Menu

Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2017

PREMIERA: "Przechodzień o wschodzie" Strachów na Lachy!

Mamy wielką przyjemność zaprezentować najnowszy album zespołu Strachy na Lachy - "Przechodzień o wschodzie", którego premiera miała miejsce 29 września 2017 roku.

Płyta "Przechodzień o wschodzie" jest pierwszą od 4 lat premierą Strachów. Na płycie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień.
Nie zabraknie też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych, a także inspiracji znanych ze wcześniejszych płyt formacji.
Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.

Obydwa single promujący album "Przechodzień o wschodzie" - "Twoje motylki" i "Co się z nami stało", spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno przez fanów, jak i przez stacje radiowe.


S.P. RECORDS & PUBLISHING COMPANY
Czytaj dalej...

GHOSTPOET KONCERT W POLSCE

Ghostpoet już niebawem zawita do Polski! 18 lutego artysta zagra koncert w warszawskim klubie NIEBO. Ostatnie dzieło muzyka „Dark Days & Canapés”  ukazało się na rynku 18 sierpnia nakładem wytwórni Play It Again Sam. Na płycie dominuje nastrój niepokoju, który ostatnio odczuwany jest w wielu sferach życia. Album to następca nominowanego do nagrody Mercury Prize „Shedding Skin”. Nowy materiał został wyprodukowany przez Leo Abrahamsa, znanego ze współpracy z Brianem Eno oraz Jonem Hopkinsem.

PIAS
Czytaj dalej...

„Metalowe Wersety” zostały spisane

Poznaliśmy datę premiery "Metalowych Wersetów" autorstwa Wojciecha Lisa. Książka ukaże się 4 października nakładem poznańskiego wydawnictwa Kagra.
544-stronicowe „Metalowe Wersety” to zbiór wywiadów, jakie Wojciech Lis przeprowadził w latach 1997-2017 dla różnych zine’ów. Wśród rozmówców Lisa znajdziemy wielu kreatorów polskiej sceny metalowej głównie lat 80., ale też początku 90. Na uwagę zasługują rozmowy z Marcinem Wawrzyńczakiem - twórcą Eternal Torment zine (to jedyny wywiad jakiego kiedykolwiek udzielił Wawrzyńczak, twórca jednego z pierwszych fanzinów w Polsce), Stanem Antośkiewiczem - współtwórcą festiwalu S'thrash'ydło w Ciechanowie, Staszkiem Wójcikiem - inicjatorem festiwalu Drrrama w Pruszczu Gdańskim czy Jackiem Adamczykiem – twórcą festiwalu Thrash Camp w Rogoźniku. Za sprawą bardzo długich rozmów z Barielem i Adrianem - muzyków pierwszego składu Imperator poznamy nieznane dotąd fakty z historii tego łódzkiego zespołu.

To oczywiście drobna część tego, co Czytelnicy znajdą w publikacji. W „Metalowych Wersetach” dodatkowo rozmowy m.in. z Piotrem Wawrzeniukiem – muzykiem związanym z Carbonized, Robots, Therion, a także z nieżyjącymi już Dariuszem "Steve'm" Wiąckiem (pochodzącym ze Szczecina promotorem zespołów Merciless Death, Mortuary, Scarecrow), Robertem „Astarothem” Struczewskim (jednym z pierwszych basistów olsztyńskiego Vader) oraz Mariuszem Kilianem (perkusistą lubelskiego Convent).

Całość dopełniają wywiady z muzykami związanymi z takimi metalowymi zespołami, jak: Egzekuthor, Slaughter, Betrayer, Slashing Death, Mad Joy, Armagedon, Dragon, Wilczy Pająk, Open Fire, Turbo, Ceti, Merciless Death, LastWar, Hellias, Magnus, Quo Vadis, Gilotyna, Holy Battalion, Alkoholika, Alastor, Kreon, Nediam, Lord Vader, Exorcist, Geneza Agresji, Aggressor, Grópa Ymadło, Pandemonium, Super Box, Azzaron, Stos, Hate, Riverside, Bladerazor, Deadspeak, Bloody Psycho, Priesticide Lust, Dethroner, Enormity, Holy Death, Deadly Frost, Markiz De Sade, Unborn, Danger Drive, Scarecrow, Ghost, Pascal, Hektor, Smirnoff, Raxas, Separator, Mortuary, Acid Rotten But O.K., Vader, Convent, Curse Ritual, Slaver, Thrasher Death, Thanatos, Trauma, Necrophobic, Confident, D.E.I.M.O.S., Front Terror, Dead Infection, Putrified Mushrooms, Amazeroth, Madhouse, Skull Smokes.

To nie wszystko, bo książka wzbogacona jest także o wywiady z profesorem Wojciechem Kajtochem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który mówi o roli fanzinów oraz Sebastianem Dzikowskim, który współtworzył pierwszy w kraju info-zine Wiatry Piekieł.  

- Te wywiady to nie tylko nostalgia, ale też kulturowe archiwum gatunku - podkreśla Paweł Frelik, kiedyś wieloletni dziennikarz Thrash'em All i autor tekstów zespołu Vader.

- Wojtek Lis pisze z niebywałą pasją. Nie ma co do tego dyskusji. Wkłada masę energii w to co robi i często potrafi zaskoczyć kolejnymi pomysłami. Człowiek przyłapuje się na myśleniu typu: "że też mu się chce". Ale bądźmy szczerzy - skoro każdemu z nas chce się dowiadywać nowych rzeczy, szukamy potwierdzonych informacji i wciąż jesteśmy głodni treści - to ktoś to musi robić - mówi Piotr Miecznikowski, dziennikarz Noise Magazine, związany także z magazynem Tattoofest.

- Tak sobie myślę, że idiom „zjeść na czymś zęby” niesie w sobie podwójną impertynencję. Pośrednio sugeruje bowiem zaawansowany wiek konsumenta zębów, a na dodatek jest źle kamuflowaną aluzją, że pora już na wizytę u protetyka. Jako człowiek dobrze wychowany nie chcę zaglądać Wojtkowi Lisowi ani do metryki, ani – tym bardziej – do jamy ustnej. I bez tego wiem jednak na sto procent, że na metalu zjadł chłop zęby - zaznacza Maciej Krzywiński, dziennikarz magazynów Metal Hammer i Musick Magazine oraz Radia Merkury.

- Wojtek należy do tej części ludzi, którzy zawsze robili i robią to, co kochają. A dodatkowo to, co robi dostarcza radości i wspomnień nam czyli czytelnikom - zauważa Grzegorz Miszuk, lider Merciless Death jednej z pierwszych i najbardziej wpływowych grup metalowych rodzimego undergroundu.

Wprowadzenie do książki napisał Krzysztof "Axer" Golec, były menadżer zespołu Slashing Death: - Przyszło mi napisać parę słów wstępu do kolejnej książki Wojtka Lisa - najważniejszego kronikarza polskiej, metalowo - undergroundowej rebelii lat 80. i 90. XX wieku. Kolejnego jego dzieła, będącego próbą przywrócenia pamięci o kapelach, ludziach, zdarzeniach i klimatach związanych z polskim heavy metalem tamtych lat. Kto by wtedy pomyślał, że o tych odmieńcach i odszczepieńcach, wzbudzających strach na polskich ulicach będą pisane książki...Że ta kultura muzyczna, zwana przez wielu tzw. znawców muzyki antykulturą, pomijana w mediach (z małymi wyjątkami), często określana przez te media „siedliskiem szatana”, doczeka się poważniejszego potraktowania i głębszej analizy.

I jeszcze fragment ze wstępu do „Metalowych Wersetów”, którego autorem jest Jarosław ”aNZ” Giers, dziennikarz jednej z najstarszych audycji z muzyką metalową w Polsce - „Rzeźni” emitowanej w Antyradiu. - Pamięć ludzka lubi płatać figle, więc czasami okazuje się w praniu, że to Wojciech ma większą wiedzę na zadany temat, niż zalewany gradem pytań interlokutor. Stara się on ocalić od zapomnienia i utrwalić dla potomności fenomen głównie krajowego (choć nie tylko) podziemia z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Bohaterami jego potyczek słownych bywają ludzie i zespoły, dawno pokryte kurzem zapomnienia, które przemknęły niegdyś – niczym komety - przez scenę, z daleka od głównego nurtu, zostawiając po sobie li tylko lokalne piętno. Czas poświęcony na lekturę niniejszej książki, z pewnością nie będzie czasem straconym.

Wywiady, które Czytelnik znajdzie w „Metalowych Wersetach” wcześniej można było przeczytać w „Zaćmieniu Słońca”, „Daily Horror”, „Oldschool Metal Maniac”, „R’Lyeh” i „NNCh” (fragmenty zeskanowanych numerów „NNCh” od 1 do 3 znajdują się w książce). Okładkę książki zaprojektował Michał „Perversor” Kaczkowski (Cursed Art), a za jej skład odpowiedzialny jest Rafał „Krakus” Krakowiak.  

W książce nie brak archiwalnych fotografii. Przypomnijmy, że Wojciech Lis jest autorem książki „Decybelowy obszar radiowy” i współautorem ”Jaskini hałasu”, która doczekała się drugiego wydania.

Więcej: http://www.kagra.com.pl/heavy-metal/metalowe-wersety
Czytaj dalej...

David Gilmour "Live In Pompeii"

7 i 8 lipca 2016 roku w legendarnym amfiteatrze w Pompejach miały miejsce dwa widowiskowe koncerty Davida Gilmoura w ramach trasy Rattle That Lock Tour. Były to pierwsze show z udziałem publiczności, jakie odbyły się w wybudowanym w 90 r p.n.e. rzymskim amfiteatrze, arenie walk gladiatorów, od czasu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. „To magiczne miejsce. Powrót tutaj, zobaczenie tej sceny, było czymś przytłaczającym. To miejsce pełne duchów…” – mówił o antycznej budowli Gilmour, który w 1971 roku zarejestrował tam słynny koncert Live At Pompeii z Pink Floyd. Wraz z szeregiem wybitnych muzyków wykonał w Pompejach między innymi tytułowe utwory ze swoich ostatnich dwóch, solowych płyt – Rattle That Lock i On An Island, a także klasyczne kompozycje Pink Floyd – Wish You Were Here, Comfortably Numb i One Of The Days – utwór, który Pink Floyd zagrali w Pompejach także w 1971 roku. Na obu koncertach publiczność usłyszała także The Great Gig In The Sky z Dark Side Of The Moon, który artysta bardzo rzadko wykonuje solo.Spektakularne widowisko pełne niezwykłych efektów specjalnych: laserów, efektów pirotechnicznych i wizualizacji wyświetlanych na okrągłym ekranie superpanoramicznym zostało zarejestrowane w najlepszej możliwej jakości i ukazuje się w szeregu formatów audio-wizualnych.Tracklista wersji 2CD:
CD#1
1. 5 A.M. 3.55
2. Rattle That Lock  4.41
3. Faces Of Stone 6.00
4. What Do You Want From Me 4.30
5. The Blue  6.33
6. The Great Gig In The Sky 6.02
7. A Boat Lies Waiting  4.55
8. Wish You Were Here 5.18
9. Money  8.13
10. In Any Tongue 7.47
11. High Hopes 9.31
12. One Of These Days 6.32
CD#2:
1. Shine On You Crazy Diamond  12.32
2. Fat Old Sun 6.05
3. Coming Back To Life 7.18
4. On An Island  7.01
5. Today  6.40
6. Sorrow  10.50
7. Run Like Hell  7.16
8. Time / Breathe (In The Air) (reprise) 6.45
9. Comfortably Numb 9.59

Sony Music Poland
Czytaj dalej...

13-15 lipca 2018 r. w Węgorzewie odbędzie się Naturalnie Mazury Music & More Festiwal

W dniach 13-15   lipca 2018   roku  Fundacja Zatrzymać  Czas, Agencja  ArtGrey oraz Gmina Węgorzewo   zapraszają  na trzecią  edycję rockowego festiwalu  w Węgorzewie -  Naturalnie Mazury Music & More.
Festiwal zostanie przeprowadzony na dotychczasowych zasadach i z nowymi  rozwiązaniami  promocyjno – organizacyjnymi.

Scena Główna –  teren powojskowy, analogicznie jak w latach minionych.
Scena Music & More – Plac Wolności – centrum miasta
Pole namiotowe -   Park Helwinga  w centrum miasta nad Węgorapą.
                

Festiwal to przede wszystkim  konkurs dla młodych zespołów – na stronie festiwalowej zostaną  wkrótce ogłoszone zasady konkursu – początek przyjmowania zgłoszeń  - 1 grudnia 2017 r.
Organizator wraz z Partnerami  w czasie festiwalu   będzie promować wartości materialne, kulturalne, krajobrazowe oraz aktywność prozdrowotną  w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Celem  wydarzenia jest pokazanie  masowemu  turyście nowego oblicza  regionu,    pełnego  atrakcji   przyrodniczych, interesującego pod względem  krajobrazowym,  ale także posiadającego bogatą ofertę  kulturalną. A najważniejsze będą oczywiście gwiazdy. Już  w tym roku podamy pierwsze największe nazwy z polskiej  sceny rockowej.

                                 Już w najbliższym czasie kolejne informacje.  

Organizator:   Fundacja Zatrzymać Czas i ArtGrey
Partner:  Węgorzewskie Centrum Kultury  w Węgorzewie
Oficjalna strona festiwalu:  www.NaturalnieMazury.com ,
Oficjalny profil na FB: https://www.facebook.com/naturalniemazury
BIURO   ORGANIZACYJNE
11-600 WĘGORZEWO  ul. Bema 7,   Tel/faks  261337191,  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj dalej...

Marilyn Manson - nowy album 6.10

Skandaliczny wizerunek, odrzucenie konserwatywnych wartości, a przede wszystkim porażająco mocna muzyka z kontrowersyjnym przesłaniem – to wszystko sprawiło, że w latach 90. Marilyn Manson niemal od razu stał się wrogiem publicznym nr 1, a dla milionów fanów – ikoną. Po upływie ponad 20 lat nie sposób podważyć jego wysokiej pozycji wśród najważniejszych i najbardziej wpływowych gwiazd rocka wszech czasów. Jego sztuka wymknęła się z ram muzyki, przenikając do świata mody, telewizji, filmu i innych form współczesnej kultury. Po kilka latach milczenia, legendarny skandalista wraca z dziesiątym albumem!

Zapowiedź albumu mistrza już od wielu miesięcy wzbudzała duże emocje nie tylko wśród fanów zespołu. Przez dłuższy czas data jego premiery utrzymywana była w ścisłej tajemnicy, dając powód do licznych spekulacji, które odbijały się szerokim echem w mediach na całym świecie. Atmosferę oczekiwania dodatkowo podgrzała seria niezwykle udanych koncertów, jakie Manson dał w pierwszej połowie 2017 roku (zespół był m.in. headlinerem "Metal Hammer Festival" w katowickim Spodku).

Album zawiera dziesięć utworów zarejestrowanych na przełomie 2016/2017 roku w Los Angeles. Zespół zdecydował się na kontynuację współpracy z producentem i kompozytorem filmowym Tylerem Batesem, odpowiedzialnym za produkcję ich poprzedniej płyty – "The Pale Emperor". Jednak według zapowiedzi Mansona, "Heaven Upside Down" ma być powrotem do mroku i brutalności jego wczesnych albumów "Portrait of an American Family" i "Holy Wood", tekstowo zdominowanym przez motywy przemocy, seksu, polityki i romansu.

Magic Records
Czytaj dalej...

Organek spotka się z fanami - Rzeszów 26.10

Kwartet Organek w ciągu ostatnich lat wyewoluował na jednego z liderów polskiej sceny koncertowej. Sukces wynika z muzycznego dialogu pomiędzy muzykami oraz energii, którą zespół generuje podczas każdego koncertu. Nie inaczej będzie podczas nadchodzącej trasy koncertowej. Prezentując materiał z płyty CZARNA MADONNA zobaczycie zespół różnych twarzy - od brudnego, energetycznego rocka z punkowym pazurem jak w piosence WIOSNA poprzez dancingowe ULTIMO aż po bluesowe PSYCHOPOMP.  
Organek zagra ponad 20 koncertów w całej Polsce. Wszystko zacznie się 29 września w Suwalskim Ośrodku Kultury - mieście, w którym urodził się Organek. Ostatni koncert odbędzie się w Warszawie w klubie STODOŁA 16 grudnia.
29.09 – Suwałki – Suwalski Ośrodek Kultury | SOLD OUT
05.10 – Szczecin – Słowianin | SOLD OUT
06.10 – Koszalin – Teatr Variete Muza
13.10 – Bydgoszcz – Kuźnia
22.10 – Londyn – Buch Fest
26.10 – Rzeszów – Lukr
27.10 – Częstochowa – Klub Rura
28.10 – Katowice – Mega Klub
29.10 – Mrągowo – Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
31.10 – Łódź – Wytwórnia
04.11 – Wrocław – Centrum Koncertowe A2
05.11 – Zielona Góra – Kawon
11.11 – Poznań – MTP2
16.11 – Olsztyn – Andergrant
17.11 – Białystok – Zmiana Klimatu
18.11 – Gdańsk – Stary Maneż
24.11 – Bielsko Biała – Klub Klimat
26.11 – Kraków – Studio
01.12 – Konin – CKIS
15.12 – Lublin – CSK
16.12 – Warszawa – Stodoła

Mystic Production
Czytaj dalej...

Cochise - coraz bliżej nowej płyty!

Białostocki zespół Cochise powoli kończy prace nad swoim nowym studyjnym albumem zatytułowanym „Swans And Lions”. Na nowym krążku znajdzie się 11 utworów, poznaliśmy właśnie ich tytuły.
 
1. 16
2. Cristal
3. Neverland
4. Tic Tac Toe
5. Beautiful Destroyers
6. Pain of God
7. Winter's gone
8. Storm
9. Swans
10. ... and Lions
11. Secrets
 
Premiera „Swans And Lions” zaplanowana jest na luty 2018.
 
Nowe utwory z pewnością będzie można usłyszeć przedpremierowo podczas najbliższych koncertów zespołu. Zapraszamy!
 
13.10 Ciechanów - Fabryka Kultury Zgrzyt
14.10 Warszawa - Miejsce Chwila
20.10 Kielce - Starman
21.10 Sandomierz - Lapidarium Pod Ratuszem
03.11 Zgierz - Klub Agrafka
04.11 Opoczno - Musique Cafe
24.11 Łódź - Iron Horse Pub
25.11 Chorzów TBA
08.12 Malbork TBA
09.12 Bielsk Podlaski - Pub Blues
16.12 Ostrów Wielkopolski - Fanaberia Art Club
 
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje albumy: „Still Alive” (2010), „Back to Beginning” (2012), „118” (2014) oraz "The Sun Also Rises For Unicorns" (2015). Muzycy pracują aktualnie nad nową studyjną płytą zatytułowaną „Swans And Lions”, która ukaże się w lutym 2018. Wojtek Napora, gitarzysta Cochise komentuje nowy materiał: „Kawałki utrzymane w różnym klimacie – są szybkie, wolne, nerwowo-rockowe. Jedną z największych różnic, porównując ją do poprzednich płyt, będzie to, że nagrywamy ją z nowym perkusistą.. Ma on bardzo duży wpływ na to jak te utwory brzmią i jak są zaaranżowane. Za teksty jak zawsze odpowiada Paweł, ale nie doszukiwałbym się w nich optymizmu, to raczej wędrówka po mrocznych aspektach życia, ale światełko gdzieniegdzie się pojawia.”
 
 
Cochise - skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Adam "ARGON" Galewski – perkusja
 
Cochise – strony oficjalne:
http://stillalive.cochise.pl/
www.facebook.com/cochiserock/
 

Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Prophets of Rage "Prophets of Rage"

Zespół Prophets of Rage tworzą muzycy kultowych zespołów: Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill. Powstali w 2016 roku podczas burzliwego czasu wyborów prezydenckich w USA. Świeżo po zakończeniu udanej trasy "Make America Rage Again" grupa wiedziała, że istnieje możliwość przerodzenia ruchu z protestowej sztuki performance’u z taktyczną misją w autonomiczny podmiot łączący kreatywne pomysły. Wraz z wieloletnim współpracownikiem Rage Against The Machine, producentem Brendanem O’Brienem, członkowie zespołu stworzyli innowacyjny album, na którym połączyli przeróżne style, przepełnione ognistą energią i trafiające do społecznej świadomości. Materiał powstał w niespełna miesiąc.

Projekt Prophets Of Rage momentalnie stał się nie tylko wyjątkowym doświadczeniem dla muzyków, ale również nawołującym do działania ruchem na światową skalę.

Sesje nagraniowe dały nowe pole do rozwoju dla każdego z członków zespółu, zaczynając od elementów djskich DJa Lorda, aż do poruszania szerszego spektrum tematów przez B-Reala, takich jak bezdomność, o której będzie można posłuchać w kawałku “Living On The 110.” “Podczas pierwszego spotkania puszczaliśmy nasze stare utwory, ale również szukaliśmy nowych rytmów, każdy z nas improwizował. I to było naprawdę dobre.” - wspomina Wilk. “Momentalnie powstał język, w którym zaczęliśmy się dogadywać.” “Później ruszyliśmy w trasę i zgraliśmy się jako zespół” dodaje Commerford . “Robimy muzykę w taki sposób w jaki kiedyś tworzyły zespoły”.

Rdzeniem funkcjonowania Prophets Of Rage jest nie tylko miłość do muzyki, ale również wiara w siłę, którą potrafi nieść. “Zanim pojawiły się słowa, były rytmy.” Takimi obserwacjami dzieli się Morello. “Muzyka ma zdolność skłaniania do refleksji ale również wpływu na obecną sytuację. Jest mnóstwo przykładów w historii takich jak "We Shall Overcome", czy Sex Pistols.” DNA zespołu jest utkane z inspiracji takich zespołów jak The Clash, KRS-One, i Johnny Cash, oraz z ideałów i estetyki poprzedników: szaleńcze tekstury Public Enemy, przyprawiające o dreszcze riffy Rage Against The Machine i imprezowa energia Cypress Hill. “Muzyka jest paszportem na świat” opowiada Chuck D, opisując wyjątkową więź łączącą zespół “To rzadkość spotkać ludzi, którzy chcą podążać w kierunku, który obrali tylko nieliczni”.
Czytaj dalej...

Ruszyła sprzedaż biletów na wystawę „Björk Digital” w ramach 11. edycji Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk

Już 3 października światowa wystawa „Björk Digital” otworzy 11. edycję Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk - najbardziej innowacyjne w Polsce wydarzenie świata mody i sztuki. Wystawa zrealizowana w technice VR to niezwykle osobisty projekt Björk, wybitnej artystki, pionierki
w dziedzinie sztuki, muzyki i technologii, który powstał we współpracy ze znakomitymi twórcami.  Wystawę „Björk Digital” można będzie można oglądać od 3 do 31 października w Starym Browarze w Poznaniu. Bilety są dostępne na www.bilety24.pl.
Innowacyjna wystawa „Björk  Digital”
Wystawa „Björk Digital”, która jest wehikułem niosącym ideę tegorocznej edycji AFF, to wizja Björk
i współpracującego z nią artysty, Jamesa Merry’ego powstała z zespołem światowej sławy reżyserów, programistów i grafików. Stanowi ją seria innowacyjnych prac w wirtualnej rzeczywistości będących zapisem emocjonalnej podróży artystki przez jej twórczość,  pokazywanych w kilku odsłonach. W projekcie można zobaczyć filmy w reżyserii m.in. Michela Gondry’ego, Spike’a Jonze’a i Alexandra McQueena. „Björk Digital” zaprasza odwiedzających do doświadczenia tych niezwykłych dzieł za pomocą najnowszych osiągnięć w technologii wirtualnej rzeczywistości. Na wystawie można będzie zobaczyć m.in. Stonemilker VR  - nakręcony w Islandii przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Andrew Huanga film, przedstawiający Björk wykonującą pierwszy utwór z jej rekordowego albumu „Vulnicura”; Mouth Mantra w reżyserii Jesse’ego Kandy, który przenosi widza w niezwykłe miejsce: wewnątrz ust Björk wykonującej utwór z albumu Vulnicura; Black Lake VR  w reżyserii Thomasa Huanga, stworzony na zamówienie nowojorskiego MoMa – w przestrzeni z nowatorskim dźwiękiem w technologii surround.

Motywem przewodnim, który będzie towarzyszył eksperckim seminariom, kreatywnym warsztatom
i spotkaniom z ikonami świata mody, sztuki i technologii w ramach AFF jest hasło „AI – Cyber Creative”. Tradycyjnie, częścią Art & Fashion Forum będą warsztaty New School, otwarte wykłady Open University oraz New Market – targi młodych twórców. Inspiratorką Art&Fashion Forum jest Grażyna Kulczyk, twórczyni Starego Browaru, pasjonatka biznesowych innowacji oraz sztuki, właścicielka jednej z największych europejskich kolekcji, zaangażowana obecnie w budowę wyjątkowego Muzeum sztuki współczesnej w szwajcarskim Susch.
Wystawę „Björk Digital” będzie można oglądać do 31 października. Organizatorem wydarzenia jest Stary Browar.
Bilety można kupić na https://www.bilety24.pl/inne/bjrk-digital-w-starym-browarze-35212
Ze względu na technologiczny charakter wystawy organizatorzy proszą o punktualne przybycie - bilety obowiązują na konkretną godzinę, a wystawę zwiedza na raz tylko 12 osób. Czas zwiedzania wystawy to ok. 40 min.
Bilety w cenie 10 zł – do godz 15:40
Bilety w cenie 15 zł – od godz. 16:00
Ramowy program 11. edycji Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk
•    Początek AFF 3 października, zakończenie 31 października
•    Wystawa Björk Digital – 3-31 października
•    Warsztaty New School – 9-19 października
•    Open University – 21 października
•    New Market – 20-21 października
•    Gala Laureatów New School –  21 października
•    Wystawa Laureatów New School – 20 października-11 listopada

Dodatkowe informacje:
Anna Krzyżanowska, tel: 501 308 880, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Anna Mazurek, tel.: 505 023 311, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS