Menu

grudzień 2020

WARSAW BULDOGERS NAGRYWA ! ZOBACZ FOTKI !

WARSAW BULDOGERS pozdrawia słuchaczy RADIA RZESZÓW i czytelników rockblog33.pl ze studia nagraniowego w słynnym WOŁOMINIE. Idąc za ciosem, znanej Wam pieśni: "Miłość płonie w telefonie" grupa rejestruje właśnie nowe piosenki.
Przypomnijmy, że WARSAW BULDOGERS - to nowy, międzynarodowy projekt spółki autorskiej, którą tworzą: Piter Zajdel (COLD WAR, DOKTÓR HAŁABAŁA & SIEDMIU ZBÓJÓW)  oraz Jacek Pałys (AURORA, NOAH NOAH, RESTRYKCJA. Buldożery wspomagają: Rafał Rogal Rogulski - gitara solowa - producent płyty oraz Paweł Wolski-Rzewuski.
Czytaj dalej...

Rock Noc 02.01.2021 r. g.22.00

Zapraszam na pierwszą w Nowym Rocku 2021 audycję Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów. Z rockowych klasyków wspomnimy Lemmiego Kilmistera oraz Phillipa Lynotta. Zagra też pierwsza płyta Aerosmith. Do usłysznia !

Lista utworów:

Sons Of Apollo: Goodbye Divinity, New World Today
Zakk Sabbath: The Wizard, Wicked World
Hawkwind: Motorhead
Motorhead: 1916, Hellraiser
Lemmy: Enter Sandman
Thin Lizzy: Rosalie, Suicide, Wild One, King's Revenge
Aerosmith: Dream On, Mama Kin, Movin'Out
Meller Gołyźniak Duda: Birds Of Prey, Feet On The Desk, Floating Over

SBB:

1. Piwnica
2. Niemen
3. Bunkry wiedeńskie
4. 74
5. Zwątpienie Lakisa
6. Aries
7. Urodziny w Roskilde
8. Rozstanie
9. Ameryka
10. Nowy wiek
11. Lot nad Chicago
12. Seged
Czytaj dalej...

Warszawska grupa THE SUITS opublikowała klip "PayN"

Warszawska grupa The Suits zaprezentowała kolejny teledysk promujący debiutancką płytę "Tied", która ukazała się we wrześniu tego roku.

The Suits: "Samotność ma to do siebie, że poznajemy się wtedy najlepiej. Nie zagłuszamy swoich potrzeb chwilami, które pozostawiają tylko miłe wspomnienia, ze spotkań, podróży lub innych doświadczeń jakie przeżywamy poza pustkowiem czterech ścian lub naszej własnej głowy. A jedynym rozmówcą jest cisza i nasze myśli. To wtedy krzyczymy najgłośniej, krzyczymy bezgłośnie o marzenia. A co jeśli jest gorzej i ogranicza się mnie i zamyka niby dla mojego dobra i dobra innych. Jak długo to potrwa? "PayN" piosenka o tym jak wielką cenę przychodzi płacić za samotność. Media, systemy, świat nawet nie mówią o konsekwencjach tego z czym zmagają się obecnie ludzie oraz jakie konsekwencje poniesie nasze zdrowie psychiczne. "PayN" dedykowany jest dla wszystkich, którzy źle znoszą samotność bez względu na jej formę".

„Tied” to pierwszy długogrający krążek The Suits i zarazem bogaty zbiór doświadczeń oraz przemyśleń jakimi młody zespół chce podzielić się ze swoimi słuchaczami. To zbiór 9 autorskich utworów, które powstawały i dojrzewały na przestrzeni ponad sześcioletniej działalności zespołu. To także suma wspólnych przemyśleń oraz wrażliwości grupy przyjaciół, próbujących odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie. Szerokie spektrum emocji od gniewu przez smutek po bezsilność i strach, związane w jeden album niczym popękany krawat przedstawiony na okładce płyty.

Zespół, który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie, którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste.

Kapela powstała w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Debiut odbył się na deskach warszawskiego klubu Rock Side w sierpniu 2015 w ramach zorganizowanego przez zespół jednodniowego festiwalu Kill The Summer.

Chłopaki z The Suits do tej pory mogą się pochwalić kilkunastoma autorskimi numerami, z czego 4 zostały wydane na pierwszej EP „The Suits” a do jednego z tych numerów został nagrany profesjonalny teledysk. Aktualnie zespół kończy pracę nad materiałem na pierwszy w karierze krążek długogrający.

Do największych sukcesów zespołu należy bez wątpienia udział w finale eliminacji do przystanku Woodstock w 2017 roku do którego zostało wybrane 26 z 850 zgłoszonych kapel. Koncert w Warszawskiej Progresji został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność. Zespół może pochwalić się też licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami na festiwalach i przeglądach w całym kraju jak np. dostanie się do półfinału w przeglądzie Jarocińskie Rytmy Młodych 2018 lub II miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych UEK w Krakowie.

źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

HEDONE "2020" / premiera pierwszej płyty od 15 lat

Po 15 latach milczenia Hedone powraca z nowym albumem. „2020” ukazuje się 31 grudnia, na sam koniec najdziwniejszego roku w naszym życiu.

Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia oznacza to, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest w wypadku „2020”, bezdyskusyjnie najdojrzalszego muzycznie albumu w historii zespołu. Po tarmoszącym uszy „Werk”, kontrastowym „SancTVarium” i zespołowym „Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach, a przede wszystkim emocjach i myślach, które były aktualne w roku 2020, jak i będą aktualne w przyszłości.

Mimo różnorodnych stylistyk i pomysłów, całość materiału – nagrywanego m.in. w łódzkim studiu Tonn czy w The Church Recording Studio w Pittsburgu – jest spójną brzmieniowo całością. Słychać, że to po prostu Maciej Werk i jego wrażliwość. W nagraniach wspomogli go gitarzysta Tomasz „Mechu” Wojciechowski, znany z Blitzkrieg czy Jezabel Jazz, a także zadomowiony już w Hedone od czasów albumu „Playboy” perkusista Łukasz Lach. Na płycie pojawia się także cała plejada gości – w warstwie instrumentalnej „2020” wsparli m.in. pianista Kuba Sokołowski, grający na syntezatorach Michał Jeziorski (Ptah, Spika) i Maciej Polak (Pin Park) czy legenda polskiej gitary basowej – Wojciech Pilichowski. Nie zabrakło także gościnnych wokalistów – pamiętana z Firebirds Joanna Prykowska po raz kolejny pojawia się na płycie Hedone, K-Essence ozdabia przebojowy „Discommunicate”, a Paweł „Guma” Gumola (Moskwa) przypomina we „Wstydzie”, że punk’s not dead.

„2020” ukazuje się w na CD i w digitalu 31 grudnia 2020 roku. Wiosną 2021 roku ukaże się limitowana wersja winylowa. Wydawcą „2020” jest New Sun – premierowy label wydawnictwa GAD Records, w ramach której pojawia się będą najciekawsze nowe, współczesne projekty. Nie będzie ich wiele w skali roku – ale będą wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
1. What Dickens Says About Lonelines

2. Lord

3. Klink Klank

4. Tango

5. Nightsky

6. Corruptor

7. Discommunicate (feat. K-ESSENCE)

8. Wstyd (feat. Guma)

9. Jak (feat. Joanna Prykowska)

10. Funky

11. Hold Me Mom

12. 2020


źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

Rock Radio 30.12.2020r g.19.08

Zapraszam do słuchania ostatnie w 2020 rocku audycji Rock Radio. Zagram w niej kilka utworów, którymi cieszyliśmy się w mijającym roku. Polskie Radio Rzeszów środa 30.12.2020 r. g.19.08


Lista utworów:

Deep Purple: Drop The Weapon
AC/DC: Rejection
The Strokes: Bad Decisions
Metallica & San Francisco Symphonic Orchestra: Enter Sandaman
KSU: Na szczyt
1984: Ostatni Pilot Wimany
Johnny Deep, Jeff Beck: Isolation
The Rolling Stones: Living I A Ghost Town
Pearl Jam: Superblood Wolfmoon
Chris Cornell: Patience
Joe Bonamassa: Why Does It Take so Long To Say Goodbye
Foo Fighters: Shame Shame
Royal Blood: Troubles Coming
Czytaj dalej...

