Menu

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2017

CETI zagra 28 i 29 lipca na Festiwalu II Wakacyjna Rock Nocka oraz w Gdańsku

Jeśli nie masz jeszcze planów na lipcowe weekendy to zaplanuj je z CETI, bo trwa trasa " Snakes Are Back In Town" zespołu promująca znakomity album " Snakes Of Eden". W dniach 28 i 29 lipca muzycy CETI zagrają pierwszy koncert w piatek 28 lipca na festiwalu " Wakacyjna Rock Nocka" na Wichrowym Wzgórzu ( Przybysławice) na którym wystąpią również i inne znane rockowe zespoły a drugi na Scenie Letniej Klubu Sztuki Alternatywnej " Protokultura" 29 lipca na terenie Stoczni Gdańskiej. Na obydwa koncerty można już kupować bilety. Przed CETI w Gdańsku wystąpi malborska grupa Taroth. 
28.07. II Wakacyjna Rock Nocka 

Wichrowe Wzgórze Przybysławice 

koncert CETI o  godz.22.00 


szczegóły/ bilety : 

https://web.facebook.com/events/714500575379902/
29.07. - Protokultura - Gdańsk 

ul Niterów 28b

szczegóły/ bilety : 

http://www.ceti-gk.com/koncerty/daty-koncertow/eventdetail/122/-/the-snakes-are-back-in-town-gdansk-pl
Czytaj dalej...

LIARS POWRACA Z NOWYM ALBUMEM

25 sierpnia, nakładem wytwórni Mute, ukaże się „TFCF”  (Theme From Crying Fountain). Po przyjaznym rozstaniu z Aaronem Hemphillem, LIARS stał się solowym projektem Angusa Andrewsa. Nowy album sprowokował artystę do wyjścia poza swoją strefę komfortu, co pozwoliło mu na odkrycie nowych muzycznych terytoriów. Muzyk zaszył się w australijskim buszu w poszukiwaniu inspiracji. Efektem tej pracy jest album jaki do tej pory jeszcze się nie ukazał pod szyldem LIARS.

„W pewnym momencie fale na ocenia stały się dla mnie najważniejszą rzeczą w moim życiu. Żeby zrobić zakupy musiałem popłynąć łodzią na stały ląd, dlatego wiedza skąd przychodzi fala była tak istotna. Tego typu podstawowe rzeczy stały się dla mnie priorytetem. Efekt jest interesujący. Poprzedni album, „Mess”, powstał w Los Angeles i na płycie wyraźnie słychać miejskie klimaty”  - mówi Angus.

W trakcie nagrywania płyty artysta ustawił mikrofon na zewnątrz studia i nasłuchiwał dźwięków płynących z buszu.

„Wiele brzmień, które wykorzystałem to sample zachowane na moim komputerze. Będąc zamknięty w studiu chciałem mieć jednocześnie kontakt ze wszystkim, co mnie otaczało. To co nagrałem znalazło swoje odzwierciedlenie w tym, co  było na zewnątrz. Czasem, siedząc ze słuchawkami na uszach, wsłuchiwałem się w odgłosy buszu. Prawdę mówiąc w Nowym Jorku czy LA czułem się odizolowany. W buszu nie było wokół mnie ludzi, a odczuwałem większy kontakt z otaczającym mnie światem niż w dużym mieście” – dodaje muzyk.

„Cred Woes”  to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa. Kompozycji można posłuchać pod tym adresem: po.st/LiarsCredWoesYT

Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest sam Angus Andrews, który jest autorem wszystkich kompozycji na płycie. W trzech utworach Butchy Fuego gra na perkusji. Nowy materiał zmiksował Gareth Jones, a masteringiem zajął się Christian Wright.

 

Oto tracklista:

 

1 The Grand Delusional

2. Cliché Suite

3. Staring At Zero

4. No Help Pamphlet

5. Face To Face With My Face

6. Emblems Of Another Story

6. No Tree No Branch

7. Cred Woes

8. Coins In My Caged Fist

9. Ripe Ripe Rot

10. Crying Fountain

 PIAS
Czytaj dalej...

