Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW powraca singlem

DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW wystartował w marcu 2003 roku z inicjatywy znanych, doświadczonych muzyków polskiej sceny rockowej...

Na swój radiowy debiut zespół nie musiał czekać długo. Singiel z piosenką pochodząca z serialu telewizyjnego „Czterej Pancerni i Pies" pt. " Piosenka Radiotelegrafistki " miał swoją premierę w radiowej Trójce - właśnie w programie Piotra Kaczkowskiego - Minimax oraz największych krajowych stacjach radiowych.

W imieniny Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia 2003 roku na rynku ukazała się płyta: "Piotr Kaczkowski prezentuje minimax pl", na której znalazła się także wspomniana "Piosenka Radiotelegrafistki" Doktora. W kwietniu 2004 roku w sklepach muzycznych pojawiła się kolejna składankowa płyta z udziałem zespołu pt. "Rock Atak" z gościnnym udziałem tuza perkusji Marka Surzyna.

W tym czasie grupa występowała z sukcesem na największych, polskich scenach muzycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Album zespołu dostępny jest na nawiększych platformach streamingowych oraz sklepach internetowych.

źródło: DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW

Andareda - powraca po 12 latach! "Eksperyment człowiek" - nowy teledysk zespołu!

Jedna z najciekawszych polskich progresywnych grup powraca po 12 latach z nowym albumem! Już 10 września ukaże się nowy studyjnych krążek Andaredy, „Eksperyment człowiek”. Jak zapowiada sam zespół, to najdojrzalsza, a zarazem najbardziej subtelna płyta w dorobku tej śląskiej grupy.

Formacja ujawniła właśnie kolejny po utworze „Fałszywy cel” nowy teledysk, który promuje to wydawnictwo, tytułowy „Eksperyment człowiek”. Klip można zobaczyć w tym miejscu. Natomiast cały album można już zamawiać pod tym linkiem.
„’Eksperyment Człowiek’ to powrót do samego początku. Próba zmierzenia się z przyczynami i celem naszego istnienia.” – wyjaśnia Piotr Skałka, wokalista i autor tekstów Andaredy -
„Oczywiście można wierzyć, że jesteśmy przypadkowo powstałym zlepkiem aminokwasów, jednakże wielu z nas odczuwa potrzebę poszukiwania swojej genezy i celu swego istnienia. W tym wariancie trochę prowokacyjnie założyłem, że jesteśmy rodzajem eksperymentu, co z kolei prowadzi do poszukiwanie autora i celu, jakiemu miał służyć. Czy eksperyment się powiódł? A może wymknął się spod kontroli i sam twórca nie jest zadowolony z efektu? Pewna siła powoduje potrzebę stawiania coraz to trudniejszych pytań w indywidualnych i zbiorowych poszukiwaniach swojego pochodzenia.”

I dalej kontynuuje: „Chciałem, aby wokale zabrzmiały trochę tak jak u Ozzy’ego Osbourne’a. Remik doskonale zapulsował rytmicznie i rozpracował bębny, synchronizując się świetnie z nastrojem i etapami napięć w utworze. W końcowej fazie utworu postawiliśmy na hipnotyczny trans, który zapewniły pasaże gitarowe Arka. Elementy klasyki gitarowej miały spowodować nawiązanie do początku muzyki i metaforycznie być spójne z całą koncepcją. Emocjonalnie mocno przeżyliśmy ten utwór, ale na koniec byliśmy zachwyceni całością.”

Nad swoim najnowszym albumem zespół rozpoczął prace już 6 lat temu i na przestrzeni tego czasu członkowie grupy przetrwali niejedną burzę w swoich szeregach, a pandemia, która opanowała i sparaliżowała świat, również skutecznie opóźniła premierę krążka. Finalnie formacja dokończyła nagrania studyjne albumu w ciągu 3 letnich miesięcy tego roku pod czujnym okiem Jarosława Toifla w gliwickim MAQ Records.
Piotr Skałka: „’Eksperyment Człowiek’ w dużej mierze koncentruje się na sprawach najistotniejszych. To zmierzenie się z najtrudniejszymi kwestiami, to prowokowanie do zadawania coraz to odważniejszych pytań, a także próba zrozumienia końca, jako cyklu a zarazem etapu w przygotowaniu do dalszej drogi. To także rozważanie koncepcji wyboru istnienia… Mam wrażenie, że cała poprzednia ponad dwudziestoletnia droga artystyczna była zaledwie przygotowaniem do tego, aby zmierzyć się z tymi tematami, które poruszamy na płycie. Także o tym co nieuniknione – mówimy tu o koncepcji wyboru istnienia, miłości, cierpieniu, wzlotach, upadkach a finalnie również o śmierci.”

Natomiast perkusista formacji, Remigiusz Szewczyk tak mówi o nadchodzącym krążku: „Wielowymiarowa, nietuzinkowa, zjawiskowa wypowiedź słowno – muzyczna, o wielu warstwach zarówno pod względem tekstu, jak i rytmiki, melodii, barw…Życie, czy wiemy, czym ono jest?” A Piotr Skałka podsumowuje: „Pamiętaj, że nie jest to płyta dla każdego. Nie spodziewaj się na niej tylko rozrywki, raczej zmuszania do refleksji i osobistego trudu zmierzenia się z tym, co czasem najtrudniejsze. Jednakże nie lękaj się podejmowania takiego trudu. To też jest piękne”.

Zespół swoją działalność rozpoczął w 1995 roku pod nazwą Blockheads. Formacja zadebiutowała w 2004 roku za sprawą krążka „Zmierzam”, a kolejna płyta grupy ukazała się w 2011 roku, album zatytułowany „W pobliżu rzeczywistości” został już wydany pod nazwą

Andareda. Zespół działa obecnie w składzie:
Piotr Skałka - wokal, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, autor słów,
Arkadiusz Jóźwik - gitary,
Remigiusz Szewczyk – perkusja,
Tomasz Pieprzny – klawisze,
Marcin Pęczak – bas.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/andaredaofficial
https://andareda.pl

źródło: Asia Szyra

"Muzyczna Łódź - 600" – Koncert Hedone i Renaty Przemyk

Po wielu latach Renata Przemyk i zespół Hedone ponownie na jednej scenie! Będzie to również okazja do wysłuchania na żywo utworu „Zapach”, który Hedone nagrało z Renatą na swój album „SancT.V.arium” (1998 r.). Niepowtarzalny koncert odbędzie się 17 września w łódzkim Klubie Wytwórnia. Tego samego dnia w Kinie Charlie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o zespole Hedone – „Rozkosz”. Rozpoczynają one nowy cykl muzycznych wydarzeń - "Muzyczna Łódź - 600".
Będę zobowiązany za poinformowanie Państwa odbiorców o tym wydarzeniu.

źródło: Biuro Prasowe Międzynarodowego Festiwalu
Producentów Muzycznych SOUNDEDIT

Amarok rusza w jesienną trasę koncertową po Polsce!

Już w październiku na scenie pojawi się jeden z najbardziej niekonwencjonalnych i charakterystycznych zespołów rockowych polskiej sceny muzycznej! Nowatorskie techniki i łączenie najlepszych elementów różnych gatunków muzycznych to znak rozpoznawczy tej warszawskiej formacji. Ich teksty są nasycone ukrytym sensem i przesłaniami, a ciekawe muzyczne motywy czarują i przyciągają zarówno starych, jak i nowych fanów.

Podczas swojej trasy Amarok będą promowali płytę „Hero", która została wydana w listopadzie 2021 roku i osiągnęła już ponad 1 000 000 streamów na Spotify!

Gościem specjalnym będzie krakowski zespół The POKS, który w maju tego roku wydał swój debiutancki album „Ja człowiek". To utalentowana grupa muzyczna, która nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. Tworzy rock alternatywny inspirowany brytyjską sceną indie, folk oraz islandzkim post-rockiem. Podstawą ich wyrazu jest autentyczność przekazywanych emocji podczas koncertów.

Bilety w cenie 60 zł (75 zł w dniu koncertu) dostępne na Bilety24 oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com

Koncerty odbędą się:

04.10.2023 Wrocław - Klub Muzyczny Liverpool

05.10.2023 Łódź - Klubopiwiarnia

06.10.2023 Bydgoszcz - Centrum Artystyczne El Jazz

07.10.2023 Szczecin - SCK Nowa Dekadencja

08.10.2023 Gdynia - Klub Ucho

12.10.2023 Bełchatów - Młodzieżowe Centrum Kultury

13.10.2023 Grudziądz - Festiwal ProgRockowy Akcent

14.10.2023 Gliwice - Centrum Kultury Victoria

źródło: OSKAR Records
Subskrybuj to źródło RSS