Koncert sylwestrowy w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame

Już niewiele dzieli nas od wydarzenia, które wprowadzi świat w Nowy Rok. We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm przygotował spektakularny koncert osadzony w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre'a w wirtualnym świecie rozbłysną w sercu Paryża unikalną laserową scenografią 3D.
„Welcome to the Other Side” to jednorazowy, ekskluzywny, ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert, którego ambicją, poza świętowaniem w futurystyczny sposób Nowego Roku jest przesłanie nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które przezywaliśmy w tym roku. Wydarzenie to jest wirtualnym zaproszeniem do Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy.

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie.
Transmisja koncertu na żywo 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie: Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie - a wszystko to w wybranym przez Ciebie wymiarze:
Społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.
Transmisja na żywo na platformach Artysty i innych platformach społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu.
Transmisja audio na żywo we francuskim radiu publicznym, France Inter.
Telewizyjna transmisja na żywo we francuskim kanale informacyjnym BFM Paris.
Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre-Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze. 45-minutowy koncert składał się będzie z utworów z nominowanego do nagrody Grammy albumu Electronica, a także z nowych wersji klasyków JMJ, Oxygène i Equinoxe.

1 stycznia 2021 roku o godzinie 15.00 na wszystkich platformach steramingowych opublikowany zostanie zapis tego koncertu zatytułowany „WELCOME TO THE OTHER SIDE - LIVE”.
Jarre, którego legendarne koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie na trwałe odcisnął swoje piętno na światowej muzyce.
„Welcome to the Other Side” to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy.
Wizjonerska kreatywność Jarre'a i programiści VRrOOm VR spotkali się, aby stworzyć spektakularny koncert, który jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra.
„Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji.” - Jean-Michel Jarre

Zaproś znajomych i przyjaciół, udostępnij informację o tym niesamowitym wydarzeniu.

Start 31 grudnia 2020 godzina 23:25
YouTube /jeanmicheljarre
Facebook /jeanmicheljarre
VRChat /hello.vrchat.com
VRrOOm /vrroom.buzz
Miasto Paryż paris.fr
UNESCO unesco.org
France Inter Radio franceinter.fr
BFMTV & BFM Paris www.bfmtv.com

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Rock Noc 26.12.2020 r. g.22.00

W ostatniej w 2020 roku audycji Rock Noc m.in. Keith Richards i winylowy zapis koncertu legendarnego gitarzysty The Rollings Stones. Występ odbył się w hollywoodzkim Palladium w 1988 roku. Zagra też Budgie, Metallica oraz Queen. Zapraszam, Polskie Radio Rzeszów sobota 26.12.2020 r. g.22.00

Lista utworów:

Budgie: Melt The Ice Away, All At Sea, Pyramids, Don't Go Away
Keith Richards: Take It So Hard, How I Wish, I Cloud Have Stood You Up
Too Rude, Make No Mistake, Time Is On My Side
Eric Clapton's Crossroads: Layla, Purple Rain, High Time We Went
Waglewski Fisz Emade: Ziemia, Słowo, Nielegalny kolor
Metallica: The Unforgiven, Nothing Else Matters

Queen "A Night At The Odeon"

1. "Now I'm Here"
2. "Ogre Battle"
3. "White Queen (As It Began)"
4. "Bohemian Rhapsody"
5. "Killer Queen"
6. "The March of the Black Queen"
7. "Bohemian Rhapsody" (Reprise)
8. "Bring Back That Leroy Brown"
9. "Brighton Rock"
10. "Guitar solo"
11. "Son and Daughter"
12. "Keep Yourself Alive"
13. "Liar"
14. "In the Lap of the Gods... Revisited"
Czytaj dalej...

DEZERTER PREZENTUJE NOWY SINGIEL!

Dezerter prezentuje nowy singiel, zatytułowany „Kłamstwo to nowa prawda”. Utwór pochodzi z zapowiadanej na 29 stycznia 2021 płyty, która będzie nosić tytuł „Kłamstwo to nowa prawda”.

Utworu można posłuchać pod tym linkiem: https://youtu.be/N-1e7w90kV0

„Kłamstwo to nowa prawda” to najnowsze dzieło Dezertera, które powstało w czasie pandemii 2020. Ten trudny czas, zespół spożytkował na pracę, której owocem jest dziewięć intensywnych w treści utworów, okraszonych charakterystycznym dezerterowym brzmieniMateriał jest krótki, zwarty i nie zawiera ani jednego zbędnego dźwięku. Jest on pomostem pomiędzy pierwotną energią, a dojrzałą prostotą. Aby uzyskać zadowalające brzmienie Dezerter zaprosił do współpracy Kubę Galińskiego, z którym realizował EP „Nienawiść 100%”, a za mastering odpowiedzialny był Jason Livemore ze studia The Blasting Room w Kolorado. Nowy album ukaże się na początku 2021 roku, który będzie jednocześnie rokiem czterdziestolecia działalności zespołu.

Tracklista wydawnictwa:

1.Kłamstwo to nowa prawda
2. Punkt bez powrotu
3. Wszystkie lęki świata
4. Zegar zagłady
5. Odwet
6. Dzień dobry, dzień zły
7. Idziemy po was
8. Izolacja
9. Brunatny


źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Styczniowy Metal Hammer !

Wraz z najnowszym wydaniem magazynu Metal Hammer wkraczamy w kolejny, 2021 rok. I tradycyjnie oznacza to czas podsumowań tego, który dobiega końca. We wstępniaku redaktor naczelny zastanawia się: "Jak podsumować rok, który nie przypomina żadnego roku znanego dotychczas ludzkości? Owszem, człowiek ma na koncie wojny, kataklizmy, święte inkwizycje, ale ogólnoświatowy 'lockdown'? Nic dziwnego, że dla muzyków, których żywiołem jest podróżowanie z koncertami, sytuacja wywołana przez wirusa była (i jest) czymś katastrofalnym. Natomiast, gdybym miał wskazać nieliczne korzyści jakie płyną z obecnej sytuacji to, oprócz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, jest to na pewno niesamowita ilość nowej muzyki. Muzycy, zamknięci w domach, zabrali się za tworzenie nowych dźwięków. To stąd nowa, doskonała płyta AC/DC czy nowe albumy Metalliki, Ozzy'ego Osbourne'a czy Faith No More, które ukażą się w 2021 roku. Tych nowych płyt, o których wkrótce się dowiemy, powstało dużo, dużo więcej. I z tym pozytywnym przesłaniem, z nadzieją, patrzę w nowy rok 2021."

W styczniowym numerze pisma znajdziecie teksty o znakomitych Artystach, jak np.: The Dead Daisies, Sodom, Turbo, Ragehammer, Mr. Bungle, The Flower Kings, Michael Schenker Group, Dream Theater, Benediction czy Cadaver. Ponadto nie zabrakło naszych stałych rubryk, a do części nakładu dołączono także składankową płytę CD!
Czytaj dalej...

Zespół Farben Lehre z przedświątecznym Przebudzeniem

W ramach przedświątecznego prezentu zespół Farben Lehre postanowił  wypuścić w świat najnowszy wideoklip do bardzo nastrojowej kompozycji  "PRZEBUDZENIE", który pochodzi z albumu "Stacja Wolność". Ten mocno  klimatyczny utwór wyjątkowo dobrze wkomponowuje się w panującą od wielu  miesięcy atmosferę czasu pandemii, a jednocześnie stanowi pewien powiew  nadziei i jest próbą optymistycznego spojrzenia na lepsze jutro.

Wszystkie ujęcia zostały zrealizowane w urokliwych płockich sceneriach, na początku grudnia tego roku. Tradycyjnie całością produkcji zajęła się związana z nami przez lata ekipa z Mania Studio z Koluszek, która - mimo niesprzyjającej aury jesiennego dnia i opustoszałego miasta - ewidentnie stanęła na wysokości zadania.

Gościnnie w videoclipie wystąpiła Agata Wojda (tym razem w roli głównej) oraz zaprzyjaźniony, niepowtarzalnie nietuzinkowy skrzypek Michał Jelonek. Obrazek powstał dzięki wsparciu naszego rodzinnego miasta, zatem PŁOCK - dziękujemy!

PRZEBUDZENIE to coś czego nam dzisiaj w tym trudnym czasie trzeba...

źródło: RockersPro
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS