Menu

luty 2022

The Australian Pink Floyd Show - koncert przełożony - nowa data wkrótce!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz ze względów logistycznych zespół THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW niestety jest zmuszony, by przełożyć część swojej europejskiej trasy koncertowej. Polski występ formacji nie odbędzie się planowo tj. 14 marca '22 i zostaje przeniesiony na nowy termin, który wkrótce zostanie podany do wiadomości.

Wszystkie bilety zakupione na koncert, który miał odbyć się w marcu tego roku, a także w pierwotnym terminie w 2021 roku zachowują swoją ważność na nową datę imprezy, o której poinformujemy w najszybszym możliwym czasie. Osoby, które z różnych przyczyn będą chciały zwrócić bilet na to wydarzenie, będą mogły to uczynić w punktach, w których taki bilet zakupiły. Jednocześnie gorąco apelujemy o zachowanie zakupionych już biletów na występ The Australian Pink Floyd Show.


THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

ALL THAT YOU FEEL

2022 WORLD TOUR

The biggest and most spectacular Pink Floyd tribute of all time!

14.03.2022 – Wrocław, Hala Stulecia - KONCERT PRZEŁOŻONY - NOWA DATA WKRÓTCE!

Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

CETI - nowa płyta !

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa.

Dziś ukazuje się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, jest dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. Płytę promują dwa utwory: singiel "Zaraza" oraz numer "Pajac".

Album wydany jest w limitowanej edycji 2 CD DG z bonusową płytą koncertową. Na dodatkowym krążku znajduje się zapis występu CETI z grudnia zeszłego roku z warszawskiego Remontu oraz dwa nagrania koncertowe z poznańskiego klubu U Bazyla. Poznański koncert był ostatnim występem z udziałem Marii Wietrzykowskiej, natomiast w utworze "Jaki był ten dzień" gościnnie zagrał Wojtek Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz.

"Na pewno inna, bardziej zadziorna" - tak o całej płycie mówi Grzegorz Kupczyk i kontynuuje - "Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami."

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 12 płyt studyjnych, za krążek "Oczy Martwych Miast" (2020) formacja nominowana została do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal. Zespół założył Grzegorz Kupczyk wraz z Marią Wietrzykowską, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.

Lista utworów:

CD 1:
1. Głos krwi
2. Horyzont życia
3. Zaraza
4. Adrenalina
5. Portret
6. Pajac
7. Posłańcy
8. Syn przestworzy
9. Po drugiej stronie życia

CD 2:
1.Zapowiedź i intro
2. Kamienne piekło
3. Machina chaosu
4. Już nie z tobą
5. Cienie
6. Oczy martwych miast
7. Kometa Halley'a
8. Fałszywy Bóg
9. Szalony Ikar
10.Poza czasem
11. Sztuczne oddychanie
12. Iluzjoniści fałszu
13. Horyzont życia
14. Linia życia
15. Dorosłe dzieci
16. Ach! Nie bądź taki śmiały
17. Kawaleria Szatana II
18. W dolinie światła
19. Jaki był ten dzień

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Gardenia - Przemysław Wójcicki - Posłuchaj wywiadu

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z muzykiem zespołu Gardenia.

Neuroza to choroba spowodowana zaburzeniami czynności układu nerwowego, związana z sytuacjami stresowymi współczesnego świata. "Neuroza" to także tytuł płyty warszawskiego zespołu Gardenia.

Już okładka wprowadza nas w neurotyczną atmosferę muzyczną albumu. Metaforycznie, zostajemy wprowadzeni w środek umysłu, pod czujnym okiem opatrzności - a może Wielkiego Brata? Neurozy bywają różne, charakteryzują się przede wszystkim zmiennością nastrojów. Taka też różnorodna stylistycznie i brzmieniowo jest muzyka na płycie. Znajdujemy tu motoryczny „Pokój Przemian", jazzujące „Wymyślone Przedmioty", minimalistyczne „Schody" , depresyjne „Zabij Przeszłość", ciężką mantrę „Dzisiaj Nie Liczy Się Nic". Płyta zabiera nas w podróż przez niespokojne stany psychiki współczesnego człowieka. Odnajdując w nich własne doświadczenia, uświadamiamy sobie, jak wielu z nas przeżywa dramatyczne, niebezpieczne godziny, trwając w Pokoju Przemian, nieustannie próbując znaleźć z niego wyjście.

Gardenia powstała w 1987 roku w Warszawie. W następnym roku wydała swoją debiutancką (analogową) płytę w wytwórni Pronit. W latach 80. i 90. sporo koncertowała zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach m. in: Róbrege i Jarocin. Jej styl muzyczny krytycy zaliczyli do gatunku "psychodelicznego punku" lub też "zimnej fali". Najbardziej znanym utworem granym w radio były "Papierosy i zapałki".

Gardenia mniej lub bardziej intensywnie działa do dziś, obecnie grając w swoim pierwotnym składzie: Radosław Nowak - śpiew, Alek Januszewski - gitara, Przemysław Wójcicki - bas, Mariusz Radzikowski- perkusja. "Neuronia" to szósty studyjny album Gardenii. Ostatni pt. "Czarny gotyk" miał swoją premierę w styczniu 2018 roku.
Czytaj dalej...

Outlanders: Tarja Turunen i Torsten Stenzel prezentują kolejne elementy wspólnego projektu!

Dziś o 17 premiera wizualizacji do utworu „The Cruellest Goodbye”, w którym na gitarze zagrał Al Di Meola: https://youtu.be/mVKDuEmiRxA

Tarja Turunen i Torsten Stenzel ogłosili, że 25 marca ukaże się trzeci singiel promujący album projektu Outlanders. Będzie to cover utworu Depeche Mode „World In My Eyes” z udziałem Vernona Reida, gitarzysty Living Colour.

Tarja Turunen, legendarna sopranistka i Torsten Stenzel, pionier muzyki elektronicznej, połączyli siły w projekcie Outlanders. Tarja pragnęła stworzyć coś niezwykłego i tak powstał album, który łączy chłodne elektroniczne bity z jej emocjonalnym, klasycznie wyszkolonym głosem i wyjątkowymi gitarami. Te trzy elementy są stałe i równoważne we wszystkich kompozycjach. Premierę albumu poprzedzi seria publikacji 8 utworów. Każda kompozycja przedstawia wyjątkowego gitarzystę. W nagraniu albumu udział wzięli Al Di Meola, Joe Satriani, Jennifer Batten, Steve Rothery, Mike Oldfield, Walter Giardino, Ron „Bumblefoot” Thal, Vernon Reid, Trevor Rabin i Marty Friedman.

Materiał został w dużej mierze nagrany i zmiksowany na karaibskiej wyspie Antigua w ciągu ostatnich 10 lat. Dźwięki Outlanders są mistyczne i różnorodne. To przeciwieństwa, które się przyciągają, tworząc niepowtarzalny styl.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Kultowe Tears for Fears wraca z albumem po 17-letniej przerwie

Jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt 2022 roku. Duet Tears For Fears wraca z „The Tipping Point”.

Brytyjski duet Tears For Fears wydaje pierwszy studyjny album od 17 lat. „The Tipping Point” to zdaniem wielu wpływowych mediów, w tym Pitchforka, Vulture czy Stereogum, jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt 2022 roku. To śmiałe, piękne i pełne siły brzmienie duetu, który tworzą Roland Orzabal i Curt Smith.

W październiku 2021 roku zespół zaprezentował pierwszy, a zarazem tytułowy utwór „The Tipping Point” o cierpieniu po stracie bliskiej osoby, która odeszła po długiej chorobie.

Drugim singlem był „No Small Thing”, do którego teledysk ukazuje konflikt między indywidualnymi wolnościami a zbiorą odpowiedzialnością.

Ostatni numer promujący dzieło, „Break The Man”, traktuje o sile kobiety, upadku patriarchatu i potrzebie damsko-męskiej równowagi na świecie. Towarzyszący teledysk zainspirowany został tekstem utworu. Klip przedstawia patriarchalną rzeczywistość; miejsce niekończących się hierarchii, zbudowanych na ślepym poświęceniu i niepewnych strukturach. Z wewnątrz ten świat wydaje się nieskończony, ale z zewnątrz to zaledwie zabawka w dłoni naszej Matki Ziemi.

Tears For Fears to jeden z kultowych zespołów lat 80. Grupa sprzedała ponad 30 milionów płyt i wylansowała takie single, jak „Shout”, „Everybody Wants To Rule The World”, „Mad World”, „Sowing The Seeds Of Love” czy „Woman In Chains”. Duet zadebiutował w 1983 roku płytą „The Hurting”, na której znalazły się hymny „Mad World”, „Change” i „Pale Shelter”. Drugi album „Songs from the Big Chair” (1985) zapewnił grupie nagrodę BRIT za „Everybody Wants to Rule the World” i pięciokrotnie pokrył się platyną, docierając na szczyt zestawienia Billboard Top 200. Ostatnią płytą Tears For Fears w latach 80. była „The Seeds of Love” (1989). Następnie ukazały się wydawnictwa „Elemental” (1993), „Raoul and the Kings of Spain” (1995) oraz „Everybody Loves a Happy Ending” (2004). W 2013 roku Tears For Fears wrócili z pierwszym nagraniem od dekady, coverem „Ready to Start” Arcade Fire.
Piosenki Tears for Fears były wykorzystywane jako sample przez takich artystów jak The Weeknd, David Guetta czy Kanye West, a swoje interpretacje przebojów duetu przedstawili chociażby Lorde, Adam Lambert i Disturbed. Ponadto utwory zespołu usłyszeć można w filmach „Donnie Darko” i „Straight Outta Compton” czy serialach „Prawo ulicy” i „Mr. Robot”.


źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

Scorpions „Rock Believer”

Scorpions, legendarna rockowa kapela, wraca z nowym, znakomitym albumem „Rock Believer”.

Inspiracją do powstania „Rock Believer” leżała odpowiedź na pytanie zawarte w tekście utworu „Gas In The Tank”. - Nim zaczęliśmy pracę nad nową płytą, zadaliśmy sobie pytanie: „Czy mamy wystarczająco paliwa w baku?” - mówi Klaus Meine.
Czy zespół, który obecny jest na scenie od 50 lat, od kiedy wydał znakomity „Lonesome Crow”, swym nowym albumem może jeszcze zaskoczyć zadziornością, siłą i surowością? Czy 18 dotychczas wydanych płyt, w tym platynowe i podwójnie platynowe krążki, nie wystarczą rockmanom? Czy mają jeszcze siłę i energię, czy zostało paliwo w baku? Cóż, odpowiedzi znajdziemy w jednej z piosenek: „Let's play it louder play it hard, Laid back and a little dark, Give me a dirty riff my friend, There's gotta be more gas in the tank” (Grajmy głośniej, grajmy mocniej, trochę na luzie, trochę mrocznie. Zapodaj brudny riff przyjacielu, bo w baku jeszcze jest sporo paliwa).
W efekcie powstało 16 niesamowitych numerów, z których każdy jest krótką opowieścią, minimalistycznym wierszem w prozie charakterystycznego dla Scorpions brzmienia. To rockowe granie rodem z lat 80., ale wyprodukowane w latach 20. XXI wieku. - To nasz powrót do korzeni. Próba odtworzenia DNA Scorpions, na które składają się przede wszystkim świetne riffy i mocne melodie - dodaje frontman.

Z powodu pandemii, sesja, która miała odbyć się w Los Angeles, została przeniesiona do Niemiec, do Peppermint Park Studios w Hanowerze. - Kiedy zniesiono restrykcje, Paweł Mąciwoda i Mikkey Dee dołączyli z Polski i Szwecji, i nagle było zupełnie jak w latach 80. Chodziliśmy do pobliskiego pubu, a wieczorami rozmawialiśmy o muzyce - wspomina Matthias Jabs.
Po raz pierwszy w historii Scorpions zdarzyło się, że muzyka powstawała do tekstów Meine. - Zawsze kolejność była odwrotna, najpierw muzyka, potem słowa - przyznaje Rudolf Schenker.
Płytę „Rock Believer” poprzedziły single single „Peacemaker”, „Seventh Sun”, „Shining of Your Soul” i tytułowy. Większość albumu to mocne, rockowe granie, przeplecione kilkoma balladami, jak na przykład „When You Know (Where You Come From)”. Nad produkcją materiału czuwali członkowie zespołu, z pomocą Hansa-Martina Buffa.
Scorpions to jeden z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dekad. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change” - jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.
„Rock Believer” to nie tylko tytuł albumu i wcześniejszego singla kapeli, ale i hasło przewodnie trasy, w ramach której kapela zawita do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków. Na trasie grupę supportować będzie Wolfgang Van Halen, syn Eddie Van Halen, ze swoim zespołem Mammoth WVH.
„Rock Believer” to być może najbardziej charakterystyczny album Scorpions, nagrany przez zespół w szczytowej formie.

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

Rock Noc 26.02.2022 r g.22.00

Zapraszam do słuchania audycji Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów - sobota 26.02.2022 r godz. 22.00

Lista utworów:

Archive: Fear There & Everywhere
Joe Satriani: Sahara
Procol Harum: The Truth Won't Fade Away, A Dream In Ev'ry Home, Conquistador
Mark Lanegan Band: Floor Of The Ocean
Mark Lanegan: Man In The Long Black Coat
Led Zeppelin: Ten Years Gone, Kashmir
Beth Hart: Stairway To Heaven
Quidam: Moje anioły, Jest taki samotny dom
Made In Poland: Obraz we mgle, W moim pokoju
1984: Ostatni pilot wimany, Piękny jest świat 
KSU: Na szczyt
Metallica: Noting Else Matters
Pink Floyd: Shine On You Crazy Diamond

Kitaro "Tunhuang" - winyl:

1. Lord of the Wind 
2. Fata Morgana 
3. Sacred Journey I 
4. Lord of the Sand 
5. Tunhuang 
6. Free Flight 
7. Mandala 
8. Tao 
9. Sacred Journey II 

"Silver Cloud" - winyl:

1. Earth Born
2. Flying Clod
Czytaj dalej...

„Taki jak ty” –zapowiedź nowego materiału Rumore!

Znane z kilku znaczących radiowych anten i scen koncertowych, trio Rumore prezentuje całkiem nowy materiał, który składać się będzie na ich drugi album. Pierwszą jego odsłoną jest singiel „Tako jak ty”, do którego powstał świetny teledysk.

Debiutancka płyta zespołu „CZAS/O/PRZESTRZEŃ” doznała wielu pozytywnych opinii od przedstawicieli mediów muzycznychi fanów. Dlatego tym bardziej o nowej muzyce Rumore, można powiedzieć jak o wyczekiwanej. Tę ciekawośćw jakiś stopniu zaspokaja premierowy utwór pt. „Taki jak Ty”. Piosenka porusza ważny temat. Tekst nowego kawałka, można rozumieć na kilka sposobów. Albo, można odnosić go do relacji pomiędzy dwoma osobami, albo też do siebie i "swojego alter ego". Przede wszystkim, tekst mówi o toksycznym postępowaniu zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku –opowiadają o jego znaczeniu członkowie zespołu.

Do utworu powstał również klip. Tu znów oddajemy głos chłopakom z Rumore: Koncept na teledysk wyszedł bezpośrednio z tekstu. Klip opowiada historię osoby z borderline. Chcieliśmy w nim uwypuklić pewne problemy, z którymi takie osoby mierzą się na co dzień. W klipie mieszają się dwa światy.Energia i klimat zarówno utworu jak i wideo z pewnością usatysfakcjonują tych, którzy lubią taką muzykę... No właśnie, jaką? Rumore to po prostu RUMOR... Gramy po swojemu i nie oglądamy się, na opinię innych. Generalnie jesteśmy trochę samozwańczym gatunkiem (indie grunge rock), ze względu na to, że tworzymy bardzo różnie. Przede wszystkim w Rumore gramy energicznie, i głośno. Najlepiej oddają to koncerty –wyjaśniają.

Dlatego mocno polecamy sprawdzić tych jakże uzdolnionych, ale też sympatycznych muzyków prosto z Cieszyna! „Taki jak ty” jest również dostępny na wszystkich platformach streamingowych.https://www.facebook.com/rumoreofficialhttps://www.instagram.com/rumore_official
https://www.youtube.com/c/Rumoreofficial
Czytaj dalej...

Rock Radio 23.02.2022 r g.18.05

Środa (23.02) to dzień w którym w Polskim Radiu Rzeszów emitowana jest audycja Rock Radio. Od godz. 18.05 możecie się spodziewać: nowego albumu Slash'a "4", reedycji solowej płyty Keitha Richardsa "Main Offender". Zagra też CETI z płyty która ukaże się w najbliższy piątek. Na łączach będzie basista zespołu Gardenia - Przemek Wójcicki.

Lista utworów:

SLASH: The River Is Rising, C'est La Vie, Spirit Love, Fall Back To Earth
Procol Harum: Conquistador
Mark Lanegan Band: Harvest Home, Floor Of The Ocean
Andrzej Citowicz: Living Machine, You Are F...ing Dead To Me
Darek Dusza i Demony; Muzeum figur woskowych
Formy Planet: Wolno
Keith Richards: Wicked As It Seems, Demon
CETI: Horyzont życia, Zaraza

Gardenia- Przemysław Wójcicki - wywiad:
W nocy jak złodziej
Wymyślone przedmioty
Zabij przeszłość
Dzisiaj nie liczy się nic
Wind Down: Martwy sen
Czytaj dalej...

Setheist "Tre Colori" Premiera EP: 05.03.2022 r

Wywodzący się z Lublina Setheist to wybuchowa mieszanka progresywnych riffów gitarowych, agresywnej perkusji i porywających melodii linii wokalnych. Skład zespołu tworzą: Wioleta Kowalczyk (wokal), Tomasz Lato (gitara), Tomasz Ciecieląg (gitara), Tomasz Krawczyk (perkusja) i Michał Krasoń (bas).

Od swojego powstania w 2013 roku, Setheist nagrali jedną EP “The Flash Of Creation” (2014) oraz debiutancką płytę "They" w 2017 r. Poza tym zespół grał u boku takich u boku takich zespołów jak KAT & Roman Kostrzewski, Saratan, Exlibris, Thermit, Wild Pig czy Spirit oraz na festiwalach Przystanek Woodstock Festiwal, Rockovani Fest, Michnowice CZ i Rock'n'Rose Fest Kutno. W 2019 roku Setheist wystąpił na festiwalu Bloodstock Open Air w Anglii, jednym z największych festiwali metalowych w Europie.

5 marca 2022 roku premierę będzie miało kolejne wydawnictwo Setheist, EP „Tre Colori”. Płyta w całości jest inspirowana kultowymi włoskimi filmami grozy z lat 70-tych należącymi do tzw. nurtu „Giallo”. Nagranie materiału miało miejsce w słynnym Heinrich House Studio na początku 2019 roku jednak zmiana na stanowisku wokalistki, a potem wybuch pandemii opóźniły publikację. Do utworów powstały teledyski, z których jeden pt. „Rosso” zrealizowany został przez studio filmowe Grupa 13.

EP „Tre Colori” ukaże się w formie CD (digipack) oraz na portalach streamingowych.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS