Menu

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017

Warszawska GARDENIA zapowiada nowy album "Czarny Gotyk"

Gardenia powstała w 1987 roku w Warszawie. W następnym roku wydała swoją debiutancką (analogową) płytę w wytwórni Pronit. W latach 80. i 90. sporo koncertowała zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach m. in: Róbrege i Jarocin. Jej styl muzyczny krytycy zaliczyli do gatunku “psychodelicznego punku” lub też “zimnej fali”. Najbardziej znanym utworem granym w radio były “Papierosy i zapałki”. Gardenia mniej lub bardziej intensywnie działa do dziś, obecnie grając w swoim pierwotnym składzie: Radosław Nowak - śpiew, Alek Januszewski - gitara, Przemysław Wójcicki - bas, Mariusz Radzikowski- perkusja. Zespół nagrał 5 studyjnych albumów, najnowszy pt. “Czarny gotyk” będzie miał swoją premierę w styczniu 2018 roku.

Piąta płyta Gardenii zatytułowana "Czarny Gotyk" jest w ich trzydziestoletniej historii brzmieniowo najbardziej surowym, a stylistycznie najbardziej “rockowym” albumem. Swój nastrój zawdzięcza m.in realizacji autorstwa Mirosława Gila - gitarzysty grupy Believe. Prostota i riff są najważniejszym nośnikiem dla tekstów wokalisty Radosława Nowaka mówiących o zagrożeniach i alienacji we współczesnym świecie, przemijaniu i śmierci. Już sama okładka próbuje ująć tematykę transgresji - przechodzenia w inny wymiar. Gardenia stara się zmierzyć z najważniejszymi pytaniami, które prędzej czy później musi sobie postawić każdy - zastanawiając się nad swoją egzystencją. To po prostu dojrzała, poważna muzyka tworzona przez dojrzałych ludzi - najlepsza płyta w ich dorobku. Tytułowy "Czarny Gotyk" nie określa stylu tej muzyki - to po prostu rym do wersu “śmierci dotyk”...

Cantaramusic
Czytaj dalej...

Rock Noc 02.12.2017 r. g. 22.00

Zapraszam do słuchania audycji Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów w sobotę 2 grudnia od godz.22.00. Ponieważ w tym tygodniu minęła kolejna rocznica od wydania albumu "The Wall" zespołu Pink Floyd, przypomnę najważniejsze utwory z tej płyty. Ponadto zaprezentuję muzykę polskich wykonawców zainspirowaną legendarną wytwórnią 4 AD. Zapraszam.


Lista utworów:

Cigarettes After Sex: Nothing's gonna Hurt You Baby, I'm A Firefighter, Dreming Of You
Starsabout: Blue Caress, Hourglass, Million Light Years
Pink Floyd: Another Brick In The Wall, Mother, Hey You, Comfortably Numb
Wojciech Ciuraj: Uważaj na nogi, Pleśń, Okrąglik
Slowdive: Slomo, Star Roving, Go Get It
Anathema: The Optimist, Springfield

Led Zeppelin "Celebration Day"

Since I've Been Loving You     
Dazed And Confused     
Stairway To Heaven     
The Song Remains The Same     
Misty Mountain Hop     
Kashmir    
Whole Lotta Love
Czytaj dalej...

MOANING DEBIUTANCKI KRĄŻEK POD SZYLDEM SUB POP

2 marca na półki sklepowe trafi debiutancki krążek zespołu Moaning zatytułowany po prostu „Moaning”.  Płyta ukaże się nakładem wytwórni Sub Pop. Nowy materiał został zarejestrowany w Los Angeles, a za jego produkcję odpowiada Alex Newport.
Utwór „Don’t Go”  zwiastuje pierwsze wydawnictwo zespołu. Teledysk wyreżyserował Michael Schmelling.

Moaning to zespół, który definiuje się przez dwoistość swojej natury. Post punkowe trio, w postaci Seana Salomona, Pascala Stevensona oraz Andrew MacKelvie’a, rozpoczęło współpracę prawie dekadę po tym jak się poznali na scenie DIY w Los Angeles. Ich debiutancki krążek jest wynikiem ich osobistych miłosnych doświadczeń. Mimo, że członkowie zespołu wchodzą w dorosłość to ich dojrzałość muzyczna odzwierciedla zawirowania czasów, w których się urodzili. Nieskończona możliwość sztuki i kreatywności spotyka się z lękiem i niepewną przyszłością.

 

Oto tracklista:

1. Don’t Go

2. Tired

3. Artificial

4. Close

5. Does This Work for You

6. The Same

7. For Now

8. Useless

9. Misheard

10. Somewhere in There

 PIAS
Czytaj dalej...

Nadchodzi deathmetalowy kataklizm

Kanadyjscy death metalowi weterani z Kataklysm zapowiadają nowy album. Krążek będzie nosił tytuł „Meditations” i ukaże się w kwietniu 2018. Producentem nowej muzyki zespołu jest Jay Ruston, znany ze współpracy z ANTHRAX i STONE SOUR.

Mystic

Czytaj dalej...

Pierwszy teledysk promujący nową płytę The Wombats

9 lutego 2018 roku ukaże się oczekiwana płyta brytyjskiej grupy The Wombats „Beautiful People Will ruin Your Life”. Zespołowi udało się wyprzedać 11 z 15 koncertów w Wielkiej Brytanii w mniej niż tydzień.

„Lemon to Knife Fight” to opowieść o zbawieniu, ciemna, ale jednak pozytywnie naładowana. Reżyser Finn Keenan tłumaczy, że:

„Pomysł na to wideo powstał na podstawie zdania „David Lynch spotyka Power Rangers” Chciałem stworzyć coś co zaczyna się mrocznie i surrealistycznie, lekko niepokojąco, by później wszystko stanęło na głowie, obróciło się o 180 stopni i prowadziło do niedorzecznego zakończenia. Ci łowcy robią to co miesiąc, jednak teraz wybrali złego wilkołaka. Chciałem, by widz poczuł sympatię do głównej bohaterki i jak największą odrazę w stosunku do ludzi, którzy ją złapali, tak by ostatecznie poczuli satysfakcje. Chciałem by w klipie były wyczuwalne południowo amerykańskie wibracje, więc nakręciliśmy teledysk na środku niczego, w moim małym miasteczku rodzinnym – Cavan w Irlandii. To niespodziewanie dało bardzo przekonujący efekt.”

 

Klip do utworu The Wombats – „Lemon to Knife Fight” dostępny jest pod linkiem:  https://youtu.be/nNh51G84WZY

Mystic
Czytaj dalej...

PUBLIC SERVICE BROADCASTING KONCERT W ZABRZU

3 grudnia zespół Public Service Broadcasting zagra wyjątkowy koncert, który odbędzie się 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Programu 3 Polskiego Radia o godz. 19:00. Koncert odbędzie się z okazji górniczego święta Barbórki oraz 10-tej rocznicy istnienia Kopalni Guido jako samodzielnej instytucji kultury Miasta Zabrze i województwa śląskiego.  Na wydarzenie zapraszają: Prezydent Miasta Zabrza, Narodowe Centrum Kultury, Program 3 Polskiego Radia oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Najnowsze wydawnictwo Public Service Broadcasting, zatytułowane „Every Valley”, ukazało się na początku lipca nakładem wytwórni Play It Again Sam. Nowy album zabiera słuchacza w podróż po kopalniach południowej Walii. Poprzednie płyty koncentrowały się wokół tematyki II Wojny Światowej oraz wyścigu kosmicznego. „Every Valley”  przedstawia historie jednego przemysłu skupionego wokół jednego regionu, oddalonego od współczesnego świata. Te opowieści o buncie klasy robotniczej w tych burzliwych i niepokojących czasach nie mogą być bardziej aktualne.

„Nie mam żadnych związków z górnictwem ani tym konkretnym regionem, ale wciągnęła mnie historia. Być może romantyczny krajobraz dolin przyciągną mnie do południowej Walii. Nie zawsze da się wszystko wyjaśnić. Ten album jest nie tylko o górnictwie czy samej Walii. Jest to opowieść o porzuconych i zaniedbanych społecznościach”  - mówi J. Willgoose, Esq.

PIAS
Czytaj dalej...

LAO CHE zmienia się w septet i pracuje nad nową płytą

W miniony weekend zespół LAO CHE zakończył prawie trzyletnią trasę koncertową promująca świetnie przyjętą płytę „Dzieciom”. W tym czasie zagrał około 200 koncertów. Przez najbliższe miesiące mają w planach końcowe pracę nad nową, siódmą studyjną płytą.

 

Do składu oficjalnie dołączył na stałe siódmy muzyk – Karol Gola, grający na saksofonie barytonowym, flecie oraz klawiszach, znany z występów m.in.: Pink Freud i Jazzombie.

 

Już wkrótce zespól planuje ujawniać informacje nad temat nadchodzącego albumu.

Mystic
Czytaj dalej...

Rock Radio 29.11.2017 g. 19.08

Zapraszam do wysłuchania audycji Rock Radio w której wspominać będziemy Krzysztofa "Bufeta" Barę. Gośćmi audycji będą: Leszek "Laszlo" Dobrzański, Piotr "Mizerny" Liszcz oraz Grzegorz Walicki. W drugiej godzinie audycji zagra kilka nowych polskich płyt.
Czytaj dalej...

Krzysztof "Bufet" Bara nie żyje

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Rano w szpitalu zmarł Krzysztof "Bufet" Bara, rzeszowski muzyk współzałożyciel zespołów 1984 i Wańka Wstańka. Był jedną z legend rzeszowskiego rocka lat osiemdziesiątych. Od lat zmagał się z ciężką chorobą ale do ostatnich chwil życia był aktywny muzycznie i koncertowo. Był wspaniałym, życzliwym dla ludzi człowiekiem. To wielka strata dla rzeszowskiego i polskiego rocka. R.I.P.

Pogrzeb Krzysztofa odbędzie się 1 grudnia o godz.12.30 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.
Czytaj dalej...

DOC zagra w Sanoku

Projekt DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch ...lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię  muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna Witold Drapała – instrumenty klawiszowe, Cezary Czarnota - gitara oraz Filip Łukaszewicz - perkusja. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elementami r'n'b . Wiosną 2016 r .odbyła się premiera pierwszego singla DOC-a pt."Dom". 10 lutego 2017 r odbyła się premiera pierwszej płyty DOC. pt "Dla kilku chwil"
Zapraszamy na spotkanie z „doktorami”
1 grudnia, godz. 20:00 Restauracja OFF ROAD, Grosar, ul. Mickiewicza 38

Wstęp 10 zł.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS