego solowego projektu jednego z liderów belgijskiej formacji Balthazar. Po wydaniu w 2017 r. drugiego krążka „Warhause”, artysta został określony przez media "millenialnym Leonardem Cohenem", śpiewającym głębokie, mroczne i pełne groove'u piosenki o miłości i nienawiści, w których udaje mu się być jednocześnie romantycznym i brutalnym

żródło: PIAS
Czytaj dalej...

Festiwal im. Piotra Nowaka startuje w najbliższą sobotę w Gorlicach

Gorlickie Centrum Kultury we współpracy z Miastem Gorlice zaprasza do udziału w pierwszej edycji Festiwalu im. Piotra Nowaka, który odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2022, na gorlickim Rynku.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Festiwal powołany został w celu upamiętnienia postaci gorlickiego muzyka, popularyzowania jego twórczości i muzyki bluesowej i rockowej oraz promocji kultury i dziedzictwa kulturowego miasta Gorlice. Integralną częścią festiwalu jest również Konkurs Wokalny na interpretację wybranego utworu Piotra Nowaka, skierowany do osób od 16 roku życia. Koncerty poprowadzi Andrzej Klee i Maciej Wodziński.

Festiwalowi towarzyszyć będzie plenerowa wystawa retrospektywna dotycząca postaci Piotra Nowaka, strefa chilloutu i gastro. Wstęp wolny.

30 lipca (sobota)

17:00 Przesłuchania konkursowe
18:30 Billy Goats
20:00 CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton

31 lipca (niedziela)
17:00 Arek Zawiliński TRIO
18:30 Koncert laureatów konkursu wraz z zespołem Piotr Nowak Band
20:00 Jack Moore & Gary Moore Tribute Band

źródło: GCK
Czytaj dalej...

Rock Radio 27.07.2022 r g.19.10

Rock Radio  środa 27.07.2022 r godz.19.10  W części pierwszej gościem będzie Adam Pucykowicz (Krusher), który opowie o festiwalu Rock In' Jasło. Po godz.20.00 zajmiemy się drugim w tym roku albumem, który wydał Jack White. Usłyszycie też utwór zwiastujący nową płytę zespołu The Cult. Polskie Radio Rzeszów zaprasza.

Lista utworów: 

Krusher: Ogień, Carpe Diem, The River Of Oblivion, Ruiny starego świat
Materia: B17
Illusion: O przyszłości
RHCP:Black Summer, Aquatic Mouth Dance
Jack White: Taking My Back, Fear Of The Down
Jack White: I've Got You Surrounded, A Madman From Manhattan
The Cult: Give Me Mercy
Izzy And The Black Trees: Liberate Radio
Interpol: Toni, Renegade Hearts
Formy Planet: Kosmos
Czytaj dalej...

THE CULT WRACAJĄ Z NOWĄ PŁYTĄ!

The Cult to grupa, której zwolennikom rocka przedstawiać nie trzeba. Istnieją od 1983 roku i od tego czasu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów i krytyków muzycznych na całym świecie. Określenie „kultowy” w zestawieniu z nazwą zespołu nie jest z całą pewnością tylko grą słów. Na początku ich repertuar stanowiły utwory w klimacie punkowo-gotyckim, natomiast pod koniec lat 80-tych zespół nagrywał już ogniste hard rockowe hity w rodzaju "Love Removal Machine" czy „Fire Woman”. Praktycznie od samego początku trzon zespołu stanowią charyzmatyczny wokalista Ian Astbury oraz gitarzysta Billy Duffy, kompozytorzy grupy, których wybuchowe charaktery doprowadzały często do rozłamów w The Cult. W 2006 roku zespół wznowił działalność i opublikował trzy udane wydawnictwa: „Born Into This” (2007), „Choice of Weapon” (2012) i „Hidden City” (2016).

7 października bieżącego roku ukaże się najnowszy, długo wyczekiwany album The Cult, zatytułowany „Under The Midnight Sun”. Płyta jest z całą pewnością dowodem na to, że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i że nadal zamierza celnie komentować rzeczywistość. Pierwszy singiel, „Give Me Mercy”, zawiera w sobie wszystkie elementy, za które fani kochają The Cult. 

„Under The Midnight Sun” to jedna z najbardziej interesujących premier tegorocznej jesieni i zarazem dowód na to, że rock żyje i ma się świetnie.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Rezerwat 40 lat - jubileusz, nowa płyta, premiera (foto)

Zespół REZERWAT dnia 21 lipca obchodził wyjątkowy jubileusz. Tak, to już 40 lat!

W tym wyjątkowym dniu na terenie Łódzkiej Manufaktury, a dokładnie w restauracji Rajskie Jadło został podpisany list intencyjny pomiędzy członkami zespołu, a firmą TRIMEX POLAND / DNA•AUDIO, mający na celu wydanie nowego albumu.

Mieliśmy okazję w trakcie eventu poznać plany na najbliższe miesiące, wydawca już zapowiedział premierę albumu, jego tytuł oraz odkrył przed zaproszonymi gośćmi kilka interesujących informacji.

Na dziś wiemy jak nazywać się będzie nowy album zespołu, jego nazwa to „REZERWAT 40”, szata graficzna w pewnym stopniu nawiązuje wprost do pierwszego albumu zespołu, lecz w nieidentyczny, czy nawet oczywisty sposób.

Okładka, nazwa wydawnictwa… ale najciekawsze dopiero przed nami! Najnowszy album ukaże się jako płyta winylowa i CD. Płyta winylowa została ograniczona w swoim nakładzie do jedynie 600 sztuk, każda będzie posiadać swój unikalny numer! I gdy już wydawałoby się, że to „wszystko”, dowiedzieliśmy się, że wydawca podjął się współpracy z cenioną na rynku marką Steel, producentem min. glanów. Taka współpraca musiała zaowocować czymś szczególnym. Otóż po wyprzedaży całego nakładu płyt winylowych, zostanie ogłoszony zwycięski numer, a jej właściciel lub właścicielka otrzyma od partnera wydawcy przygotowany specjalnie dla tej osoby jedyne na świecie buty rockowe sygnowane nazwą Rezerwat!

Płyty zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli wydawcy będzie można nabywać w preorderze już od 1 października, zaś sam album będzie miał swoją premierę 28 października tego roku w trakcie jednych z największych targów audio video – Audio Video Show w Warszawie!

Wokół zespołu Rezerwat będzie w tym roku naprawdę się działo! Już dziś wiemy, że na rynek trafią specjalnie przygotowane przez dystrybutora marki Davis Acoustics jedyne na świecie kolumny głośnikowe sygnowane podpisami członków zespołu. Jedna jedyna para trafi do szczęśliwego nabywcy po zakończonej licytacji. Niestety na dziś nie udało nam się uzyskać więcej szczegółów, jedyną informacją jaką udało nam się uzyskać było to, że kolumny te limitowane są do jednej pary i można je zobaczyć (a także zarobić zdjęcie) w trakcie trwającego eventu.

Zainteresowanie nimi ze strony gości było naprawdę duże, a partnerująca im elektronika audio marki Lyngdorf Audio robiła nie mniejsze wrażenie.

Przedstawiciel wydawcy firmy TRIMEX POLAND / DNA • AUDIO udzielił nam informacji, że jedna z prezentowanych w trakcie imprezy okładek, która została podpisana przez zespół trafi na aukcję charytatywną. Szczególna gratka dla fanów zespołu i osób interesujących się tego typu pamiątkami.

Czy Rezerwat ze swoim nowym albumem namiesza na rynku wydawniczym? Jesteśmy przekonani, że tak! Widać duże starania wydawcy, aby powrót zespołu nie odbył się tylko poprzez pokazanie światu nowego albumu i oddanie go fanom, ale by wszystko co związane z zespołem Rezerwat i nowym albumem było wyjątkowe i obudowane niespodziankami jakich próżno szukać na rynku muzyczno-wydawniczym.


Facebook
Trimex Poland https://facebook.com/TrimexPoland/
Ministerstwo Dźwięku https://facebook.com/MinisterstwoDzwiekuWarszawa/
Fotel Dobrego Brzmienia https://facebook.com/FotelDobregoBrzmienia/

Instagram
@trimexpoland
@ministerstwodzwieku
@foteldobregobrzmienia

źródło: TRIMEX POLAND sp. z o.o.
DNA.AUDIO
Czytaj dalej...

Red Hot Chili Peppers ogłosili datę premiery nowej płyty "Return of the Dream Canteen" ukaże się jeszcze w 2022

Zespół Red Hot Chili Peppers niespodziewanie ogłosił premierę nowej płyty. Album zatytułowany "Return of the Dream Canteen" ukaże się 14 października 2022. Informacją o nadchodzącym wydawnictwie muzycy podzielili się podczas koncertu w Denver, który zainaugurował amerykańską trasę formacji.

"Return of the Dream Canteen" będzie drugą płytą kapeli wydaną w 2022 roku, następcą platynowego dzieła "Unlimited Love", które ujrzało światło dzienne w kwietniu tego roku. Jednocześnie będzie to drugi tegoroczny album wyprodukowany przez Ricka Rubina.

Podczas show w Denver, fani usłyszeli m.in. swoich nowych faworytów, jak chociażby "Black Summer" i "These are the Ways" z podbijającej listy sprzedaży płyty "Unlimited Love". Oczywiście, tłum na wyprzedanym stadionie wpadł w ekstazę, kiedy Anthony Kiedis niespodziewanie ogłosił, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejny album.

Wróciliśmy, poszukując siebie jako zespołu, którym w jakiś sposób zawsze byliśmy. Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się kilku starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Wystarczyła odrobina chemii, która potem pojawiała się setki razy w trakcie podróży. Kiedy trafiliśmy na brzmienie i wizję, kontynuowaliśmy naszą pracę. Nie mieliśmy powodu, by przestać pisać i dawać czadu. Czuliśmy się jak we śnie. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza miłość do siebie i magia muzyki obdarzyły nas kolejnymi piosenkami. Było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, co z nimi zrobić. Wymyśliliśmy więc dwa albumy wydane jeden po drugim. Drugi równie ważny, co pierwszy, bo równie dobrze mógłby być tym pierwszym. "Return of the Dream Canteen" to wszystko, kim chcieliśmy się stać. Zrodzone z krwi naszych serc - opowiadają muzycy Red Hot Chili Peppers.

4 czerwca w Sewilli Red Hot Chili Peppers ruszyli w europejską trasę koncertową, wracając po 15 latach na scenę z gitarzystą Johnem Frusciante.

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS