Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Roan "Ogień"

Roan, jeden z najpopularniejszych zespołów w latach 90-tych, powraca z reedycją legendarnego albumu "Ogień", od lat niedostępnego na rynku. Płyta zawiera nowe wersje piosenek i jeden zupełnie premierowy utwór.

Wracamy z „Ogniem" i to dla nas bardzo ważna płyta. Cieszymy się, że wielu fanów w końcu zdobędzie ten krążek, od lat niedostępny na płycie. Nie możemy się też doczekać jesiennych koncertów, na które wszystkich gorąco zapraszamy! Będzie ogniowo!


ROAN to zespół o punkowych korzeniach, laureat Jarocina, uczestnik wielu rockowych festiwali – niemieckiego Wacken Open Air czy Przystanku Woodstock. Niesłabnąca popularność i energetyczność piosenek z pierwszego albumu, prośby fanów, wciąż chcących ich słuchać na koncertach i w domu z płyty, skłoniły artystów do przygotowania zremasterowanego wydania „Ognia". Wydawnictwo zawiera nowe wersje piosenek i jeden zupełnie premierowy utwór.


W swojej długiej karierze ROAN często koncertował za granicą, w Niemczech, w USA i przede wszystkim w Chinach. W ciągu 12 lat zespół zagrał w Kraju Środka ponad 150 koncertów, i zyskał status gwiazdy. Wydał tam też 2 płyty i zorganizował Finał WOŚP w Pekinie i Szanghaju, który poprowadził sam Jurek Owsiak. Plany koncertowe w Państwie Środka oraz w Polsce pokrzyżowała i pozmieniała pandemia. Reedycja „Ognia" to powrót do muzycznych korzeni i ukłon w stronę pierwszych i najwierniejszych fanów. To również chęć zainteresowania nowych słuchaczy.


Wielki atut ROAN-u to koncerty. To pełna mocy ekspresja, doskonałe, nowoczesne brzmienie i tzw. „ściana gitar". To doskonała zabawa muzyków i publiczności, taniec pogo i wspólne śpiewanie przebojów. ROAN jest zespołem wielkich scen i małych klubów, a dźwięki płynące ze sceny to połączenie post punka, rocka i reggae.


źródło: Agora Muzyka

The Chemical Brothers „For That Beautiful Feeling”

Tytuł albumu doskonale oddaje jego klimat – nagrana we własnym studiu zespołu płyta dokumentuje moment, w którym dźwięk przytłacza i niemalże cię wciąga. W końcu tracisz kontrolę, poddajesz się muzyce i pozwalasz, by sama poruszała twoim ciałem niczym niewidzialna nić.

Każdy z utworów zrodził się z pragnienia uchwycenia tej chwili w studiu – chwili, którą poprzez muzykę można przenieść z powrotem na parkiet. Kolekcja piosenek, którą stworzyli The Chems, jest wręcz psychodeliczna: niemożliwie piękna, wyrzeźbiona z hałasu, chaosu i niekończącego się rytmu.

Głośny „Goodbye”, powrót Becka (słyszanego wcześniej na singlu „Wide Open” z 2015 roku) w porywającym „Skipping Like A Stone” i hipnotyzujący tytułowy utwór potwierdzają to, co już wiemy. Dziesiąty album stworzony jest dla tego pięknego uczucia, a stan ten potrafią wywołać tylko The Chemical Brothers.

Album „For That Beautiful Feeling” zawiera single „No Reason”, „The Darkness That You Fear” oraz „Live Again”, w którym możemy usłyszeć Halo Maud.

Klip do „Live Again” wyreżyserowali długoletni współpracownicy duetu, Dom & Nic. – Praca z The Chemical Brothers to marzenie każdego reżysera. Mamy szczęście, że po kilku latach nadal kręcimy razem teledyski – przyznają. – „Live Again” to nasza dziesiąta współpraca… zamroczone, chwiejne analogowe dźwięki i senny tekst sugerowały halucynogenną wizualną podróż podążającą za postacią złapaną w pętlę śmierci i odrodzenia. Ta idea zainspirowała nas do wykorzystania nowej wirtualnej sceny produkcyjnej Arri XR i jej najnowocześniejszej technologii. To pomysł, którego tak naprawdę nie dałoby się zrealizować przy użyciu tradycyjnych technik filmowych. Stworzyliśmy wirtualne światy CGI i wykorzystaliśmy długie, nieprzerwane ujęcia kamery, płynnie przechodząc między światami razem z naszym bohaterem. Tworząc i edytując teledysk, zostaliśmy obdarowani hojnością silnego i ogromnego zespołu niezwykle utalentowanych firm i osób, które pomogły nam w realizacji tego wideo, ponieważ wszyscy uwielbiają pracować z The Chemical Brothers. Ten teledysk nigdy nie wyszedłby z naszych głów bez ich czasu, talentów i hojności.

Duet zapowiedział niedawno, że 26 października wydawnictwo White Rabbit wyda książkę „Paused in Cosmic Reflection” podsumowującą całą ich karierę. Książka składa się z nowych wywiadów z zespołem, a także z rozmów z ich przyjaciółmi i współpracownikami z ostatnich trzech dekad, w tym z Noelem Gallagherem, Aurorą, Waynem Coyne, Beth Orton, Beckiem czy Michelem Gondry.

The Chemical Brothers to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki elektronicznej. Grupa już od trzech dekad udowadnia, że nie ma sobie równych. Ich utwory odtworzono ponad 3 mld razy. Nadchodzący „For That Beautiful Feeling” to pierwszy od czterech lat album zespołu.

Tracklista:
1. Intro
2. Live Again (feat. Halo Maud)
3. No Reason
4. Goodbye
5. Fountains
6. Magic Wand
7. The Weight
8. Skipping Like A Stone (feat. Beck)
9. The Darkness That You Fear (Harvest Mix)
10. Feels Like I’m Dreaming
11. For That Beautiful Feeling (feat. Halo Maud)

źródło: Universal Music

Polskie black metalowe trio SIGNS OF THE DYING SUMMER wypuściło drugi album zatytułowany "Promenada Ciszy"

SIGNS OF THE DYING SUMMER (SotDS) zostało założone przez Sadogoata (gitara), Uhu (programowanie) i A. Sarga (wokal) na początku lata 2020 roku jako hołd dla wczesnych płyt Tiamat i Katatonia zmieszanych ze złowrogą atmosferą muzyki takich zespołów jak Shining i Forgotten Tomb.

„Promenada ciszy" to drugi pełny album black metalowego zespołu Signs Of The Dying Summer. Materiał został nagrany w okresie od marca do października 2022 roku. Miksem i masteringiem zajął się Marcin Rybicki (In Twilight's Embrace, Mānbryne, Warfist). Album zawiera sześć premierowych utworów oraz cover „Stalemate" legendarnej formacji Katatonia. Gościnnie na płycie swojego głosu użyczyli Lazarus z Medico Peste i Greg z Martwa Aura. Grafiki w booklecie przygotował Edward Kreft. „Promenada ciszy" to pielgrzymka w stronę żałoby. Główne tematy prezentowane w tekstach to nihilizm, przemijanie i żałoba. Album ukazał się cyfrowo (8 maja 2023) i na płycie CD (19 sierpnia 2023), którą można nabyć w sklepie internetowym wydawcy - Putrid Cult.

Tracklista:

1. Promenada ciszy I
2. Promenada ciszy II
3. Promenada ciszy III
4. Promenada ciszy IV
5. Promenada ciszy V
6. Promenada ciszy VI

­źródło: Solid Rock PR

Soundedit ’23 – Hania Rani oraz hołd dla Grzegorza Ciechowskiego

Festiwalowa niedziela, 12 listopada, to koncerty stonowane, refleksyjne i wypełnione głębokimi emocjami. Bolewski & Tubis wykonają utwory Grzegorza Ciechowskiego. Będzie to improwizowana podróż poprzez przekrój piosenek wybitnego artysty. Znana, ceniona i doceniana Hania Rani zapewne sięgnie po utwory ze swojej nowej płyty „Ghosts". Jej występy są zawsze wysublimowane i minimalistyczne. W niedzielę również odbędzie się gala wręczenia nagrody Festiwalu – statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem".

Trzeci solowy album Hani Rani „Ghosts" ukaże się 6 października 2023 r. nakładem Gondwana Records. Do współpracy artystka zaprosiła: Patricka Watsona, Ólafura Arnaldsa i Duncana Bellamy'ego (z Portico Quartet). Płyta powstała przy pomocy Viktora Orri Árnasona, odpowiedzialnego za aranżacje smyczkowe i Grega Freemana, który zajął się miksem. Płyta „Ghosts" została zmasterowana przez Johna Davisa w Metropolis Studios.

- Z „Ghosts" chciałam zacząć coś od zera, wybierając narzędzia i historie, których nie znałam, ale które wydawały mi się ważne. „Duchy" to opowieść o życiu i śmierci, świetle i ciemności, prawdziwych i nierealnych. To próba dotknięcia cech ostatecznych, próba stworzenia własnej mitologii. Pragnęłam stawić czoła lękom, zagłębić się w rzeczy, które mnie przerażają, ale także podświadomie uwodzą. „Ghosts" łączy wszystkie te rzeczy razem, mieszając przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w moim nowym brzmieniu – opowiada o nowej płycie Hania Rani.

Artystka koncertowała w całej Europie, Ameryce Północnej, Australii i Japonii. Dała wyprzedane koncerty w tak prestiżowych salach jak: NOSPR w Katowicach, NFM we Wrocławiu, Elbphilharmonie w Hamburgu, Funkhaus w Berlinie czy The Roundhouse w Londynie. W 2022 r. została zaproszona do Paryża, aby zagrać dla ARTE i CERCLE. Na jej koncie są również nagrody za muzykę pisaną do filmów: najlepsza muzyka filmowa na 45. FFF w Gdyni za kompozycje do filmu „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego oraz najlepsza muzyka filmowa za ścieżkę dźwiękową do filmu „Rosalie” w reżyserii Stéphanie di Giusto - Festiwal Filmowy w Angoulème (2023 r.).

Bolewski & Tubis grają Ciechowskiego to muzyczna podróż zawierająca nie tylko improwizacje, ale przede wszystkim piosenki śpiewane z głębokim szacunkiem do oryginałów, kreowane przez dwóch nietuzinkowych artystów. Radosław Bolewski - śpiewający perkusista i Maciej Tubis - wirtuoz fortepianu i syntezatora basowego to innowacyjny i całkowicie unikalny duet w skali kraju. To właśnie koncerty i bezpośredni kontakt z publicznością dostarczają im najwięcej satysfakcji. Ich muzyka określana jest jako subtelne połączenie jazzu i popu w odważnej, improwizowanej odsłonie. Autorskie aranżacje kultowych utworów Grzegorza Ciechowskiego stworzone przez duet, zdobyły ogromne uznanie wśród słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Projekt od początku nastawiony był na improwizację, niepowtarzalność i energię koncertową. Wyjątkowość występu zapewni także udział gitarzysty Republiki – Zbigniewa Krzywańskiego. Koncert podczas Soundedit będzie rejestrowany.

W niedzielę również odbędzie się punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu Soundedit, czyli gala wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem". Nagrodą zostaną uhonorowani: Michał Urbaniak za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej", Irena Hussar za „wybitne dokonania w dziedzinie montażu dźwięku" oraz Hania Rani za „szczególną wrażliwość muzyczną".

Hania Rani oraz duet Tubis & Bolewski wystąpią 12 listopada 2023 r. (niedziela) w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź). Bilety w cenie 149 zł – miejsca siedzące, nienumerowane - dostępne są w kasie Wytwórni oraz na stronach: Bilety24.pl, Goingapp.pl, Empik.com, Ticketmaster.pl i Wytwornia.pl.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora
Subskrybuj to źródło RSS