Rock Noc 01.07.2017 g.22.00

Zapraszam do słuchania kolejnej audycji Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów 1 lipca od godz. 22.00 Zagra klasyka rocka a z winyla Dire Straits "Making Movies". Po północy koncert zespołu U2 " The Joshua Tree Live At Madison Square Garden".

Zapraszam, Jerzy Szlachta

Lista utworów:

U2: Where The Streets Have No Name, Exit, Mothers Of The Disappeared
Ray Wilson: Calling All Stations, Homy By The Sea, Carpet Crawlers, Entangled, Ripples
Dire Straits "Making Movies" (winyl) : Tunel Of Love, Romeo And Juliet, Skateaway
Anathema: Springfield, Can't Let Go, Back To The Street
Radiohead: Airbag, Paranoid Android, Let Down, Karma Police
Tribute Ronnie Rames Dio: Rainbow In The Dark

U2 - The Joshua Tree At The Madison Square Garden:

Where The Streets Have No Name
I Will Follow
Trip Through Your Wires
I Still Haven't Found What I'm Looking For
MLK
Bullet The Blue Sky
Running To Stand Still
In God's Country
Sunday Bloody Sunday
Exit
October
New Year's Day
Czytaj dalej...

WALTER TROUT ZAPOWIADA NOWY ALBUM

Walter Trout ogłosił szczegóły związane z wydaniem nowego albumu. Krążek będzie nosił tytuł "We're All In This Together" i ukaże się 1 września bieżącego roku. Utworem pilotującym wydawnictwo jest "Do You Still See Me At All" i można go posłuchać pod tym linkiem:
https://youtu.be/3AAFm7v6OLM

Trout to prawdziwa legenda w świecie nowoczesnego bluesa. Do współpracy nad swoim najnowszym dziełem zaprosił całą plejadę gwiazd, między innymi: Johna Mayalla, Joe Bonamassę, Kenny Wayne Shepherda, Warrena Haynesa, Erica Galesa, Edgara Wintera, czy Robbena Forda. Sam Trout określa pracę nad krążkiem jako coś „oczyszczającego” i bardzo pozytywnego, po trudnym, tworzonym w krytycznym dla bluesmana momencie "Battle Scars" z 2015 roku (artysta zmagał się wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi).

"Mam obecnie 66 lat i wiem, że to najlepszy moment w moim życiu" - nie kryje entuzjazmu Trout. "Fizycznie czuję się o wiele lepiej niż przed laty. Rozpiera mnie energia, życie nadal mnie kręci i chcę wykorzystać każdą daną mi chwilę".

 

Tracklista albumu "We're All In This Together" oraz lista gości w poszczególnych utworach przedstawia się następująco:

 

1.Gonna Hurt Like Hell

feat. Kenny Wayne Shepherd

2. Ain't Goin' Back

feat. Sonny Landreth

3.The Other Side of The Pillow

feat. Charlie Musselwhite

4.She Listens To The Blackbird Sing

feat. Mike Zito

5.Mr. Davis

feat. Robben Ford

6.The Sky Is Crying

feat. Warren Haynes

7.Somebody Goin' Down

feat. Eric Gales

8.She Steals My Heart Away

feat. Edgar Winter

9.Crash And Burn

feat. Joe Louis Walker

10.Too Much to Carry

feat. John Németh

11.Do You Still See Me At All

feat. Jon Trout

12.Got Nothin' Left

feat. Randy Bachman

13.Blues For Jimmy T.

feat. John Mayall

14.We're All In This Together

feat. Joe Bonamassa

 

Już niebawem więcej szczegółów dotyczących nowego albumu bluesmana. Krążek „We’re All In This Together” będzie dostępny w Polsce 1.09 dzięki Mystic Production.
Czytaj dalej...

Brytyjski TANK z nowym wokalistą

David Readman, aktualny wokalista Pink Cream 69, dołączył do składu brytyjskiej legendy NWOBHM, zespołu TANK. Zastąpił on dotychczasowego frontmana ZP Thearta, który na stałe zasilił szeregi zespołu Skid Row.
 
Cliff Evans (gitara) komentuje: “Cieszymy się wraz z ZP, mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z jego oczekiwaniami. On zawsze był wielkim fanem Skid Row, to musi być więc dla niego fantastyczna sprawa, że może stać z zespołem na jednej scenie i śpiewać utwory, na których się wychował. Będziemy tęsknić za koncertowaniem i nagrywaniem z nim, ale życzymy mu wszystkiego najlepszego.”
 
Mick Tucker (gitara) dodaje: “Nagraliśmy z ZP jeden z naszych najlepszych albumów (‘Valley of Tears’), w ciągu ostatnich 3 lat dzieliliśmy razem wiele znakomitych scen. Będziemy za nim tęsknić, ale nowa sytuacja jest dla nas wyzwaniem i jak zawsze okazją do przesunięcia własnych granic jeszcze dalej. Zawsze podziwialiśmy wokalne zdolności Readmana, ale nigdy nie myśleliśmy, że wspólna praca jest możliwa.”
 
David Readman: "To wspaniałe uczucie moc tworzyć muzykę z zespołem o takiej wspaniałej historii. Minęło już ponad 20 lat od czasu, kiedy ostatnio grałem w brytyjskiej kapeli, to dla mnie swego rodzaju powrót do korzeni. Mick także mieszka w Holandii, mamy ze sobą wiele wspólnego, nie mogłem przegapić takiej okazji.”
 
W ostatnich latach na czele Tank wystąpiło wielu znakomitych wokalistów, wśród nich m.in. były wokalista Rainbow, z którym zespół nagrał albumy „War Machine” i „War Nation”, a także były wokalista DRAGONFORCE, aktualnie SKID ROW  - ZP Theart, którego można usłyszeć na najlepiej sprzedającym się krążku Tank, „Valley of Tears”. Wraz z Davidem Readmanem zespół może kolejny raz ruszyć na niezbadane wcześniej muzyczne terytoria i wynieść klasycznego rocka na zupełnie nowy poziom.
 
Tank z Readmanem w składzie zadebiutuje już w lipcu podczas dwóch koncertów w Niemczech:
7 lipca - Pussy Galore - Hamburg
8 lipca - Rockharz Festival – Ballenstadt.
 
Posłuchajcie jak brzmi TANK z Davidem Readmanem na wokalu: https://www.youtube.com/watch?v=Qj8i6BKNtCg&feature=youtu.be
 
TANK – skład:
David Readman (wokal)
Mick Tucker (gitara)
Cliff Evans (gitara)
Randy Van Der Elsen (gitara basowa)
Bobby Schottkowski (perkusja)
 
TANK – strona oficjalna:
https://tankofficial.com
 

Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Scorpions znowu oczarują Polskę!

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie powróci do Polski jeszcze w tym roku! Po sukcesie trasy z okazji 50. rocznicy powstania i fenomenalnym występie podczas festiwalu w Oświęcimiu, formacja  Scorpions po raz kolejny wyrusza na koncerty, które zaplanowano po obu stronach Atlantyku. Giganci rocka wystąpią także w hali ERGO ARENA   na pograniczu Gdańska i Sopotu. 1 grudnia czeka nas więc spora dawka dobrego rocka! Wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM.

2017 CRAZY WORLD TOUR DATES zespół Scorpions rozpoczął 8 czerwca w miasteczku Montbeliard na wschodzie Francji. Stamtąd pojechał na festiwal do Szwecji, odwiedził już Niemcy i Belgię, a w swoich planach ma trasę niemal po całej Europie. Później rockmeni wyjadą także do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jesienią znowu wrócą na Stary Kontynent. W sumie w czasie tegorocznego tournée dadzą ponad 40 koncertów w kilkunastu krajach świata.
W czasie swojej spektakularnej trasy z okazji 50. urodzin, zespół odwiedził Polskę w marcu zeszłego roku. Występ w Tauron Arena Kraków zgromadził kilkanaście tysięcy fanów. Podobnie było kilka dni temu w trakcie festiwalu w Oświęcimiu. Kapela w Polsce jest szalenie popularna, ma tu rzesze oddanych fanów i gromadzi komplety publiczności. Dlatego też nie ma wątpliwości, że występ rockowych gwiazd znowu przyciągnie tłumy fanów, którzy razem z Klausem Meine zagwiżdżą „Wind of Change” i zaśpiewają inne kultowe przeboje, jak choćby „Rock You Like a Hurricane”, „Send Me an Angel” czy „Still Loving You”.
- Od 50 lat niemieckie Scorpiony kasują cały świat swoim hardrockowym jadem, a my ciągle nie mamy tego dość!!! - podsumowuje Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy.

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Z całą pewnością wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów. Dla agencji Prestige MJM organizacja show z udziałem Scorpions będzie już piątą z kolei. Tym razem - po Ostrowie Wielkopolskim, Tarnowie, Łodzi i Krakowie - przyszedł czas na koncert w Gdańsku i tamtejszą ERGO ARENĘ
W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego i do dzisiaj występujących założycieli zespołu – Klausa Meina i Rudolfa Schenkera - skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee. Warto się przekonać, że cała piątka wciąż trzyma naprawdę świetną  formę!

- Zespół Scorpions reprezentuje tzw. dinozaurów, a więc rodzaj muzyki, która może nie ma swoich kontynuatorów, ale ona płynie swoim nurtem. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą tęsknili za prostym, rockowym graniem, będą oczekiwali gitarowych solówek i dobrze, mocno zaśpiewanych partii, Jeśli ktoś posłuchał raz, to pewnie wróci, a jak nie - to przekaże, że warto iść na taki koncert – mówi Przemek Bollin z Onetu. Na koncert nie tylko warto, ale wręcz należy pójść. To formacja  jedyna w swoim rodzaj, z mocnym, charakterystycznym głosem jego frontmana.

- Zespół Scorpions należy do tych kapel-legend, które właściwie nie potrzebują jakiejś szczególnej rekomendacji. Mają na swoim koncie 26 płyt i wielkie hity, obok których nie można przejść obojętnie - tak mocno zapadają w pamięć. Niezmiernie się cieszę, że giganci rocka po raz piąty przyjęli nasze zaproszenie i wystąpią przed polskimi fanami, tym razem w pięknej ERGO ARENIE  na styku Gdańska i Sopotu. Scorpions to prawdziwy fenomen na polskim rynku muzycznym. Bilety na ich koncerty zawsze rozchodzą się jak „ciepłe bułeczki” -  mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Pod koniec roku szykuje się więc spora dawka dobrego, rockowego grania. Scorpions wystąpią 1 grudnia w hali ERGO ARENA  w Gdańsku/Sopocie. Wejściówki na to wydarzenie będzie można kupować od piątku, 30 czerwca, od godziny 10:00 w kasie nr 3 w ERGO ARENIE, za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

ERGO ARENA
Czytaj dalej...

ANN z nową płytą jesienią!

Zespół ANN z miejscowości Kościan, po wydaniu epki, na której znalazły się dwie premierowe kompozycje, przygotowuje się do wydania płyty. Wydawnictwem zajmie się firma muzyczna Pronet Music, z którą muzycy podpisali kontrakt. Płyta ma pojawić się jesienią br. "Muzyka jest dla nas czymś w rodzaju lekarstwa, jest głosem wolności, terapią jedyną, słuszną i skuteczną. Liczą się dźwięki, ludzie i wzajemna chemia między nimi!" - mówią muzycy z zespołu ANN i dodają:
„ANN, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli.”
Ich nagrania gościły na antenach takich stacji radiowych, jak Program 3 Polskiego Radia, Radio Merkury Poznań, Radio Elka, Radio Orbit i innych.

https://youtu.be/eunxgylWMQw

Pronetmusic.pl
Czytaj dalej...

Płyty do wzięcia !

Drodzy czytelnicy rockblog33.pl jest kilka płyt do wzięcia zupełnie za darmo. Kto ma ochotę posłuchać dobrej muzki niech pisze: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podajcie namiary do wysyłki.

Miłych wakacji...
Czytaj dalej...

Iron Maiden "Rock In Rio"

Kapitalna dokumentacja w wersji winylowej, niezapomnianego koncertu, jaki legenda heavy metalu, grupa Iron Maiden, dała 19 stycznia 2001 roku w Rio De Janeiro na festiwalu "Rock In Rio" dla ponad 250 tys. fanów. Szalejąca brazylijska publika usłyszała porywająco wykonane klasyki Żelaznej Dziewicy, jak również dwie kompozycje z czasów, gdy wokalistą był Blaze Bayley, "Sign Of The Cross" i "The Clansman". Produkcją zajął się Kevin Shirley.

Warner Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS